שתף קטע נבחר

בית הכנסת נפרץ וספרי התורה הושלכו על הרצפה: "מזכיר תקופות אפלות"

אלמונים פרצו הלילה לבית כנסת בשכונת קריית יובל שבירושלים, פרצו את ארון הקודש והשליכו לרצפה את ספרי התורה. גבאי בית הכנסת: "מזועזעים ממה שקרה, לא היו אירועים חריגים". ריבלין ונתניהו גינו בתוקף: "למצוא מיד את האחראים"

 

הנזק בבית הכנסת לאחר הפריצה ()
ספרי התורה מושלכים על רצפת בית הכנסת. "מזכיר תקופות אפלות"
בית כנסת בשכונת קריית יובל שבירושלים נפרץ במהלך הלילה (ג'), נזק נגרם למבנה. הפורצים השחיתו את ארון הקודש והשליכו ספרי תורה על הרצפה. כוחות משטרה הגיעו למקום ופועלים לאיתור הפורצים. המשטרה הודיעה כי הקימה צוות חקירה מיוחד: "בשלב זה, כל כיווני החקירה נבדקים".

 

"הגענו הבוקר לתפילה וראינו את בית הכנסת הפוך לגמרי", סיפר ישראל לוי, גבאי בית הכנסת. "הפורצים ניסו לפרוץ את ארון הקודש וכשלא הצליחו הם חתכו את הכספת באמצעות דיסק וזרקו את כל ספרי התורה על הרצפה".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ בתגובה: "אני מזועזע מחילול בית הכנסת בשכונת קריית יובל שבירושלים. על המשטרה למצוא מיד את האחראים לכך כדי למצות איתם את הדין". הנשיא ראובן ריבלין צייץ: "תמונות קשות ומכאיבות הבוקר מבית הכנסת בקריית יובל. אני בטוח שמשטרת ישראל תגיע אל מחלליו ותביאם לדין במהרה על מנת להבטיח כי מראות שכאלה לא יישנו".

הנזק בבית הכנסת לאחר הפריצה (צילום: דוברות המשטרה)
נזקי הפריצה. "אין לנו חיכוכים עם אף אחד ולא היו אירועים חריגים"(צילום: דוברות המשטרה)

 

 

 

 

 

הגבאי הוסיף: "אין לנו חיכוכים עם אף אחד ולא קדמו לפריצה שום אירועים חריגים. אנחנו מזועזעים ממה שקרה פה. אנחנו לא יודעים מי פרץ, אין מצלמות סמוך לבית הכנסת".

 

במשטרה אמרו כי עם קבלת הדיווח בבוקר על הפריצה והשחתת ספרי הקודש הוזנקו מיד כוחות משטרה בהם בלשים, חוקרים ואנשי המעבדה לזיהוי פלילי שהחלו במלאכת איסוף ממצאים וראיות מהזירה. ראש העיר ירושלים משה ליאון הגיע למקום וגינה את השחתת בית הכנסת: "זה אירוע חמור שמזכיר תקופות אפלות של העם היהודי. לא ניתן לפשעים כאלה להתרחש בימינו. אני בטוח שמשטרת ישראל תשים ידה במהרה על הפושעים".

 

 

"הלב מתפלץ למראה ספרי תורה מתגוללים בביזיון נורא שחוללו על ידי בני בליעל בתוך בית הכנסת", אמר הרב הראשי לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף. "כל יהודי שכבוד התורה יקר לליבו יקבל על עצמו יום של לימוד תורה בתענית דיבור כדי להגדיל ולחזק כבוד התורה שחולל".

 

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר בעקבות האירוע: "קשה להאמין כיצד מתרחש פוגרום אנטישמי ומזוויע כזה בבית כנסת, כאן בארץ ישראל. אין לב יהודי שלא מתפלץ ממראות כאלה הזכורים מאירועים קשים בהיסטוריה היהודית. לא ניתן לאירוע כזה לעבור בשקט במדינת ישראל".

 

גם יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', גינה את הפריצה: "אלו מראות קשים שמזכירים תקפות אפלות בהיסטוריה של העם שלנו. אני קורא לרשויות האכיפה לעשות כל מה שצריך כדי לאתר באופן מיידי את המבצעים ולהעמידם לדין".

 

"מעשים אלו הינם תוצאה ישירה של הסתה ושנאה. זאת לא פעולה רגעית, אלא פעולה מתוכננת ומושקעת", אמר ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה). "זו אינה פעולה של אדם בודד, אלא יש ציבור שמרוצה, חס ושלום, ומבליג על כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ספרי התורה מושלכים על הרצפה
מומלצים