שתף קטע נבחר

אלעזר שטרן: "פועל לחיבור המרכז, הלוואי שאשכנזי יבוא"

חבר הכנסת מיש עתיד סיפר על השבת שהרמטכ"ל לשעבר בילה אצלו, על תקוותו שיצטרף למפלגתו ועל אפשרות לאיחוד עם גנץ: "לפיד ראוי להיות ראש ממשלה". על הפריימריז בליכוד: "זה אבי אבות השחיתות"

 

 

ראש אכ"א בעבר פועל לצירוף הרמטכ"ל באותה עת למפלגתו: בראיון באולפן ynet סיפר הבוקר (יום א') ח"כ אלעזר שטרן מיש עתיד על השבת שאותה הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי העביר עמו בהושעיה שבצפון, ועל תקוותו שאשכנזי ייכנס לפוליטיקה. "כולנו עובדים לחבר את המרכז כמה שיותר ואני תורם את חלקי בעניין". צפו בראיון.

 

"גבי אשכנזי ואני חברים ותיקים עוד מהשירות הצבאי", אמר אלוף במיל' שטרן. "אני חושב שהוא באמת מהרמטכ"לים הטובים שהיו לעם ישראל. הלוואי שיבוא לפוליטיקה. אני מנסה לתרום כמה שאני יכול, כדי שלמדינת ישראל תהיה תחלופה לשלטון הזה, שיתעסק לא רק בחקירות אלא באיך עושים פה את החיים הרבה יותר טובים".

דיון במליאת הכנסת (צילום: אוהד צויגנברג)
אלעזר שטרן(צילום: אוהד צויגנברג)

- אתה מנסה להביא את אשכנזי ליש עתיד?

"כמו שאמרתי, אשכנזי ואני חברים הרבה שנים, מדברים הרבה שנים. אני חושב שאשכנזי צריך לבוא לפוליטיקה בכלל. אני כמובן רוצה שהאנשים הכי טובים יבואו ליש עתיד. אני מקווה שיבוא".

 

- הוא רוצה להצטרף לפוליטיקה?

"זה אתם תצטרכו לשאול אותו, אני לא פרשן של גבי. הוא היה אצלנו בשבת והציבור בהושעיה הפגין כלפיו ידידות וחום ברמה מאוד גבוהה. אני שמחתי".

 

- מה עשיתם חוץ מלדבר על החיים עצמם?

"הלכנו לבית הכנסת, נהנינו מקבלת שבת, דורית הכינה אוכל מצוין. ישבנו אחרי זה שעות ובאמת היה אחלה".

הרמטכ"ל אשכנזי. "אנחנו חברים טוב עוד מהשירות הצבאי" ()
הרמטכ"ל אשכנזי. "אנחנו חברים טוב עוד מהשירות הצבאי"
 

- אם יש עתיד וחוסן לישראל יתאחדו, רק לפיד צריך להוביל את האיחוד הזה?

"ברור. אני חושב שהכי טוב שלפיד יוביל את האיחוד הזה. אני מסתכל על לפיד כבר שבע שנים מקרוב, יש לו גם חוסן, גם יכולת עמידה מול ראש הממשלה, גם יכולת להחזיק מפלגה וחברי כנסת, לדעתי הכי טובים שיש בפוליטיקה הישראלית. אני חושב שלפיד ראוי מאוד להיות ראש ממשלה בישראל".

 

- אבל רוב הסקרים מצביעים שהמצביעים שלכם רוצים את גנץ בראש.

"אני לא מכיר את הסקרים. כבר היו סקרים אחרי אבי גבאי, ואחרי כל מיני אירועים אחרים שאנחנו היינו מתחת ואבי גבאי היה עם 24 מנדטים. נחכה עוד שבוע, עוד שבועיים, ונראה לא רק מה יגידו הסקרים אלא מה תהיה המציאות".

 

- אין סרט שתגיד ללפיד: שמע, תהיה מספר 2 של גנץ?

"יאיר לפיד לא צריך את העצות שלי, הוא פטריוט ישראלי, בחור מוכשר, הוא יודע לעשות מה שהכי טוב למדינת ישראל, תמיד".

יאיר לפיד (צילום: שאול גולן)
לפיד. "ראוי מאוד להיות ראש ממשלה בישראל"(צילום: שאול גולן)

- בליכוד ובעבודה יש פריימריז. אתם נהנים מבחירתו של הראש, בלי פריימריז ובלי דמוקרטיה.

"אני קודם כל מסתכל על כמה עם ישראל משלם על הפריימריז האלה. תסתכל על הליכוד - כל ח"כ שם קיבל למעלה מ-300 אלף שקל מתקציב המדינה. אנחנו התנגדנו לקחת. זה מיליונים שיכלו ללכת למקומות אחרים, תראה איך מורחים הודעות בעיתונים מכסף שלנו. תסתכל על הרשימות ותגיד אם התוצאה של הפריימריז בליכוד יותר טובה מהרשימה של יש עתיד. בעיניי הפריימריז בליכוד זה אבי אבות השחיתות, זה לא חגיגה לדמוקרטיה". 

 

- זו דמוקרטיה, בוחרים את הרשימה.

"דמוקרטיה בפריימריז יכולה להיות כשמצביעים מיליונים. כשמצביעים בודדים, 7-5 אחוזים ממי שתומך באותה מפלגה, אז הפריימריז הם מבוא לשחיתות וזה שהמדינה מממנת את זה זה בכלל נראה לי פטנט ישראלי די עצוב. והמצד השני, לי אין ספק, ולמתחרים שלנו אין ספק, שהרשימה של יש עתיד היא הרשימה הכי טובה בכנסת מבחינת ההרכב האנושי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים