שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ליברמן נגד רגב: "בושה למחנה הלאומי ועלבון לעם הספר"

  יו"ר ישראל ביתנו גיבה את הרמטכ"ל לשעבר, שהותקף לא פעם על פעילותו במבצע בעזה: "האחריות היא קודם כל על ראש הממשלה". על גנץ אמר: "אין אידיאולוגיה, אין עקרונות, אין ניסיון - זה הכל בועה"

   

  ליברמן באולפן ynet: "נתניהו אחראי לצוק איתן"    (צילום: אלי סגל)

  ליברמן באולפן ynet: "נתניהו אחראי לצוק איתן"    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שעות לפני נאומו הפומבי הראשון, יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, מגבה את הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ בעקבות ההתקפות מימין על ההתנהלות של מבצע "צוק איתן", שהיה בזמן כהונתו בצה"ל. בריאיון שהעניק היום (שלישי) לאולפן ynet הוא אמר: "אם כבר אפשר לבוא למישהו בטענות בנושא - זה רק לליכוד עצמו".

   

  כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

  אביגדור ליברמן בראיון אולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
  ליברמן באולפן ynet. "אם אפשר לבוא למישהו בטענות על צוק איתן - זה רק לליכוד"(צילום: אבי מועלם)

  ליברמן הבהיר: "צריך להבין שמי שהיה אז (במבצע צוק איתן - ynet) ראש הממשלה הוא בנימין נתניהו, נתניהו זה שהוביל את כל המהלכים. האחריות היא קודם כל על ראש הממשלה. למי ששכח, בוגי יעלון היה אז שר הביטחון מטעם הליכוד. יחד הם הובילו את כל המהלכים, ובמדינת ישראל דרג צבאי כפוף לדרג מדיני ולא להיפך".

   

  עם זאת, ליברמן סבור שגנץ לא יצליח להוביל שינוי משמעותי: "כבר ראיתי את המראות האלה וברור ששום דבר לא ייצא. המפלגה של גנץ זו תופעה חולפת, זו מפלגה של קדנציה אחת. אין כאן שום דבק אמיתי, אין אידיאולוגיה, אין עקרונות, אין ניסיון - שום דבר, זה הכל בועה".

  ליברמן וגנץ. "אין אידיאולוגיה, אין עקרונות, אין ניסיון - זה הכל בועה" (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
  ליברמן וגנץ. "אין אידיאולוגיה, אין עקרונות, אין ניסיון - זה הכל בועה"(צילום: גיל יוחנן )
   

  ליברמן תקף בחריפות את שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד): "דוברת ההתנתקות, שעשתה את זה בלהט ובהתלהבות, מציגה את עצמה היום כאשת המחנה הלאומי. ברור שמדובר באופורטוניסטית מוחלטת. היא פשוט בושה למחנה הלאומי. כמובן שמי שמתייחס למירי רגב כשרת התרבות, שמתגאה בכך שמעולם לא קראה צ'כוב - זה עלבון לעם הספר. היא פשוט בושה למחנה הלאומי ועלבון לעם הספר".

   

  - היא אומרת שהיא הייתה במדים וזו הייתה חובתה.

  "אני זוכר היטב, מי שהיה שם זוכר היטב. היא עשתה את זה בהתלהבות, בלהט. חבל שלא חוזרים לתמונות האלה, באיזה פאתוס היא דיברה על פינוי היישובים מגוש קטיף. עוד פעם, שרת התרבות, במה היא מתגאה? שהיא מעולם לא קראה צ'כוב? זאת שרת התרבות של מדינת ישראל?"

  מירי רגב בראיון לאולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
  רגב. "היא פשוט בושה למחנה הלאומי ועלבון לעם הספר"(צילום: אבי מועלם)

  הוא התייחס לדברים שאמרה רגב אתמול באולפן ynet בנוגע להצבעתו של ליברמן על חוק הנאמנות בתרבות: "אני לא זוכר שבהסכמים הקואליציוניים הופיע חוק הנאמנות בתרבות, כן הופיע חוק עונש מוות למחבלים. אותה מירי רגב שהצביעה בעד החוק שלנו בקריאה טרומית עשתה פתאום אחורה פנה. נשמח לתמוך בחוק הנאמנות בתרבות בחבילה אחת, יחד עם חוק עונש מוות למחבלים".

   

  רגב אמרה אתמול באולפן ynet: "ליברמן ש'מדבר תכלס' יצא מהקואליציה בגלל פוליטיקה קטנה, חבר לאחמד טיבי והצביע נגד החוק (חוק הנאמנות - ynet). ליברמן הצביע בעד האדרת מחבלים. הוא יצא קטן, שאין לו מילה... הוא פשוט ירק בפרצוף של משפחות שכולות ובפרצוף של מדינת ישראל".

   

  רגב באולפן ynet: "ליברמן יצא קטן"    (צילום: משי בן עמי)

  רגב באולפן ynet: "ליברמן יצא קטן"    (צילום: משי בן עמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ליברמן התייחס גם למצבם של יוצאי ברית המועצות בישראל. "כל המפלגות נזכרות בקול הרוסי רק לפני הבחירות. מעולם לא טיפלו בקהילה הזאת ולא התעסקו איתם בין בחירות לבחירות, תמיד לפני הבחירות".

   

  - יש קול רוסי, או שהם כבר נטמעו בחברה וזה לא רלוונטי?

  "העלייה מחבר העמים השתלבה היטב במדינת ישראל, והם מתנהלים כישראלים לכל דבר ועניין. נכון שלחלק מהם יש את המטען התרבותי שלהם, יש את זיכרון הניצחון במלחמת העולם השנייה ויש בעיות של גיור - כן יהודי לפי ההלכה, לא לפי ההלכה.

   

  "יש כמה בעיות ספציפיות, ואף אחת מהמפלגות שהקימו תא לקול הרוסי לא מתכוונת להתעסק איתן אחרי הבחירות ולפתור אותן. אני חושב שמבחינת תפיסת ישראל ביתנו, אנחנו המפלגה היחידה שאומרת בצורה גלויה שעלייה זו מהות הציונות".

   

  - אם כבר מדברים על הקול הרוסי, כמה מנדטים שווה היום להערכתך "ישראל ביתנו"?

  "אם מעכשיו ועד לבחירות לא נעשה כלום, אנחנו נביא לא פחות משמונה מנדטים. מכיוון שאנחנו מתכוונים לעשות, אז אני מקווה שנגיע גם לעשרה".

   

  - אז אתה חותם על שמונה מנדטים?

  "אני אומר שנביא תשעה מנדטים. אני בטוח שעם מאמץ טוב נביא גם עשרה".

   

  ליברמן אמר כי הוא אינו פוסל ישיבה בממשלה על בסיס פרסונלי. "מה שיכריע מבחינתי אלו קווי היסוד של הממשלה הבאה, לא הפרסונה. לא נוותר למשל על חוק גיוס בני ישיבות, גם בנושא פתיחת המרכולים והנישואים האזרחיים. אנחנו נילחם על זה, הגיעו מים עד נפש. לא יכול להיות שיהיו כאלה שיתחמקו משירות צבאי והם יכתיבו לאחרים איך להתנהל. אנחנו בעד יהדות ואנחנו נגד כפייה דתית. חיה ותן לחיות, זו תפיסת העולם שלי".

   

  - אז למה שלא תקימו פעם אחת ממשלה חילונית שלא מתבססת על מפלגות חרדיות?

  "קודם כל חייבים להקים ממשלה ימנית. אני חושב שגם ימין אמיתי קלאסי, התנועה הלאומית, המחנה הלאומי של ז'בוטינסקי - אלה היו באמת אנשי קדמה, שהבינו את כל המורכבות. ביהדות יש את בית הלל ובית שמאי, אני חושב שהגיע הזמן שנלך לפי בית שמאי. היום, אצל ליצמן וגפני, אני לא רואה שום סיכוי שרות המואביה הייתה עוברת גיור. אז זה היה אפשרי, היום זה בלתי אפשרי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים