שתף קטע נבחר

"צריך לטפל בהסברה": השר כהן על מצב "כולנו" בסקרים

למרות שהסקרים מנבאים למפלגתה שבה הוא חבר 4-5 מנדטים, שר הכלכלה בטוח שכולנו תמשיך לכנסת ה-21. בריאיון לאולפן ynet הודה כי יש צורך להגביר את מודעות הציבור להישגי המפלגה. על נתניהו: "לא סנגורים של אף אחד"; על יו"ר מפלגת חוסן לישראל: "מי שרוצה להמר על החיים שלו - שיצביע בני גנץ"

 

 

"המצב אכן מתסכל ואנחנו צריכים לטפל בהסברה", אמר היום (ב') שר הכלכלה אלי כהן ממפלגת כולנו בריאיון לאולפן ynet, כשנשאל על הפער שבין העשייה החברתית של מפלגתו לבין מצבה בסקרים - שמנבאים לה בין חמישה לשישה מנדטים, "אבל הציבור בוחר אותנו ולא אנחנו אותו. הסקר האמיתי יגיע ב-9 באפריל".

 

כשנשאל מה יקרה במידה שהמפלגה לא תעבור את אחוז החסימה, השיב כהן כי "אז המחנה הלאומי יפגע, אבל גם הזוגות הצעירים. אנחנו שומעים הבטחות מהימין החדש, מציפי לבני, אבל מישהו מהם יביא את השלום? השלום לא צפוי להגיע בכנסת ה-21. מה שכן צפוי הוא להמשיך ולסייע".

שר הכלכלה אלי כהן בראיון לאולפן ynet (צילום: יאיר שגיא)
שר הכלכלה אלי כהן(צילום: יאיר שגיא)

לדברי כהן, בעוד כשבועיים תפרסם המפלגה את תוכניותיה לכנסת ה-21. "זה לא יהיה עם סיסמאות ריקות מתוכן", אמר השר. "נגיע עם מסרים לטובת הקשישים והזוגות הצעירים. אנחנו אומרים - ועושים".

 

"אם אלך לפלוגה של הבן שלי בצבא ואערוך הצבעה, לא כל החיילים יידעו למשל על תוספת השכר שקיבלו מצה"ל", אמר כהן, "אבל הדבר הטוב ביותר שיש הוא עשייה. בסוף היום נדאג להזכיר לציבור מי עשה ומי דיבר בסיסמאות. ההישגים מדברים בעד עצמם, והמשימה שלנו ב-60 הימים שנותרו עד לבחירות היא להזכיר מהם ההישגים".

 

על כך שראש הממשלה בנימין נתניהו טוען כי הוא מוביל את ההישגים הכלכליים במדינה, משיב כהן: "אנחנו שמחים להיות בממשלה שבה להצלחות יש אבות רבים. מישהו ראה את הזוגות הצעירים לפני שכולנו הייתה בממשלה? איזה דברים עשתה הכנסת ה-19 לטובת מעמד הביניים? לא ספרו אותו ולא את הזוגות הצעירים".

 חצי חצי ביבי נתניהו משה כחלון (צילום:עמית שאבי, EPA   )
"לא סנגורים של אף אחד", נתניהו וכחלון(צילום:עמית שאבי, EPA )

בני גנץ חוסן לישראל בחירות 2019 (צילום: AFP)
"מי שרוצה להמר על החיים שלו - שיצביע גנץ"(צילום: AFP)

"אנחנו לא הסנגורים של אף אחד", הגיב כהן על הקולות שטוענים כי כולנו נפגעה בסקרים בשל הפסקת התמיכה בנתניהו. "יש לנו את העמדות הברורות שלנו", אמר, "הייתה הצעת חוק שרצתה לחסל את מוסד מבקר המדינה. בזכות כולנו זה נמנע. אנחנו מפלגה ימנית אחראית ממלכתית, אנחנו ממשיכים את המורשת של בגין".

 

כהן התייחס גם לנאומו של יו"ר מפלגת חוסן לישראל, ואמר כי "גנץ היה רמטכ"ל ברירת מחדל. החברה היחידה שהוא ניהל לאחר שפשט את המדים פשטה רגל. הוא איש טוב וראוי, אבל מה הוא הבטיח? להגיד 'ישראל חזקה', עם זה לא הולכים למכולת, עם זה לא משלמים לצהרון בגן.

 

"צריך לצבור ניסיון. גם רבין היה בתפקיד דיפלומטי ולאחר מכן היה שר, וכולנו זוכרים את הפראסה של אהוד ברק שהיה בתפקיד שנה ושמונה חודשים. מי שרוצה להמר על החיים שלו - שיבחר בני גנץ. אני יודע שבסופו של דבר האנשים צריכים להצביע לנו, מי שמצביע לנו יקבל תמורה בעד האגרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
שר הכלכלה אלי כהן
צילום: יאיר שגיא
מומלצים