שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אפי נוה תובע 7 מיליון שקלים מהדס שטייף וגל"צ: "נטלה טלפון נייד בזדון"
  חודש אחרי התפוצצות הפרשה, הגיש החשוד המרכזי בפרשת "מין תמורת מינויים" תביעה נגד כתבת גלי צה"ל ובכירים בתחנה בעקבות הטענה לגניבת הנייד שלו: "המעשים הסבו לנוה נזקים כבדים". איסור הפרסום על זהות השופטת ועורכת הדין המעורבות נותר על כנו: "החשד המוטח בהן חסר תקדים בחומרתו"

  אפי נוה והדס שטייף ()
  שטייף ונוה בצאתו מאחת מחקירותיו

  עו"ד אפי נוה, לשעבר ראש לשכת עורכי הדין והחשוד המרכזי בפרשת "מין תמורת מינויים", הגיש היום (ב') תביעה אזרחית נגד כתבת הפלילים של גלי צה"ל הדס שטייף ובכירים בתחנה. בתביעה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בלוד, דורש נוה פיצויים בסך של שבעה מיליון שקלים.

   

  לפי התביעה שהוגשה באמצעות פרקליטו של נוה, עו"ד בועז בן צור, שטייף ביצעה לכאורה שורת עבירות פליליות. לדברי נוה, כל שיחותיו והתכתובות הפרטיות שלו נחשפו ונגלו לעיני שטייף והנתבעים האחרים ואף למאזיני התחנה, בכך שהטלפון הנייד שלו ניטל שלא כחוק לכאורה על ידי הכתבת.

   

  לטענת נוה, "בזדון, תוך שימוש באיצטלה עיתונאית, נטלה שטייף את מכשיר או מכשירי הנייד שלו שלא כחוק לידיה". המכשירים, כך הוא טוען, נלקחו ממנו ללא רשותו וללא ידיעתו, והלכה למעשה נגנבו ממנו.

   

  עוד טוען נוה כי שטייף ידעה שהיא מחזיקה רכוש גנוב, ואף הביאה לפריצתם של המכישים בעצמה או תוך שימוש במומחה אבטחה. לדברי נוה, שטייף עיינה במידע האישי והפרטי תקופה ממושכת. "מעשי הנתבעים הסבו לנוה נזקים כבדים ביותר", צוין בתביעה.

   

   
  בועז בן צור עו
  עו"ד בן צור(צילום: שאול גולן)
  עורך דין עדי כרמלי ()
  עו"ד כרמלי

  במקביל, השופט ציון קפאח מבית המשפט המחוזי בתל אביב דחה היום את ערר כלי התקשורת נגד אי פרסום שמן של השופטת ועורכת הדין החשודות אף הן בפרשה, וקבע כי החלטת בית משפט השלום בנושא תישאר בעינה. "אין ספק כי פרסום שמן, עוד בטרם הסתיימה החקירה, יוליד תופעות לוואי הרסניות, פגיעות קשות בהן ובעטפת המשפחתית", ציין השופט קפאח - וקבע כי צפוי בכך נזק חמור.

   

  עם זאת, השופט הוסיף כי "אין חולק כי החשד המוטח בהן הוא חסר תקדים בחומרתו".

   

  פרקליטה של עורכת הדין החשודה, עו"ד עדי כרמלי, מסר בתגובה להחלטת השופטת קפאח: "בשלב הזה של החקירה, משעבר זמן רב מהפיכתה לגלויה והעובדה שהחשדות לא מתחזקים אלא ההפך, על בית המשפט להטות הכף לעבר איסור הפרסום וצמצום הפגיעה שתיגרם ממנו". את השופטת מייצג עו"ד אופיר סטרשנוב.

   

  המשטרה מייחסת לנוה חשד לקבלת שוחד מיני בשני מקרים ופגיעה בטוהר המידות. השופטת, שלפי החשד קיימה יחסים עם נוה בתמורה למינויה לכס השיפוט, הודיעה לאחר פתיחת החקירה על יציאה לחופשה. חשודה נוספת היא עורכת דין פלילית, שגם היא סיפקה לפי החשד לנוה שוחד מיני בתמורה לקידום של בעלה השופט למחוזי - מינוי שלבסוף לא יצא לפועל.

   

  מגלי צה"ל נמסר: "התביעה תילמד והדברים ייבחנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים