שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גרמניה: מוזיאון לנקניקיות תוכנן לקום בשטח מחנה ריכוז
  מוזיאון נקניקיות גרמני הודיע על כוונתו לעבור למקום חדש שהיה בעבר מחנה לוויין של בוכנוואלד ועורר סערה. ראש הקהילה היהודית באזור: "לא מתקבל על הדעת". מחוקקת מקומית: "המוזיאון מצחיק וטוב, אבל לא באתר הזה"

  מוזיאון גרמני לנקניקיות עורר סערה במדינה לאחר שהודיע על כוונתו לעבור למקום חדש, שהיה בעבר חלק ממחנה הריכוז בוכנוואלד.

  מחנה הריכוז בוכנוואלד. מוזיאון הנקניק מתכנן לעבור למחנה לוויין של בוכנוואלד (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  מחנה הריכוז בוכנוואלד. מוזיאון הנקניק מתכנן לעבור למחנה לוויין של בוכנוואלד(צילום: shutterstock)

  המפעילים של המוזיאון דיווחו כי הם רוצים להשתמש באזור בפאתי העיר המזרחית מילהאוזן ששימש במלחמת העולם השנייה כמחנה לעבודת כפייה לנשים, שלוחה של מחנה הריכוז הנאצי בוכנוואלד. כ-700 נשים יהודיות ממזרח אירופה נכלאו במחנה ואולצו לעבוד במפעל הנשק שהיה בו, עד שגורשו באפריל 1945 לברגן-בלזן.

   

  המוזיאון נמצא כיום בעיר אחרת והמקום החדש הוצע לו על ידי משקיע פרטי שרכש את השטח מידי ממשלת גרמניה ב-2008. אגודת הידידים של המוזיאון אמרה כי היא לא הייתה מודעת להיסטוריה של האתר שהוצע לה.

   

  "מיקום המוזיאון במקום ששימש כמחנה עבודת כפייה ליהודים אינו מתקבל על הדעת", אמר ריינהרד שרם, ראש הקהילה היהודית בתורינגיה לסוכנות הידיעות הגרמנית DPA. מחוקקת אזורית מהמפלגה השמאלנית אמרה ל-DPA כי יש להשתמש באתר כדי להנציח את מה שהיה שם ואת העוולות האנטישמיות כיום. "אני חושבת שהמוזיאון מצחיק וטוב, אבל בבקשה לא באתר הזה", היא הוסיפה.

   

  לפני כארבע שנים עלה לכותרות מחנה הריכוז בוכנוואלד לאחר שה"דיילי מייל" הבריטי חשף כי גרמניה אפשרה לפליטים ומהגרים להתגורר במבנים של מחנה הריכוז. בנוסף הממשלה היקצתה העניקה 135 אירו לכל מהגר שנמצא שם לטובת מזון.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים