שתף קטע נבחר

שוב: איימן עודה נבחר לעמוד בראש מפלגת חד"ש

מועצת המפלגה שהתכנסה בשפרעם בחרה בעודה לעמוד בראש הרשימה לכנסת ה-21. ח"כ תומא-סלימאן תוצב במקום השני. עודה: "האזרחים צריכים לבחור - דמוקרטיה או אפרטהייד?". תומא-סלימאן: "יש מאחורינו ציבור שלם שרוצה שלום ודמוקרטיה". במקום ה-3: ד"ר עופר כסיף, שכינה בעבר את השרה שקד "חלאה ניאו-נאצית"

 

איימן עודה  (צילום: מוטי קמחי)
איימן עודה (צילום: מוטי קמחי)

חבר הכנסת איימן עודה נבחר היום (ו') שוב לעמוד בראש רשימת חד"ש לכנסת ה-21.

 

המועצה, שהתכנסה בשפרעם, אישרה פה אחד את מועמדותו של איימן לאחר ששני המתמודדים מולו - ג'עפר פרח ושוקרי עואודה - הסירו את מועמדותם. "בימים שכולם מדברים על מי יחליף את נתניהו, אני רוצה לשאול במה נחליף אותו? באילו ערכים? האזרחים צריכים לבחור - האם אנחנו הולכים אל עבר הדמוקרטיה או אל עבר האפרטהייד? זו השאלה של הבחירות האלו", אמר עודה.

 

"אל מול ההסתה, אל מול חוק הלאום, אל מול הגזענות, אל מול הייאוש, חד"ש והרשימה המשותפת ינהיגו ערכים של שלום, של שוויון, של דמוקרטיה ושל צדק. מי שרוצה אותנו מפולגים ובנפרד, חלשים ומיואשים, יקבל אותנו חזקים וביחד, עם תקווה לשינוי", הוסיף עודה.

 

"נפעיל את כל כוחנו כדי להחליף את ממשלת הימין. אנחנו לא יכולים לבד, אבל  אי אפשר בלעדינו - שמאל בלי האוכלוסיה הערבית זה לא שמאל. רק מחנה דמוקרטי רחב הוא אלטרנטיבה אמיתית לשלטון הימין הפשיסטי והקיצוני".

 

ח"כ תומא-סלימאן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ תומא-סלימאן(צילום: גיל יוחנן)

 

דב חנין (צילום: אוהד צויגנברג  )
דב חנין(צילום: אוהד צויגנברג )

במקום השני ברשימה נבחרה ח"כ עאידה תומא-סלימאן. "הימין הפשיסטי עושה לנו דה-לגיטימציה", אמרה. "אמרו שאנחנו בוגדים והסיתו נגדנו, אבל גם ברגעים קשים אנחנו לא מפחדים מנתניהו. אנחנו יותר חזקים ממנו, כי יש מאחורינו ציבור שלם, ערבי ויהודי, שרוצה שלום, צדק, חירות ודמוקרטיה".

 

ד"ר עופר כסיף ()
ד"ר עופר כסיף

למקום השלישי בחד"ש - במקומו של דב חנין - הגיע ד"ר עופר כסיף מהאוניברסיטה העברית. כסיף עורר בעבר תרעומת כשהשווה את ישראל למשטר הנאצי מול סטודנטים וכינה את שרת המשפטים איילת שקד "חלאה ניאו-נאצית" בעקבות אישור "חוק העמותות".

 

"בארץ בושתי השקד צורח", כתב ד"ר כסיף. "החלאה הניאו-נאצית הזו לא רק אחראית שותפה לפשיזציה של ישראל, אלא גם שותפה עקיפה לרצח עם באפריקה ולפשעים נגד האנושות. כבר כלו המילים במילון באמצעותן ניתן להגדיר את הטינופת הזו".

 

ב-13 השנים האחרונות שימש דב חנין כנציג היהודי היחיד של חד"ש בכנסת. בקדנציה האחרונה הוא היה היהודי היחיד ברשימה המשותפת. בתחילת החודש שעבר הודיע חנין כי לא יציג שוב את מועמדותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
איימן עודה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים