שתף קטע נבחר

ביטן נגד נתניהו: "לדרוש שריונים בגלל איחוד - ספין"

יו"ר הקואליציה לשעבר סבור כי בקשתו של נתניהו להוסיף שני שריונים נוספים לרשימת הליכוד אינה תואמת את חוקת התנועה. "אין קשר לאיחוד מפלגות. בנט יבוא למקום 21 ו-28?". על הפריימריז: "המתפקדים טועים ובוחרים קודם בשרים"

 

יו"ר הקואליציה לשעבר דוד ביטן אמר היום (א') כי בקשתו של ראש הממשלה לשריין מועמדים ברשימת הליכוד בשל חיבורים בין מפלגות היא "ספין", ואמר כי הוא חושש שהצעתו אינה תואמת את התקנון של הליכוד.

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

דוד ביטן (צילום: ירון ברנר )
דוד ביטן(צילום: ירון ברנר )
נתניהו הפיץ הבוקר סרטון שבו קרא לחברי הליכוד להצביע ביום הפריימריז ואמר: "אני קורא לכם להבטיח את ניצחון הליכוד על ידי הצבעה בעד ההצעה שלי. אני מבקש לשריין שלושה מועמדים במקומות לא גבוהים, על מנת להבטיח לליכוד יכולת להתמודד מול החיבורים בין מפלגות השמאל. החיבורים הללו מסכנים אותנו, וחשוב שהליכוד ירכיב את הממשלה הבאה. לכן, אנחנו חייבים לאשר את ההצעה שתגדיל את הסיכויים שלנו לנצח".

 

"אני נגד השריונים, לא צריך להעביר את זה בשנייה האחרונה", אמר ביטן בריאיון לאולפן ynet. "נתנו לו את המקום ה-21. פתאום עכשיו מביאים להצבעה גם את 28 ו-38. לדעתי זה גם לא חוקי, וצריך לעבור דרך ועדת חוקה. אי אפשר לבוא עם הצעת החלטה".

 

 

- זה לבקשת ראש הממשלה, לא תיתן לו את זה?

"לא, אני לא יכול. אם זה היה בנפרד - היינו נלחמים על זה. כרגע אין לנו זמן להילחם על העניינים האלה. אני גם נגד הספין הזה שאומר שזה בגלל הרצון לאחד מפלגות. זה שטויות. נראה לך שבנט יבוא למקומות 21 ו-28? אין שום קשר בין איחוד המפלגות לבין הדבר הזה".

 

ביטן הוסיף כי הוא מאמין ששמונה ח"כים לא יחזרו למשכן אחרי הבחירות. על הקרבות הפנימיים בליכוד אמר כי "אין רשימות חיסול בכלל. יש רשימות תמיכה, ויש הבדל. זה גם לא מגיע מההנהגה אלא דווקא מהשטח". ביטן הסביר כי מדובר ב"פורומים שמתכנסים ומחליטים מי המומלצים שלהם".

 

ביטן התייחס גם להודעתו של היועץ המשפטי לממשלה על כך שאין מניעה לזמן את ראש הממשלה לשימוע עוד לפני הבחירות, ותלה את האחריות לכך בדיווחים בתקשורת על החקירות ובמפגינים בפתח תקווה.

 

"זה היה ברור, יש לזה השפעה", אמר ביטן. "הציבור כבר יודע מה יש בחקירות, ארבע שנים הם היו שותפים למידע ולפרשנויות. הם חלק מהעניין כמעט. זה ברור שזה ישפיע על הבחירות, אין ויכוח, אבל אני טוען שזה ישפיע הפוך. בניגוד לנתניהו אני חושב שזה לא רע לליכוד".

 

 

 

- נתניהו מודאג?

"נתניהו דואג בגלל שמדובר בו באופן אישי, אף אחד לא אוהב שממליצים לגביו המלצות ולכן הוא נגד, אבל לליכוד זה רק יעזור לצבור מנדטים. אני אומר לך את האמת. לכן אנחנו מכבדים את נתניהו שהוא נגד, וגם אנחנו נגד".

 

- איזה מקום תקבל בפריימריז?

"מקווה שאהיה במקום טוב. עבדתי קשה מאוד במשך ארבע שנים. יש לחץ, הבעיה הכי גדולה היא שמשום מה, אני לא יודע למה, אנשים רושמים ברשימות קודם כל את השרים. זאת טעות של המתפקדים. צריכים לרשום מי שהיה טוב, גם שר שהיה טוב, לטובת הליכוד ועם ישראל, שיצביעו בשבילו, אין לי בעיה. שיבדקו מה כל אחד עשה ומה כל אחד שווה".

 

ביטן התייחס למהלכים נגד "הליכודניקים החדשים" ואמר כי "הבעיה עם (ניר) הירשמן וחבריו לאור שהם אומרים, אני מקווה שבעתיד הם יהיו ליכודניקים מה שנקרא, שהם לא ממש ליכוד, ולכן זה מלחמה מבפנים, אנחנו לא מוכנים לזה". ביאן אמר עוד ה"ליכודניקים החדשים": "הסכנה אצלכם היא שאתם יכולים להתארגן גם 50 אלף איש ולהשתלט על הליכוד מבפנים. לכן אתם סכנה מבחינת הליכוד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נתניהו וביטן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים