שתף קטע נבחר

הפריימריז בליכוד: נתניהו בקרב בלימה על המחוזות

ראש הממשלה מנסה למנוע את כניסתם של חברי כנסת שאינם מזוהים איתו דרך המחוזות. בכיר בליכוד: "נתניהו חושש שהבחירה של המחוזות תייצר לו סיעה בתוך סיעה ומפעיל את כל כובד משקלו למניעת מצב זה"

   


בצמרת הליכוד עסוקים ביממה האחרונה בתוצאות שעלולות להיות בעייתיות מבחינת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפריימריז במחוזות. זאת בין היתר משום שהוא חושש מהתגשמות התסריט שבעקבותיו גם הגה את "חוק גדעון סער" לצמצום סמכויות הנשיא.

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בנימין נתניהו  (צילום: אלכס קולומויסקי)
חושש שלא ימליצו עליו להרכיב את הממשלה הבאה. נתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי)

קמפיין בחירות של הליכוד (צילום: רויטרס)
קמפיין בחירות של הליכוד בתל אביב(צילום: רויטרס)

בליכוד אומרים שנתניהו, שהתייחס בעבר לאפשרות שתירקם נגדו "מזימה חתרנית" אחרי הבחירות, עסוק ביממה האחרונה במניעת כניסתם של חברי כנסת דרך המחוזות שאינם מזוהים איתו ושייכים למחנות אחרים. החשש הוא מסחף בסיעה ביום שאחרי הבחירות שלא ימליצו עליו להרכיב את הממשלה הבאה.

 

בכיר בליכוד אמר כי "ראש הממשלה חושש שהבחירה של המחוזות תייצר לו סיעה בתוך סיעה, ומפעיל את כל כובד משקלו למניעת האירוע הזה".

"המתפקדים של סער והמאורגנים של כץ עשויים להמליך את הנציגים שלהם". סער (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"המתפקדים של סער והמאורגנים של כץ עשויים להמליך את הנציגים שלהם". סער(צילום: מוטי קמחי)

אירוע צדדי נוסף שממנו מוטרדים בסביבת נתניהו נוגע למצטרפים החדשים ליו"ר תלם משה (בוגי) יעלון - צבי האוזר ויועז הנדל, שהיו בעבר אנשי לשכתו וכיום חברו ליעלון שמוביל את הקריאה להחלפת נתניהו.

 

"החשש הוא שיש יותר מידי שחקנים ימניים על המגרש שעלולים לרצות מנהיג ימני אבל לא את נתניהו בבואם למסור את המלצתם לנשיא", הסבירו בליכוד. "נתניהו מנסה כעת לצמצם למינימום את אותם אנשים שעשויים להיכנס לזירה ולפגוע במעמדו בתקופה המורכבת שמחכה לו".

רשימת מועמדי הליכוד בפריימריז  ()
רשימת מועמדי הליכוד בפריימריז  ()

רשימת מועמדי הליכוד בפריימריז  ()
חששו של נתניהו מתעורר בעיקר על רקע העובדה שברשימת השיריונים ישנן ארבע משבצות לטובת המחוזות במקומות הריאליים, שלוש מתוכן עשויות להכניס אנשים לעומתיים לנתניהו, וזה בעיניים שלו, סכנה פוליטית גדולה.

 

העובדה שבעוד שהקרב על הרשימה הארצית קשה ממילא ודורש מספר גדול מאוד של קולות (לא רק מאורגנים, גם חופשיים) במחוזות מדובר על כמה מאות מתפקדים שיכולים להכריע ובמקרה כזה מספיק דיל חזק בין גדעון סער לחיים כץ על מנת שהנציג המועדף עליהם ייכנס וינצח את זה של נתניהו.

 

כך לדוגמה מחוז תל אביב המשוריין למקום 29, שם חושש נתניהו מניצחון של המועמדת מיכל שיר שמזוהה עם סער. אתמול בחר נתניהו לחזק את מי שנחשד בפלילים בפרשת הצוללות ומתמודד על אותה משבצת שריון, דוד שרן. התייצבות פומבית לצד שרן פירושה סנדול המועמדת המזוהה עם סער.

רשימת שיריונים של מפלגת הליכוד ()
רשימת השריונים של מפלגת הליכוד

גם במחוז דן המשוריין למקום 22 הנחשב למחוז גדול אומרים בכירים בליכוד כי נתניהו מעדיף את אביהו סופר על פני מועמדת שמקדם חיים כץ, אתי עטייה, ראש לשכתו ומקורבת לו. "נתניהו יודע שאם כץ וסער יחברו, המתפקדים של סער והמאורגנים של כץ עשויים להמליך את הנציגים שלהם במספר לא רב של קולות", אמרו בליכוד.

 

גם בדרום על משבצת הנגב המשוריינת למקום 26 אומרים בליכוד, יתקיים קרב דומה בין שלמה קרעי לבין שלמה דנינו, אחיו של ראש עיריית אופקים איציק דנינו, המזוהה עם כץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים