שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חולה פרקינסון טבע למוות, המטפל נאשם בגרימת מותו
  אג'יס טנאקון הועסק כמטפל הקבוע של א', אך לא עצר בעדו מלהיכנס לים - למרות שידע שלא יוכל לעזור לו כי אינו ידע לשחות. הוא גם לא הסב את תשומת לב המצילים לכניסתו למים. עקב כך טבע א' ולאחר 6 ימים נקבע מותו

  א', חולה פרקינסון בן 61 מהצפון, הלך לעולמו בחודש יולי האחרון לאחר שטבע בים. המטפל הצמוד שלו, אג'יס טנאקון בן ה-46 מסרי לנקה, נאשם כעת בגרימת מותו ברשלנות לאחר שלא השגיח עליו כשהשניים בילו יחד בחוף הים.

   

  בכתב האישום שהוגש בבית משפט השלום בחדרה על ידי פרקליטות מחוז חיפה נטען נגד טנאקון נטעום כי עבד בתור המטפל בא', החייב השגחה סיעודית ועזרה צמודה במשך 24 שעות ביממה והוגדר חסר ישע. טנאקון נשלח ע"י משפחתו של א' להשתלמות מיוחדת לטיפול בו, לפני שהתחיל את תפקידו.

  חסר ישע טבע בחוף דור (צילום: דוברות מד
  תיעוד מאמצי ההחייאה בא' בחוף דור בקיץ שעבר(צילום: דוברות מד"א)
   

  בחודש יולי 2018 נסעו טנאקון וא' לחוף דור, שם נפגשו עם בתו של א'. הבת והאב נכנסו לים ואילו הנאשם, שאמר כי אינו יודע לשחות, נשאר בחוף. בהמשך יצאו השניים מהמים והבת, שהייתה צריכה לנסוע לביתה, הזהירה את הנאשם שלא יניח לאביה לשהות לבדו ולהיות כל הזמן ליד אביה.

   

  בהמשך היום, כך נטען, א' רצה להיכנס שוב לים על מנת לשחות, הנאשם סירב להיכנס למים וביקש ממנו גם לא להיכנס לים. א' נכנס לים לבדו במטרה לשחות. במהלך שהותו של א' במים התבונן בו הנאשם, אך בשלב מסוים הפסיק להסתכל על א' והוא טבע מבלי שהנאשם הבחין בכך.

   

  א' נמשה מהמים ללא הכרה, המצילים החלו לבצע בו החייאה ורק לאחר שא' היה מחוץ למים הנאשם הגיע. צוות מד"א שהוזעק למקום המשיך בפעולות ההחייאה ופינה את א' לבית חולים הלל יפה בחדרה הוא מחוסר הכרה, מונשם ומורדם לבית חולים הלל יפה בחדרה ולאחר שישה ימים מותו נקבע.

   

  נגד טנאקון נטען עוד כי הוא היה אחראי על א', שהיה חסר ישע מחמת מצבו הרפואי, ועקב רשלנותו גרם למותו, לא מנע ממנו להיכנס לים, לא נקט את כל אמצעי כדי למנוע מא' להיכנס לים, אפשר לו לשהות ולשחות בים ללא השגחה בניגוד לנדרש ממנו ולחובות שהוטלו עליו במסגרת תפקידו.

   

  בנוסף נטען נגדו כי לא הסב את תשומת לב המצילים או של אנשים אחרים בחוף לכם שא' נכנס לים ושוהה בו ללא השגחה ולא ביקש עזרתם למנוע את כניסתו לים, לא עקב אחרי א' בעת ששהה בים והסיר את מבטו מא' ולא נתן דעתו למעשה המנוח במשך הזמן שבו טבע א'.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות מד"א
  תיעוד מאמצי ההחייאה בא' לאחר טביעתו
  צילום: דוברות מד"א
  מומלצים