שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מהומה במשפט תקיפת הפעוטות ברמת גן: "מפלצת, שאלוהים ישלם לך"
  ההורים מהפעוטון "הקנטנטים של יעל" ברמת גן התעמתו בביהמ"ש עם העובדות שמואשמות בתקיפת ילדיהם. "תחייכי, גם הילדים שלנו חייכו", צעקו למנהלת שהואשמה בהפרת חובת דיווח. השופטת עזבה את האולם

   

   

  ההורים התעמתו עם הגננות שמואשמות בתקיפת ילדיהם - השופטת יצאה מהאולם: מהומה גדולה פרצה הבוקר (יום א') בבית משפט השלום בתל אביב בדיון הקראה במשפטן של עובדות הפעוטון "הקטנטנים של יעל" ברמת גן, שמואשמות, כל אחת לפי חלקה, בתקיפת פעוטות.

   

  כמה הורים פנו בצעקות למנהלת הגן יעל סבתו, שהואשמה בהפרת חובת דיווח: "תחייכי קצת יעל, גם הילדים שלנו חייכו. מפלצות, שאלוהים ישלם לך".

  המהומות בדיון (צילום: איתי שיקמן)
  מנהלת הגן סבתו והורי הפעוטות אחרי הדיון(צילום: איתי שיקמן)

  אחד ההורים אמר: "בעלת הגן פושעת, היא חייכה כשדחו את הדיון וזה מה שהדליק את כולנו. התעללו אצלה בגן והיא מעזה לחייך". בעקבות פרוץ המהומה יצאה השופטת מעיין בן ארי מהאולם, והמשך הדיונים התעכב בכמה דקות. חלק מההורים ליוו את המנהלת סבתו גם מחוץ לבית המשפט ברחובות הסמוכים.

   

  אם אחרת אמרה: "כל הבנות שלי היו בגן הזה. לראות אותן זה מחזיר אותנו ליום שגילינו את זה והתמוטטנו אחד אחרי השני. מדהים שמאפשרים לעורכי הדין למרוח את הדבר הזה כשיש עשרות רבות של הורים שממתינים להחלטת בית המשפט".

   

  זאת הפעם הראשונה שההורים מתעמתים עם הנאשמות מאז תחילת משפטן בנובמבר האחרון. בדיון הקודם, שעסק בתנאי שחרורן של הנאשמות, הן נעדרו מבית המשפט. חלק מההורים פרצו אז בבכי.

   

  האם שחשפה את הפרשה אמרה אז: "אני סוחבת איתי תחושות קשות בבטן, ולכן ציפיתי שמי שהעז ונטל לידיו את הזכות לפגוע בדבר הכי יקר לי בעולם - שיבוא ויביט לי בעיניים ויסתכל עליי לאחר מעשה. אבל לא זכיתי לזה, כי כל ארבע הנאשמות החליטו שלא להגיע ולהראות את פניהן".

   

  האם אמרה אז עוד כי "חשוב לי לומר שאם אני ובעלי לא היינו הולכים ומתלוננים ופועלים לפי תחושות הבטן שלנו היה פה סיכוי גדול למקרה נוסף כמו זה של יסמין וינטה ז"ל (הפעוטה שנמצאה מתה בפעוטון בפתח תקווה). הדברים באישום כל כך קשים, אני מודה לבורא עולם ששמר על הילדים. לא היינו שם כשהם זעקו את נשמתם ולא היינו שם לעזור להם".

  התכתבות וואטסאפ בין יעל מנהלת הגן לאמא שמבררת מה קרה לילד ()
  אחד הפעוטות שהותקף

  גן הילדים
  ( )

  הגננת סיגל אלקיים-וייס והסייעות אולגה מירושקין וקרן כהן-קריף הואשמו בתקיפת פעוטות. המנהלת סבתו הואשמה כאמור בהפרת חובת דיווח. לפי כתב האישום, הנאשמות היו אחראיות על שלומם של הפעוטות, בני חמישה חודשים עד שלוש.

   

  בהזדמנויות שונות תקפו אלקיים-וייס, קריף ומירושקין את הפעוטות בדרכים שונות לרבות בדרך של מכות, דחיפות, משיכות, טלטולים והטחות. במקרים אחדים הן גרמו לפעוטות מכאוב וחבלות של ממש.

   

  במשך כשבועיים נהגה אלקיים-וייס בפעוטות באלימות ובכוחניות. הנאשמת משכה את המזרנים עליהם נמו הפעוטות בעודם ישנים והצמידה חיתולים לפניהם. בכמה מהמקרים נכחו חלק מהנאשמות בגן והיו עדות למעשי התקיפה של האחרות אולם לא מנעו את הפגיעה בשלומם ובבריאותם של הפעוטות, לא דיווחו על כך לגורמים הממונים ולא מילאו את חובתן כאחראיות, מתוקף תפקידן.

   

  סבתו, שהייתה מנהלת הגן ואחראית על ההתנהלות בו וכן על הקשר עם הורי הפעוטות והתינוקות, עודכנה על ידי ההורים על סימני חבלה שנמצאו על גופם, אך לא דיווחה על האירועים. כמו כן, היא הייתה עדה למעשי תקיפה מסוימים והייתה מודעת לאווירה האלימה בגן, ואף נהגה בעצמה בצורה כוחנית כלפי הפעוטות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איתי שיקמן
  מנהלת הגן סבתו והורי הפעוטות
  צילום: איתי שיקמן
  מומלצים