שתף קטע נבחר

תעודות הוקרה ל-12 החונכים המצטיינים בפרויקט פרח

החונכים המצטיינים נבחרו מתוך עשרות אלפי חונכים שפעלו השנה - בשל מסירותם לחניכיהם, והשפעתם הגדולה על קידום הילד או הילדה שחנכו, בתחום הרגשי, החברתי והלימודי

תעודות הוקרה הוענקו בשבוע שעבר ל-12 חונכים שבלטו בשנה החולפת בפעילותם הקהילתית והחברתית במסגרת פרויקט פרח. הסטודנטים קיבלו את התעודות בטקס שהתקיים במכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע.

 

הסטודנטים שקיבלו את תעודות ההצטיינות ()
הסטודנטים שקיבלו את תעודות ההצטיינות

 

המצטיינים הם: ירדן יפרח מהמכללה האקדמית נתניה, שרון אילן מהמכללה האקדמית תל חי, רעות נגרין מהמכללה האקדמית הדסה, הרדוף מזרחי מאוניברסיטת בר אילן, הדס חברון מהאוניברסיטה העברית, אור קורן מאוניברסיטת בן גוריון, אופיר זרוק מהמכללה האקדמית לחינוך – גבעת וושינגטון, יאן קובנצקי מהמכללה האקדמית פרס, האלה רמאל מאוניברסיטת חיפה, אלמוג בוחבוט מהמכללה האקדמית עמק יזרעאל, אורי אברמוב מהמכללה האקדמית רופין ושיר לדאני מאוניברסיטת חיפה.

 

החונכים המצטיינים נבחרו מתוך עשרות אלפי חונכים שפעלו השנה - בשל מסירותם לחניכיהם, והשפעתם הגדולה על קידום הילד או הילדה שחנכו, בתחום הרגשי, החברתי והלימודי.

 

בבסיס המודל של פרח עומד הקשר האישי, שמעצים את שני הצדדים ומטפח לכידות וסובלנות בחברה הישראלית. הסטודנטים מקבלים מלגת לימודים בתמורה לפעילותם. פרח היא תוכנית לאומית שבאמצעותה מממשת מערכת ההשכלה הגבוהה את חזונה ומעודדת את הסטודנטים למעורבות חברתית. המודל של פרח מוכיח את עצמו שנה אחר שנה, משוכפל במדינות שונות בעולם, ונחשב למחלק המלגות הגדול ביותר בישראל מבחינת תקציב והיקף פעילות.

 

תקציבה השנתי של פרח מוערך בכ-137 מיליון שקלים והוא מיועד לטובת מימון מלגות לכ-22 אלף סטודנטים. עיקר התקציב, כ-100 מיליון שקלים, ממומן על ידי המועצה להשכלה גבוהה באמצעות הוועדה לתכנון ולתקצוב.

 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שלח ברכה למצטיינים: "תכנית פרח משנה לטובה את פני החברה הישראלית, מעצימה תלמידים עם קשיים ממגזרים שונים, ומחברת בין ארבע השבטים המרכיבים את החברה הישראלית". גם שר החינוך ויו"ר המל"ג נפתלי בנט, בירך: "מצטייני פרח, העשייה החברתית שלכם היא מופת של אכפתיות ותרומה לזולת. אתם מיישמים את האמרה 'ואהבת לרעך כמוך' ובאהבה הגדולה שלכם לחניכים אתם מהווים דוגמא לכל הציבור הישראלי, יהודים וערבים, דתיים, חרדיים וחילונים, כולנו מדינה אחת".

 

נשיא מכון ויצמן, פרופ' דניאל זייפמן, בירך אף הוא: "העובדה שהתכנית הזו קיימת כבר 45 שנה ומקבלת תמיכה כזו, כנראה שהיא באמת חשובה. מה היה קורה אם לא הייתה תוכנית פרח? איפה הילדים והחונכים היו נמצאים? אינסוף סיפורים רבים ולכל אחד יש את הסיפור האישי שלו".

 

מנכ"ל פרח, אלון גלרון, אמר: "היום אנו מעלים על נס תריסר חונכות וחונכים שבלטו בעשייתם יוצאת הדופן. חונכים מלאי רצון טוב ומחויבות חברתית, אשר נרתמו במסירות רבה, לסייע לילדה או לילד אשר נזקקו להם ובכך היו עבורם דמות משמעותית, מרוממת ומלמדת, מכילה ומעצימה". מתניהו אנגלמן מנכ"ל מל"ג ות"ת, המכהן כיו"ר הנהלת פר"ח, הוסיף: "תוכנית פרח הינה רב שנתית ומרכזית במימוש היעד של הנגשת ההשכלה הגבוהה לכלל הסטודנטים בחברה הישראלית. פרח היא שער הכניסה לאקדמיה, הדוגמה האישית והחשיפה לילדים בתחילת דרכם היא מחולל השינוי המשמעותי לחונך ולחניך".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים