שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לועגים לאמירויות: כל זוכי הפרס לשוויון מגדרי - גברים
  איחוד האמירויות מתגאה בקידום מעמד האישה, והחליטה להעניק פרסים לפועלים למען שוויון מגדרי. רק גברים קיבלו את הפרס משליט דובאי

  ברשת לועגים לאיחוד האמירויות בעקבות טקס שבו הוענקו פרסים לפועלים למען שוויון מגדרי במדינה. כל הזוכים בפרסים היו גברים.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  את הפרסים העניק שליט דובאי, שייח מוחמד בן רשיד אל-מכתום, שמכהן גם בתפקיד סגן נשיא איחוד האמירויות. אחד מזוכי הפרסים היה שר הפנים וסגן ראש הממשלה, שייח סייף בן זייד אל-נחיאן. הוא קיבל את הפרס על מאמציו ליישם חופשת לידה בצבא איחוד האמירויות. בנוסף הוענקו פרסים למשרד האוצר, הלשכה לסטטיסטיקה ומשרד כוח האדם על קידום מעמד האישה. גברים שעובדים במוסדות האלה הגיעו לקבל את הפרס משליט דובאי וסגן הנשיא.

   ()
  שליט דובאי מעניק פרסים לזוכים
   

  שליט דובאי אמר שלנשים באיחוד האמירויות יש תפקיד מרכזי בעיצוב עתיד המדינה, אך הגולשים בטוויטר הבחינו שאף אישה לא קיבלה את הפרס. חלקם חשבו שמדובר בפרודיה. "תגידו לי שזאת לא סאטירה חתרנית על שוויון מגדרי ופטריארכיה", כתב אחד הגולשים. "נהדר לראות שדובאי מקדמת שוויון בין המינים, אבל משהו חסר בתמונות האלה, אני לא יודע לומר בדיוק מה", כתב גולש נוסף.

   

  בהמשך לשכת התקשורת של ממשלת דובאי פרסמה תמונה של חמש נשים עומדות לצד השליט אל-מכתום והגברים שזכו בפרסים, אך לא סיפרה במי מדובר. "שוויון מגדרי הפך לעמוד התווך במוסדות הממשלה שלנו", אמרו בלשכת התקשורת של דובאי.

   

  בחודש אפריל אישר הקבינט באיחוד האמירויות חוק שמבטיח ששכר הנשים במדינה המפרצית יהיה זהה לשכר הגברים. איחוד האמירויות היא אמנם המדינה המובילה במפרץ הפרסי בנושא שוויון המגדרי, אך לא נראה שמדובר בהישג גדול. בדו"ח של הפורום הכלכלי העולמי מהחודש שעבר על פערי השכר בין המינים היא הגיעה למקום ה-121 מתוך 149 מדינות.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  איחוד האמירויות מעניקה פרס לשוויון מגדרי
  מומלצים