שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הוסף כתבה
  הכי מטוקבקות
   זירת הקניות
   ג'וקוביץ', נדאל ופדרר ישלטו עד שיחליטו להפסיק
   חילופי משמרות לא נראים באופק, והשלישייה הגדולה תמשיך לעשות ככל העולה על רוחה בטניס העולמי

   אין חדש תחת השמש של מלבורן: המדורגים 1 ו-2 בעולם הגיעו לגמר והמדורג ראשון ניצח. ההפתעה הכמעט יחידה בטורניר היא החד צדדיות של הגמר.

   זה נכון שההגעה לחצי הגמר של סטפנוס ציציפאס ולוקה פוי הצרפתי לחצי הגמר היא סוג של הפתעה (לשניהם הייתה זו הופעה ראשונה במעמד זה), אבל בחצי כוח. לצעיר היווני יהיו עוד הרבה הזדמנויות לשחזר את ההישג ואף להאפיל עליו, לגבי הצרפתי - לא בטוח. למעשה, ג'וקוביץ ונדאל לא נתקלו בשום משוכה מאיימת עד שנתקלו האחד בשני, ואולי בעצם המשפט הזה נכון רק לגבי נדאל.

    

   גם ההדחה של פדרר על ידי ציציפאס בשמינית הגמר הייתה מיני הפתעה. פדרר נמצא בכושר לא רע בכלל, אבל הצעיר מיוון מוכשר ונמצא בעיצומה של הפריצה שלו לצמרת העולמית. עם זאת, הוא עדיין חסר ניסיון, ובחצי הגמר קיבל שיעור מנדאל. ולא רק הוא, שלל צעירי הסבב המוכשרים דוגמת אלכס דה מינור האוסטרלי ופרנסס טיאפו האמריקאי (אשר מנבאים להם עתיד ורוד) קיבלו שיעור או שניים מנדאל שלא הפסיד ולו מערכה אחת עד לגמר! ג'וקוביץ' הפסיד מערכה אחת לדניס שפובלוב הקנדי ואחת לקארן חצ'אנוב הרוסי, גם שניהם מטניסאי דור העתיד.

    

   נובאק ג'וקוביץ' עם רפאל נדאל (צילום: AFP)
   נובאק ג'וקוביץ' עם רפאל נדאל(צילום: AFP)

    

   מי זוכר שרק לפני שנה הפסיד אותו ג'וקוביץ' בשמינית הגמר באוסטרליה 3-0 ליון צ'ונג הדרום קוריאני, וכחודש לאחר מכן עבר ניתוח ביד? עתידו הספורטיבי נראה אז לוט בערפל. אבל הנה עברה רק שנה וכבר ג'וקו ברצף של 3  גראנד סלאמים והוא נראה כמו משאית מאוד כבדה שדוהרת ב-100 קמ"ש ולא כדאי לכם ולא לאף אחד אחר לעמוד בדרכה.

    

   גם בגילאים מתקדמים ממשיכה השלישייה הגדולה: ג'וקוביץ', נדאל ופדרר, לשכתב את ההיסטוריה, ומשאירה לכל שאר השחקנים אבק וקצת פירורים. משנת

   2004, הם מחלקים ביניהם 52 מתוך 61 גראנד סלאמים. שליטה כזו לא הייתה בטניס העולמי מאז שהמציאו את המשחק. רק לחשוב שבין ירידתו מגדולה של פיט סמפראס לעלייתו של רוג'ר פדרר (בערך בין שנת 2000 ל-2004) זכו בטורנירי גראנד סלאם שמות כמו גסטון גאודיו, חואן קרלוס פררו, אלברט קוסטה ותומאס יוהנסון... הרי לשחקנים אלו, מכובדים ככל שיהיו, לא היה מקום בגמר של גראנד סלאם שלא לדבר על זכייה, אם היו נולדים כמה שנים מאוחר יותר.

   אומרים שטיימינג זה הכל בחיים. לא יודע לגבי הכל אבל זה בוודאי הרוב.

    

   קיימות שתי אסכולות עיקריות לגבי סיבת השליטה של שלושת הגדולים בטניס: האחת אומרת שהדור הנוכחי (בעצם זה של ה-15 שנים האחרונות) לא מספיק טוב ומוכשר כדי לאיים על שלושת הגדולים. השנייה אומרת שאין שום בעיה בדור ויש שחקנים מצוינים, אך יש שחקנים מצוינים ויש אגדות (ולא רק בספרים). אני שייך למחזיקי הדעה השנייה. חילופי משמרות לא נראים באופק, והשלישייה הגדולה תמשיך לשלוט בטניס העולמי ככל שתחפוץ.

    

    

   רוצים לכתוב לקיק? זה הכי פשוט בעולם: רק צריך לשלוח לנו טורים, עד אלף מילה, לכתובת: kick@ynet.co.il .

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים