שתף קטע נבחר

נתניהו לצד החשוד מפרשת הצוללות: "מועמד ראוי ביותר"

בלילה אמרו בליכוד כי לרה"מ אין רשימת מומלצים לפריימריז, הבוקר מסר נתניהו כי "רשימת המומלצים היא כל הח"כים". המועמד היחיד שהזכיר בשמו הוא דוד שרן, ראש הסגל לשעבר שהמשטרה הגישה המלצות להאשימו בפרשת הצוללות. "מאוד מעריך אותו", אמר נתניהו

 

דוד שרן ובנימין נתניהו (צילום: עמית שאבי)
דוד שרן ונתניהו(צילום: עמית שאבי)

ראש הממשלה מעניק גיבוי לחשוד מפרשת הצוללות, רגע לפני הפריימריז בליכוד: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (יום א') כי הוא "מאוד מעריך את דוד שרן וחושב שהוא מועמד ראוי ביותר למחוז תל אביב".

 

אמש נמסר מהליכוד כי "בשלב זה אין לנתניהו רשימת מומלצים לפריימריז", אך הבוקר כבר אמר ראש הממשלה: "רשימת המומלצים שלי לפריימריז כוללת את כל חברי הכנסת של הליכוד היום. כולם ראויים ולכן גם הגדלתי את הרשימה הארצית. אני סומך על חברות וחברי הליכוד שיבחרו את האנשים הראויים ביותר מתוך המבחר המצוין הזה".

 

 

מיד לאחר אותה הודעה הביע נתניהו תמיכה בשרן, ראש הסגל שלו בעבר - היחיד שאותו הזכיר בשמו. מנגד, ראש הממשלה לא הזכיר אף אחד מהמועמדים האחרים שלפי הפרסומים השונים הוא אינו נותן להם גיבוי - או אף, כמו במקרה גדעון סער, מנהל נגדם מאבק מאחורי הקלעים במטרה למנוע את בחירתם במקום גבוה.

 

בנובמבר האחרון הודיעה המשטרה כי התגבשה תשתית ראייתית נגד שרן בפרשת הצוללות, בנוגע לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות מע"מ.

 

מול שרן מתמודדים במחוז ת"א בליכוד נפתלי בן סימון, איילת גלילי, זהר טל, רועי קאשי, סיני קהת, מיכל שיר ואוריאל תנעמי. המנצח במרוץ יוצב במקום ה-22 ברשימה.

רשימת שיריונים של מפלגת הליכוד ()

לצד המאבקים במחוזות, שם מתמודד שרן, גם המאבקים ברשימה הארצית יצריים מאוד. מתוך רשימה של 30 חברי כנסת מכהנים, מתוכם 11 שרים (לא כולל יו"ר הכנסת אדלשטיין) ישנם רק 12 נבחרים שניתן לסמן בטופס הבחירה של המתפקדים, ולכן גם המאבקים באמצע הרשימה הופכים קשים ומורכבים.

 

לפי הסקרים, לפחות שמונה חברי כנסת מכהנים ימצאו את מקומם מחוץ לטווח הריאלי. בנוסף, בפריימריז הנוכחי מתמודדים הפעם גם שחקנים חיצוניים כמו סער, יואב גלנט וניר ברקת שעשויים לדחוק אחורה והחוצה את המכהנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים