שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תיקונים במקלחון? בדקנו כמה זה יעלה לכם
  מגבי הסיליקון כבר מלאים בעובש ופטריות? דלתות המקלחון בסכנת קריסה כי הצירים החלידו? אתר "המקצוענים" עם מדריך המפרט מהם התיקונים הנפוצים למקלחון, כמה יעלה התיקון ומה חשוב לברר לפני

  הסטנדרט במרבית הבתים כיום הוא מקלחון זכוכית. זה נוח, קל יחסית לניקוי ומאפשר ליהנות מאשליה של חדר רחצה גדול יותר. ואולם, שימוש בחומרי ניקוי חזקים מדי יגרום לפרזול להתבלות, לזכוכיות להישרט ולסיליקון להיאכל. על אילו כללי תחזוקה כדאי להקפיד, כמה יעלה תיקון ומה חשוב לוודא עם בעל המקצוע מראש, כבר בשיחה הטלפונית? לפניכם הטיפים.

    (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  משתמשים בחומרי ניקוי חזקים מדי? כמה תעלה החלפת סף חוסם מים

  סף חוסם מים הוא פס גומי שקוף, המותקן על רצפת המקלחון, ומשמש לאטימה בין זכוכית המקלחון לבין הרצפה. זאת, כדי שמים לא יזלגו מאזור המקלחון אל רצפת חדר האמבטיה. סף זה נוטה להתבלות עקב שימוש, בייחוד אם הוא עשוי מפלסטיק. לכן, מומלץ להתקין סף מים מאלומיניום, שנחשב לעמיד יותר.

   

  מה חשוב לוודא לפני ובמהלך ההתקנה? "ראשית, מומלץ לצלם את המקלחון מראש ולשלוח אל בעל המקצוע, על מנת שיצטייד בסף מתאים", אומרים במוקד השירות של אתר "המקצוענים". "שנית, כדאי לנצל את ההזדמנות ולהחליף גם את מגב הסיליקון. העלות תהיה נמוכה יותר מאשר אם תזמינו בשני ביקורים נפרדים בעל מקצוע. אם אין לכם מגב סיליקון, מומלץ להתקין אותו. שלישית, בטרם עזיבת בעל המקצוע את ביתכם, ודאו שאכן סף המים ומגב הסיליקון אוטמים את המים בצורה טובה".

   

  כמה יעלה התיקון? 200-300 שקל, כשהמחיר כולל סף מים ועבודה.

   

  התמלא בעובש? הגיע הזמן להחליף את מגב הסיליקון  

  מגב סיליקון ממוקם בתחתית דלתות המקלחון, וכעבור מספר שנים של שימוש הוא נוטה להישחק ולהתבלות. וכך, המים מציפים בסיום כל מקלחת את רצפת חדר הרחצה. "מעבר לטרחה הכרוכה בגריפת המים, הרי שהדבר גורם גם לבלאי מואץ של הרובה שבין אריחי הריצוף באזור זה", מסבירים במוקד השירות. "לאורך זמן, מדובר בכשל איטום, שיכול לעלות לכם ביוקר. אם בקרבת המקלחון ישנם משקופי עץ, הרי שהתעלמות מהצורך בהחלפת מגבי הסיליקון תגרום גם להתנפחות של המשקוף אם הוא עשוי מעץ, ולהוצאה מיותרת הכרוכה בהחלפתו".

   

  כיצד ניתן להקטין את בלאי מגבי הסיליקון? מוקד השירות: "ראשית, מומלץ להימנע משימוש בחומרי ניקוי חזקים מדי (כמו חומצת מלח). זאת, משום שהם הורסים את שכבת הסיליקון ופוגעים ביכולת האיטום שלו".

   

  כמה יעלה התיקון? 200-300 שקל, כשהמחיר כולל את המגבים והעבודה.

   

  עוד כתבות בנושא:

  לבחור מקלחון ולטפל בו נכון  

  הכל על התקנת מקלחונים 

  הכל על חיפוי זכוכית למטבח

   

    (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  הצירים התבלו? הגיע הזמן להחליף

  הצירים מחברים בין דלת הזכוכית לבין הקיר או הזכוכית אליהם היא מחוברת. "תחזוקה לא נכונה שלהם גורמת להם להיאכל מאבנית ולהתבלות במהרה", מסבירים במוקד השירות. "מומלץ להימנע מחומרי ניקוי חזקים מדי שיפגעו בעמידות הצירים וביציבות הדלתות לאורך זמן – מה שיכול בהחלט לעלות לכם ביוקר. חומץ יספיק לניקוי יסודי ולהסרת האבנית שהצטברה על הזכוכיות ועל שאר הפרזול של המקלחון".

   

  "מדי שנה, רצוי גם לשמן את הצירים בעזרת שמן מונע חלודה (בתרסיס), כדי להאריך את חייהם", מוסיפים במוקד השירות. "זכרו שהמיקום שלהם בקרבת מים זורמים, בהחלט מחייב הקפדה על תחזוקה. לכן, בין אם ציר הדלת יצר ממקומו, החליד או משבר – חשוב לתקן מיידית את התקלה כדי למנוע נזק לאלמנטים נוספים של המקלחון. צלמו את הצירים הקיימים ושלחו אותם לבעל המקצוע בטרם הגעתו, כדי שהוא יגיע אליכם עם הצירים המתאימים. אל תתפתו לרכוש צירים מפלסטיק אשר איכותם ירודה, בהשוואה לצירי נירוסטה".

   

  כמה יעלה התיקון? 350-450 שקל, כשהמחיר מתייחס לציר בעובי 6 מ"מ וכולל פירוק והרכבה של זכוכית המקלחון.

   

    (צילום: shutterstock)
  מחליפים דלת זכוכית? בחרו בחוכמה את סוג הידיות שכן לא תוכלו לקדוח בזכוכית מחוסמת(צילום: shutterstock)

  מחליפים ידיות? לא תוכלו לקדוח בדלת הזכוכית הקיימת

  אם אתם מעוניינים להחליף את ידיות המקלחון, בעקבות בלאי או חלודה, קחו בחשבון שלא תוכלו להחליף לידיות שונות בתכלית מאלו הממוקמות כיום על דלתות הזכוכית. הסיבה היא שלא ניתן לקדוח בזכוכית מחוסמת ממנה עשויות דלתות המקלחון. לכן, אם אתם לפני רכישת מקלחון, בחרו היטב מראש את סוג הידית. למשל, ידית המאפשרת תלייה של מגבת, ולא רק פתיחה של הדלת, יכולה להיות מאוד פרקטית בחיי היומיום, ויש צורך לבחור אותה בטרם הזמנת המקלחון.

   

  בכל מקרה, אל תמהרו לרכוש ידיות מבלי שוידאתם שהן מתאימות בדיוק למידת פתח הידית שבמקלחון הקיים, שכן אחרת תיאלצו לחזור לחנות ולהחליף את הידיות. מוקד השירות: "צלמו, מדדו ובדקו עם בעל המקצוע מהו הסוג הנדרש. תוכלו לנצל את הגעתו גם לכיוון צירי הדלתות, שימון שלהם וכן אף להחלפת מגבי הסיליקון או סף המים שעל הרצפה. סביר להניח, שהמחיר שיינתן לכם יהיה גלובאלי ונמוך משמעותי אם תזמינו בעל מקצוע בנפרד לכל אחת מעבודות אלו. בכל מקרה, ערכו סקר שוק טלפוני קצר (ל-2-3 בעלי מקצוע מהתחום), כדי לוודא שאתם מקבלים מחיר הוגן".

   

  "שימו לב, שאם אתם מעוניינים להתקין בנוסף ידית אחיזה, למניעת החלקה, הרי שיש צורך בקידוח מיוחד באריחי קרמיקה", מוסיפים במוקד השירות. "ודאו גם שזווית התליה היא נכונה עבורכם, ואל תשאירו לבעל המקצוע לקבל החלטה במקומכם. כמו כן, בחרו בידית מחוספסת למניעת החלקה".

   

  כמה יעלה התיקון? 200-300 שקל, כשהמחיר כולל זוג ידיות ניקל ועבודה.

   

  הם כבר לא אוטמים? כך תחליפו פסי גומי מגנטיים בין הדלתות 

  פסי הגומי המגנטי מותקנים לאורך המפגש שבין שתי דלתות הזכוכית של המקלחון. מוקד השירות: "תפקידו לאטום את המרווח שבין הדלתות, כדי שהמים לא ישפריצו החוצה במהלך הרחצה. הוא עשוי מחומר PVC וכולל מגנט שתפקידו להצמיד את הדלתות זו לזו. במהלך החלפת הפסים המגנטיים על-ידי בעל המקצוע, ודאו בנוכחותו שהפסים אכן אוטמים את המקלחון בצורה טובה, ושאין צורך לכוון את הצירים של דלתות הזכוכית".

   

  כיצד ניתן להקטין את בלאי פסי הגומי המגנטיים? גם במקרה זה, ניקוי עם חומרים חזקים במיוחד, כמו חומצת מלח הורסים את הגומי ופוגעים ביכולת האטימה שלו.

   

  כמה יעלה התיקון? 200-300 שקל, כשהמחיר כולל זוג פסי גומי מגנטיים ועבודה.

   

  יש סדק? אל תתפשרו על זכוכית שאינה בתקן

  "החלפת זכוכית היא תיקון נדיר יחסית, שכן שבר או סדק בזכוכית קורה לעתים רחוקות מאוד", אומרים במוקד השירות. "ואולם, אם הבחנתם בסדק קל בזכוכית מהרו להחליף אותה, מחשש לשבירת הזכוכית. כמו כן, אם בשל תחזוקה לא נכונה הזכוכית שלכם כבר שחוקה ושרוטה ואתם רוצים להתחדש בדלתות זכוכית חדשות, ודאו שהזכוכית שמתקינים לכם היא זכוכית מחוסמת, הכוללת חותמת של מכון התקנים הישראלי".

   

  כמה זה עולה? דלת זכוכית בגובה של עד 1.80 מטר, תעלה לכם 350-450 שקל למ"ר, כשהמחיר הוא עבור זכוכית בעובי של 6 מ"מ.

   

  צריכים תיקון למקלחון? לחצו כאן   

   

  ynet הוא שותף באתר "המקצוענים"  

  פורסם לראשונה 03/02/2019 10:49

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים