שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תלונה למח"ש: בלשים פעלו בניגוד לצו החיפוש לאיתור סמים
  במהלך משפט של תושב יבנה שמואשם בהחזקת קוקאין, עלו תהיות מגרסת הבלשים על אודות מציאת הסם בתיבת הדואר שלו. בניגוד לצו, החיפוש בוצע ללא נוכחות הנאשם - וקצין המודיעין שנכח במקום לא הוזכר בדו"חות כמי שנתן הוראה לפרוץ את התיבה. אחד הבלשים הודה: "הרגשתי לא נוח עם מה שקרה"

  ארכיון ()
  ארכיון

  המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) תחקור חשד שלפיו בלשים מתחנת יבנה לא דיווחו בצורה מהימנה על ראיות בעניינו של נאשם בהחזקת סמים. סנגורו של הנאשם, עו"ד עדי כרמלי, פנה למח"ש לאחר שבדיון אתמול (יום א') במשפט התברר כי דו"חות הפעולה שנכללו בכתב האישום לא תואמים את עדותו של אחד הבלשים המעורבים.

   

  בעקבות מידע מודיעיני על הימצאות סמים בביתו של תושב יבנה, פשטו לפני יותר מחצי שנה הבלשים על דירתו עם צו חיפוש. בצו צוין במפורש כי החיפוש יבוצע בנוכחות שני עדים. לאחר שבעל הדירה זימן את אחותו למקום, החלו הבלשים לערוך את החיפוש.

   

  אחרי 40 דקות של חיפוש לא נמצאו סמים, אולם אז החלו הבלשים לבדוק את תיבת הדואר וביקשו לפרוץ אותה. לטענת סנגורו של בעל הדירה, אדם ללא עבר של החזקת סמים, "הנאשם ביקש להיות נוכח בחיפוש ליד תיבת הדואר - אבל השוטרים לא אפשרו לו". לפי דו"חות הפעולה של הבלשים, התברר מאוחר יותר כי בתיבת הדואר אותרו 50 גרמים של סם קוקאין.

   

  פרוטוקול חקירה שהתבצעה במח
  מתוך פרוטוקול הדיון בבית המשפט: "התיבה נפרצה לא בנוכחותו"

  עורך דין עדי כרמלי ()
  עו"ד כרמלי

  אלא שבדיון שנערך שנערך אתמול בשלב ההוכחות במשפט הנאשם בבית משפט השלום ברחובות, עלו כמה סימני שאלה מטרידים בנוגע לצורת החיפוש ולממצאיה. הסנגור חקר את אחד הבלשים וביקש לדעת מי נתן את ההוראה לבצע את החיפוש ללא נוכחות הנאשם. על כך השיב הבלש: "קצין המודיעין של התחנה".

   

  ואולם, נוכחותו של קצין המודיעין של התחנה כלל לא אוזכרה בדו"חות הפעולה שצורפו לכתב האישום. הבלש, שנחקר על ידי הסנגור, אמר בדיון: "כמו שאמרתי, נתתי לו (לנאשם. א"ס) זכות לעדים והיה צריך לממש אותה. התיבה נפרצה לא בנוכחותו ולכן הרגשתי לא בסדר ושאלתי את דביר (בלש אחר. א"ס) למה זה קרה".

   

  הבלש גם הודה שבתחנה היו שמועות לגבי צורת החיפוש, והוא - שככל הנראה חשש ממה שבוצע - התייעץ עם קצין החקירות וזה המליץ לו "לספר את האמת".

   

  עו"ד כרמלי אמר בהתייחסו לדברים כי "מחדלי חקירה הם דבר שכיח, ותקלות יכולות לקרות, אבל חקירת הבלש בבית המשפט העלתה חשד חמור שלפיו החיפוש ללא עדים בוצע בהוראה מפורשת של קצין מודיעין ושלא על דרך הטעות. אני רואה בחומרה פגיעה בזכויות חשודים, אלא שבמקרה דנן עולה ריח של מעשים פליליים ועל כן הועברה פנייה דחופה למחלקה לחקירות שוטרים".

   

  ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "חקירת המשטרה העלתה כי יש ראיות הקושרות את הנאשם לסמים שנמצאו בתיבת הדואר שלו, ולראיה עם סיומה הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד החשוד. כנגד החשוד מתנהל כיום משפט בגין החזקת סם מסוכן מסוג קוקאין וסמים נוספים שלא לצריכה עצמית. נדגיש כי טענות מעין אלו שיבדקו על ידי הגורמים המוסמכים, אינן רלוונטיות למידת אשמתו וחומרת המעשים של הנאשם או לחשיבות הפעילות המשטרתית ותוצאותיה. משטרת ישראל תמשיך להיאבק בנגע הסמים המסוכנים למען שלומו ובריאותו של הציבור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים