שתף קטע נבחר

"מחבלים בחליפות": כך מקדמים פעילי טרור חרם על ישראל

המשרד לנושאים אסטרטגיים מציג דו"ח על קשר עמוק בין ארגוני BDS לחמאס והחזית העממית לשחרור פלסטין. ב-13 ארגוני חברה אזרחית אותרו 30 מחבלים ופעילי טרור, בהם רוצחי ישראלים. השר ארדן: "ארגוני הטרור וארגוני החרם מאוחדים במטרת חיסול ישראל"

ארגוני הטרור הפלסטיניים, חמאס והחזית העממית לשחרור פלסטין, החדירו בשנים האחרונות עשרות פעילי טרור בעבר ובהווה לתוך רשת ארגוני החברה האזרחית על מנת לקדם חרמות נגד ישראל כחלק מאסטרטגיית המאבק הכוללת. כך נטען בדו"ח חדש של המשרד לנושאים אסטרטגיים שמתפרסם אחר הצהריים (יום א'), ומאשר ממצאים שנחשפו ב"ידיעות אחרונות" בנובמבר האחרון.

 

 

הדו"ח, שהוצג על ידי השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן תחת הכותרת "מחבלים בחליפות", מציג את הקשר העמוק בין שני ארגוני הטרור לארגוני BDS שפועלים להחרים את ישראל.

 

הדו"ח, שמתפרסם בכמה שפות ויישלח למנהיגים וגורמים פיננסיים ברחבי העולם על מנת שיפעלו נגד ארגוני החרם, מתבסס על מחקר מקיף שבוצע באגף המחקר של המשרד.

 

המחקר דגם 13 ארגוני BDS ברחבי העולם, שבתוכם אותרו 30 מחבלים ופעילי טרור בעבר ובהווה. 20 מהם ישבו בכלא, חלק מהם רוצחים ופעילי טרור בכירים שממלאים כיום תפקיד, חלקם אף תפקיד בכיר, בארגוני חרם.

 

מסמכי מודיעין מגלים את הקשר של BDS לארגוני טרור ()
החשיפה ב"ידיעות אחרונות" במוסף "7 ימים", 9 בנובמבר

חגיגות 31 להיווסדו של ארגון חמאס ()
"פעילים מכהנים בארגוני דה-לגיטימציה לישראל". הפגנת חמאס
 

לילה ח'אלד  ()
המחבלת לילה חאלד

ג'אבר וישאח פעיל טרור ()
פעיל הטרור ג'אבר וישאח

מוחמד סואלחה פעיל טרור  ()
פעיל הטרור מוחמד סואלחה

בדו"ח צוין כי בתי דין בישראל קבעו כי לגבי חלק מהפעילים שמופיעים בו כי "קיימת מסוכנות ממשית". עוד נאמר כי ארגוני הטרור רואים בקידום חרמות נגד ישראל טקטיקה נוספת בדרך להשמדת מדינת ישראל וכי ארגוני החברה האזרחית הם בית גידול לפעיליהם ולפעילותם.

 

הדו"ח מצביע על מערכת קשרים מסועפת וחובקת עולם בין ארגוני הטרור לארגוני החרם. יותר מ-100 קשרים אותרו ובהם קמפיינים משותפים, כוח אדם משותף וסיוע כלכלי.

 

כיצד עובדת השיטה? הדו"ח חושף כי מחבלים מורשעים ופעילים של ארגוני טרור, בהם רוצחי ישראלים שריצו עונשי מאסר בכלא הישראלי, מכהנים כיום בתפקידים בכירים בארגוני דה-לגיטימציה המקדמים חרמות, וממנים לצדם פעילי טרור נוספים לתפקידים בכירים בארגון.

 

פעילים אלה, כך נטען, ממשיכים לשמור על קשרים ארגוניים, כספיים, ואופרטיביים עם ארגוני הטרור. לא אחת, הפעילים מקפידים לשמור על "פרופיל נמוך", הסתרה של פעולות הטרור שלהם ואף שיוכם הארגוני תוך שהם מוסיפים לשמם מקצועות לגיטימיים כגון "עיתונאי", "סופר", "רקדן" וכו'.

 

לפי הדו"ח, ארגון הוועדה הלאומית הפלסטינית ל-BDS, שמוגדר BNC, רואה את עצמו כארגון שמוביל את קמפיין החרם העולמי. ל-BNC זרוע תרבותית-אקדמית שמקדמת באגריסיביות חרמות תרבותיים ומשתמשת לא אחת באמצעי אלימות והפחדה נגד גורמי תרבות המקיימים קשרים עם ישראל.

 גלעד ארדן (צילום: המשרד לנושאים אסטרטגיים)
"ארגוני הטרור וארגוני החרם מאוחדים". ארדן(צילום: המשרד לנושאים אסטרטגיים)
 

בקואליציית ה-BNC חברים הכוחות הלאומיים והאיסלאמיים, ובהם נציגים של ארגוני הטרור חמאס והחזית העממית לשחרור פלסטין. באחרונה, בעקבות מידעים על קשרי הטרור של הארגון שהעביר המשרד לנושאים אסטרטגיים, סגרה פלטפורמת מימון המונים (DonorBox) את האפשרות של ארגון BNC לגייס באמצעותה תרומות ברחבי העולם.

 

דוגמה נוספת: בראש ארגון החרם הפלסטיני "אל-חאק" עומד המחבל המורשע שעוואן ג'בארין, פעיל החזית העממית לשעבר שהכניס לארגון מחבלים בתפקידים בכירים. לפי הדו"ח, ג'בארין מסתובב באירופה, מקבל לגיטימציה מממשלות במערב ומגייס סכומי כסף גדולים לפעילות חרם נגד ישראל.

 

ניסתה לחטוף מטוס אל-על ומקדמת BDS

הדו"ח מתייחס גם לליילה חאלד, המחבלת מארגון החזית העממית זה 50 שנה. חאלד חטפה מטוס TWA ב-1969, והייתה מעורבת ב-1970 בניסיון חטיפת מטוס אל-על. חאלד מקדמת BDS, לרבות גיוס כספים למטרה זו בעודה ממשיכה בפעילות טרור ובקשרים עם גורמי טרור גם בעשור האחרון.

 

בדו"ח מתוארת פגישה של חאלד בפרלמנט האירופי עם חבר ארגון הטרור החזית העממית מוסטפא עוואד. השניים נפגשו במסגרת קמפיין משותף לשחרור מחבלים מהכלא הישראלי תחת הכסות של ארגון "זכויות אדם" בשם סאמידון. על עוואד נגזר ביולי בשנה שעברה שנת מאסר, בין היתר בשל חברות בארגון טרור ואימונים צבאיים אסורים, לרבות עם ארגון הטרור הלבנוני חיזבאללה.

 

במשרד לנושאים אסטרטגיים חשפו באחרונה כי ארגוני חרם שמופיעים בדו"ח ושבהם עובדים פעילי טרור, מקבלים מימון מדינתי בהיקפים של מיליוני אירו ממדינות באירופה וכן תרומות מקרנות פילנטרופיות. הם גם מקבלים גישה לגיוס כספים באמצעות מערכות פינננסיות ובנקאיות.

 

השר ארדן אמר בעקבות פרסום הדו"ח: "ארגוני הטרור וארגוני החרם מאוחדים במטרתם לחסל את ישראל ורואים בדה-לגיטימציה וחרמות נגד ישראל אמצעי משלים למאבק המזוין. אני מצפה כי בעקבות חשיפת הקשרים בין ארגוני החרם לארגוני הטרור, האיחוד האירופי והמדינות והמדינות המממנות יחשבו מסלול מחדש בקשר ללגיטימציה ולמימון שהן נותנות לארגוני ה-BDS".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים