שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אבו מאזן נגד רמי לוי
  ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet נודע כי יו"ר הרשות הפלסטינית אירח פורום של אנשי עסקים ישראלים התומכים בחידוש התהליך המדיני, אך סירב לאשר את כניסתו של רמי לוי: "הוא מתנחל", טענו בתקיפות ברמאללה. הסיבה: פתיחת קניון ביהודה ושומרון

   

  אבו מאזן רמי לוי (צילום: רויטרס, עמית שעל)
  אבו מאזן ורמי לוי(צילום: רויטרס, עמית שעל)

  ביום חמישי האחרון הגיעו חברי העסקי Breaking The Impasse (שוברים את המבוי הסתום), שבו חברים אנשי עסקים ישראלים בולטים, קציני צבא בכירים במיל' ואנשי אקדמיה, לפגישה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן במוקטעה ברמאללה. 

   

  הפורום הוקם כדי להביע תמיכה בחידוש התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים במטרה להגיע לפתרון שתי המדינות, וחברים בו, בין היתר גד פרופר, עמי גניגר, שמואל מיתר, רות חשין, ירום אריאב ועוד. בפגישה עם אבו מאזן השתתפו כמה עשרות מחברי הפורום, ושני הצדדים שאף הצטלמו יחד, הביעו במהלכה את תקוותם לחידוש השיח המדיני. לשכתו של אבו מאזן אף פרסמה הודעה רשמית על הפגישה. אלא שמאחורי הקלעים, החיוכים והמילים היפות - נראו הדברים אחרת.

   

  אבו מאזן וחברי הפורום BTI ()
  אבו מאזן וחברי פורום Breaking the impasse

  ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet נודע כי אחד מחברי הפורום הוא איש העסקים רמי לוי, שביקש להשתתף גם הוא בפגישה. שמו של לוי הועבר לידי אנשיו של אבו מאזן יחד עם שמות החברים בפורום. אלא שהפלסטינים חזרו לראשי הפורום עם וטו על השתתפותו של לוי בפגישה בטענה שהוא מתנחל. 

   

  רמי לוי מפעיל כמה סניפים ביהודה ושומרון של הרשת הקמעונאית שבבעלותו, שחלקם משרתים צרכנים ישראלים ופלסטינים כאחד, כמו הסניפים שבגוש עציון ובמישור אדומים. אך נראה כי מה שהכי הפריע לאנשי אבו מאזן היא העובדה שרמי לוי פותח קניון ישראלי-פלסטיני ראשון בעטרות שמצפון לירושלים, אשר עתיד לשרת גם את תושבי השכונות והכפרים הפלסטינים שמסביבו כמו כפר עקב, קלנדיה, א-ראם, שועפט ובית חנינא.

   

  בחזונו רואה לוי את עסקיו ביהודה ושומרון כמקדמים דו-קיום באמצעות הכלכלה, אך פתיחת קניון ישראלי מעבר לקו הירוק שמכוון גם לקהל פלסטיני, הוא דגל אדום בעיני הרשות הפלסטינית, שדוגלת בהחרמת עסקים ומוצרים ישראלים שמקורם מעבר לקו הירוק.

   

  התנאי שהעבירה לשכת אבו מאזן הותיר לחברי הפורום שתי אפשרויות: להיכנע ולמנוע את הגעת לוי לפגישה או להודיע על ביטול המפגש. חברי הפורום בחרו להדיר את לוי מהפגישה. אילן פז, אחד מחברי הפורום שהשתתף בפגישה, אמר ל"ידיעות אחרונות" כי עניין הגעתו של לוי למפגש היה רגיש עבור לשכת אבו מאזן. לדבריו, סוכם שיתקיים עם לוי מפגש נפרד. מעבר לכך סירב פז להתייחס לשאלות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים