שתף קטע נבחר

רפי פרץ יהיה יו"ר הבית היהודי, נתניהו קורא למפלגות הקטנות להתאחד

פרץ שבעבר כיהן כרב הצבאי הראשי נבחר על ידי ועדת איתור של בכירים בציונות הדתית. בליכוד בירכו: "ראש הממשלה קורא לבית היהודי לפעול על מנת להתאחד עם 'האיחוד הלאומי' ו'עוצמה לישראל' כדי למנוע אובדן מנדטים לגוש הימין"

ועדת האיתור לבחירת יו"ר מפלגת הבית היהודי, הודיעה הערב (יום א') על בחירתה בתא"ל במיל' הרב רפי פרץ לתפקיד.

 

בימים האחרונים ראיינה הוועדה מועמדים רבים שעליהם המליצו גורמים שונים בציונות הדתית. מלבד פרץ, לקו הסיום הגיעו רב הישוב עפרה אבי גיסר וראש עיריית גבעת שמואל יוסי ברודני.

תא"ל במיל' רפי פרץ (צילום: נסים לב) (צילום: נסים לב)
תא"ל במיל' רפי פרץ(צילום: נסים לב)
 

 

מאז פרישתם של נפתלי בנט ואיילת שקד מהבית היהודי, נקלעה המפלגה לסחרור והתקשתה לגבש את המנגנון שיבחר את העומד בראשה ואת רשימת המועמדים לכנסת. לאחרונה הוסכם במפלגה שאת היו"ר תבחר ועדה של בכירים בציונות הדתית ואת הרשימה יבחרו חברי מרכז המפלגה, זאת בשונה משתי מערכות הבחירות הקודמות, שבהן כלל המתפקדים בחרו את הרשימה ואת ראש המפלגה.

 

הרב פרץ שירת בצה"ל כטייס מסוקים ועלה במילואים עד לדרגת סגן אלוף. ב-2010 מונה לתפקיד הרב הצבאי הראשי, חזר לשירות צבאי והועלה לדרגת תת אלוף. נגד מינויו באותה שנה עתרו משפחותיהם של שני לוחמי 669 שנהרגו באסון הכבל ב-1992. במהלך האירוע נקרע הכבל אשר עליו טיפסו הלוחמים שהיה מחובר למסוק היסעור אותו הטיס פרץ. לטענת המשפחות פרץ לא סייע ללוחמים, אולם ועדה שהוקמה בעבר לחקור את האירוע קיבלה את הסבריו והעתירה נדחתה.

 

כיום עומד הרב פרץ בראש המכינה הקדם צבאית בעצמונה שבגוש קטיף, שאותה ייסד בשנת 1992. בשנת 2005 פונתה המכינה מגוש קטיף במסגרת ביצוע תוכנית ההתנתקות. פרץ הוביל אז קו ממלכתי של פינוי ללא כל מאבק ואחרי כמה תחנות זמניות, הקים את המכינה מחדש בחבל אשכול.

 

בצעירותו למד פרץ בישיבת נתיב מאיר בכיתה שזכתה לכינוי "כיתת האלופים" שמלבדו שהגיע כאמור לדרגת תא"ל, שלושה מבוגריה הגיעו לדרגת אלוף בצה"ל: אלעזר שטרן ששירת כראש אכ"א, יאיר נווה ששירת כסגן הרמטכ"ל וישי בר ששירת כנשיא בית הדין הצבאי לערעורים.

 

מהבית היהודי נמסר: "הרב פרץ נבחר בידי המועצה הציבורית לאחר דיונים מעמיקים והליך בחירה ארוך וקפדני שכלל מעל ל-70 מועמדים ומועמדות. מינויו יובא לאישרור מרכז המפלגה מחר בערב ביחד עם נציגות ונציגי רשימת הבית היהודי שייבחרו מחר בידי מרכז המפלגה לכנסת ה-21".

 

גם בליכוד התייחסו לבחירתו של פרץ: "ראש הממשלה בנימין נתניהו מברך את הרב רפי פרץ על בחירתו ליו"ר הבית היהודי. ראש הממשלה קורא לבית היהודי לפעול על מנת להתאחד עם 'האיחוד הלאומי' ו'עוצמה לישראל' כדי למנוע אובדן מנדטים לגוש הימין, מה שעלול להביא להקמת ממשלת שמאל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
תא"ל במיל' רפי פרץ
צילום: עידו ארז
מומלצים