שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "תחבורה ציבורית פועלת בשבת זה סטטוס קוו"
  ראש עיריית טבריה חולל סערה כאשר החליט להפעיל תחבורה ציבורית בשבת בעיר המזוהה עם אוכלוסיה דתית. לדעתו, לבעיה אחראים פולטיקאים: "אריה דרעי התערב יותר מדי, ש"ס גרמה נזק אדיר"

  הבחירות לראשות עיריית טבריה היו סוערות ובסיומן התייצב במשרד ראש העיר רון קובי, מי שהכריז עלעצממו שאינו מפחד מאיש ואינו מתכוון להתקפל בפני האופוזיציה שהוקמה נגדו - בעיקר מהצד הדתי של המפה הפוליטית. קובי פתח את הקדנציה במספר פעולות מוניציפליות מעוררות מחלוקת, אבל נראה כי החלטתו האחרונה היא זו שהציתה להבה גבוהה במיוחד. אתמול (א') הודיע קובי כי החליט להפעיל החל מהשבת הקרובה קו אוטובוס עירוני בין שכונות העיר והטיילת. והעיר (והרשת) כמרקחה. הזמנו אותו לאולפן ynet.

   

  ראיון עם רון קובי באולפן ynet 

  צילום: ליהי קרופניק

  צילום: ליהי קרופניק

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ראש עיריית טבריה החליט: תחבורה ציבורית בשבת 

   

  אתה אחראי למפלס המתיחות

  "קודם כל זה קשור לכנרת. הרעיון המרכזי הוא להנגיש את החופים גם לאזרחים שגרים בטבריה עילית ולא יכולים להגיע כי אין להם רכב. זה לא נגד החרדים, זה לא נגד שבת. סוג של שוויון חברתי. יש ציר ראשי מטבריה עילית שיורד לטבריה תחתית. זה לא להסתובב בשכונות ולהתריס, לעשות דווקא. כרגע נפעיל את זה בחינם, ניתן לאנשים ליהנות מזה".

   

  יש תקדימים כבר בערים אחרות

  "טבריה היא לא עיר חרדית, זה בסך הכל 20% (מהתושבים). היתה תחושה שהעיר סגורה ומסוגרת. ביטלו את הסטטוס קוו ואנחנו החזרנו אותו. אזורי התיירות פתוחים בשבת. הבטחנו ועשינו. בכל סוף שבוע יש מעל 20 אלף מבקרים שבאים לטבריה, לכנרת.

   

  באים לכנרת, לא לטבריה

  "אתה טועה, כל האיזורים מסביב לטבריה ריקים, באים לטבריה לראות את השלג והבניינים, לאכול במסעדות ולשבת בברים ובבתי קפה. טבריה חזרה להיות עיר התיירות המובילה בצפון.

   

  יש קהל שלם שלא מחבב את ההחלטה

  "את יודעת כמה דתיים יורדים לטיילת בשבת ומטיילים עם החילונים? המון. כל אחד מוצא את הבילוי שלו. אנחנו לא נגד השבת או נגד הדתיים, זה עניין של סטטוס קוו.

   

  אתה רוצה לחלן את טבריה?

  "אני חושב שהשילוב עכשיו הוא טוב. אנחנו עיר (עם) מסורת, כולם חיים בהרמוניה. הבעיה היא הפולטיקאים. אריה דרעי התערב יותר מדי בטבריה. ש"ס גרמה נזק אדיר, המפלגה הזאת בעיניי צריכה להימחק גם מהשלטון המרכזי. היא לא מתאימה ל-2019 במדינת ישראל. זו מפלגה שחורטת על הדגל שלה קיטוב. גם הדתיים וגם החרדים רוצים לחיות בחיה ותן לחיות, לא רוצים כפייה.

   

  נראה שאתה נהנה מהג'וב

  "אני מאוד נהנה, זה הרבה עשייה, 20 שעות ביום, שבעה ימים בשבוע. יש את חדוות היצירה".

   

  אתה מרגיש שאתה מחזיר את טבריה לחילונים, לאוכלוסיה שנדחקה הצידה

  "אני חושב שכן, היא נדחקה, אנחנו מחזירים את טבריה למדינת ישראל, לתושבים. אני מסתובב בשבת על הטיילת, אני לא רוצה להגזים, אבל 3,000 איש באים רק כדי לצלם סלפי, אנשים מגיעים לראות במו עיניהם את מה שקורה. זה כיף לראות את זה.

   

  אתה נשמע יותר דיפלומט, אנחנו זוכרים את הסרטונים שלך

  היתה דרך להיבחר ולהיכנס פנימה ולגרום לאנשים להבין שאנחנו רציניים. בלי הדרך הזו זה לא היה עובד. האמת היא שכדי לקבל את תשומת הלב של האנשים היה צריך להגיד את הדברים בדרך שתיפול על האוזניים הנכונות".

   

  אתה צריך עזרה עם הממטרים

  "הגשם יגיע, הכנרת תעלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי סגל
  רון קובי - שדומיר על סטטוס קוו
  צילום: אלי סגל
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים