שתף קטע נבחר

תיעוד: ניסוי ירי טיל "תמוז 5" מרכב שטח קל

בניסוי שנערך בדרום והוגדר כמוצלח, שוגרו כמה טילים מדויקים מרכב תומקאר לעבר מטרה בטווח של כ-30 קילומטרים. גורם ברפאל: "כך למעשה הטיל יהיה נגיש יותר בתמרון קרקעי". צפו בתיעוד ניסוי הירי

 

הטיל הישראלי המתקדם - בשיגור גם מרכב שטח קל: חברת רפאל חשפה היום (ב') תיעוד מניסוי שנערך לפני כמה שבועות בשדה הניסויים שדמה בדרום. במהלך הניסוי שוגרו טילי "תמוז 5" מרכב שטח קל מסוג תומקאר לעבר מטרה בטווח של כ-30 קילומטרים - טווח הירי של הטיל המתקדם.

 

הניסוי המבצעי שהוגדר כמוצלח נעשה כחלק ממבצעיות הגרסה החדשה של הטיל עבור לקוח זר של החברה, ולא מן הנמנע כי בהמשך יימכר בתצורה זו גם לצה"ל. בשנים האחרונות סגר צה"ל את יחידת התותחנים הסדירה שהפעילה את הטיל, כשלושה עשורים לאחר שהוא יוצר לראשונה.

ניסוי ירי של טיל
השיגור(צילום: רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ)

ניסוי ירי של טיל
הטיל על התומקאר(צילום: רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ)

ניסוי ירי של טיל
והפגיעה במטרה(צילום: רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ)

משגר "תמוז", טיל מדויק מונחה עם ראש אלקטרו-אופטי לזיהוי המטרה באמצעות תמונה שלה ונקודת הציון שהוזנה בה, הורכב עד כה על גבי כלי משוריין מיוחד ועל גבי ספינות טילים.

 

כחלק מהפיתוח של גרסתו החדשה, ברפאל הפתיחו את משקל המשגר והטילים מכמה טונות ל-1,300 קילוגרמים בסך הכול בכוורת מתפרקת שמכילה כשמונה טילים. הדבר נעשה מבלי לפגוע ברמת הדיוק של הטיל - עד סנטימטרים בודדים מהמטרה.

 

הטיל מכיל גם חסינות מלאה למשבשי G.P.S של האויב, ובניסוי עצמו הוא שוגר בכמה זוויות ירי, בהן עליונה ושטוחה, אם המפעיל יבחין בעננות נמוכה או בגשר בדרך למטרה.

 

"כעת ניתן בתצורה הכי קלה של התמוז להרכיבו גם על כלי רכב קלים אחרים, כמו האמרים ולנדרוברים, שיכולים להיכנס לתוך מסוקי תובלה כמו צ'ינוק עבור כוחות מתמרנים", הסביר ל-ynet גורם מרפאל המעורה בפרויקט. "כך למעשה הטיל יהיה נגיש יותר בתמרון הקרקעי והמודולריות שלו תאפשר גם את הטסתו ללא תלות ב-G.P.S".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ
שיגור הטיל מרכב השטח
צילום: רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ
מומלצים