שתף קטע נבחר

ממשיכה להסתבך: ה-FBI פשט על מעבדת וואווי

דיווח של בלומברג חושף מהלך מתואם של ה-FBI וחברת טכנולוגיה בשם Akhan, שעוסקת בפיתוח זכוכית בלתי שבירה וממנה לפי החשד ניסתה וואווי לגנוב סודות מסחריים. החקירה כללה פשיטה סודית על מעבדת וואווי ועוקץ במהלך תערוכת CES

ענקית הטלקום הסינית וואווי ממשיכה להסתבך: כשבוע לאחר שהוגשו 13 סעיפי אישום נגד החברה על ידי ארצות הברית, נחשפת חקירה נוספת - הפעם של ה-FBI, בחשד לגניבת סודות מסחריים שלהם השפעה מכרעת בתחומי הגנה וביטחון. מהלך החקירה נחשף לראשונה בבלומברג הערב (ב'), ולפי הדיווח ה-FBI ערך פשיטה על מעבדה של וואווי בסן דייגו, וכן ניהל מבצע עוקץ במהלך תערוכת הטכנולוגיה CES שנערכה בחודש שעבר בלאס וגאס.

 

חנויות (צילום: רויטרס)
עוד שערוריה בדרך? וואווי(צילום: רויטרס)

 

לפי בלומברג, החקירה הזו קשורה לחברה טכנולוגית בשם Akhan Semiconductor, שנמצאת בהתקשרות עם וואווי מאז שנת 2016. החברה מפתחת זכוכית בעלת שכבת יהלום מלאכותית, שלטענתה לא יכולה להיסדק או להישבר - ושיכולה להיות שמישה במיוחד במסגרת יישומים טכנולוגיים שונים, לדוגמה - מסכי סמארטפון. בכירים בחברה פנו אל ה-FBI לאחר שהתברר להם כי ההתקשרות עם וואווי לא מתנהלת כמתוכנן, וכי הענקית זוממת לגנוב סודות מסחריים.

 

הסוכנות הפדרלית החליטה לגייס את בכירי Akhan ולקיים מבצע עוקץ: הם סיפקו לבכירים מכשירי הלקטה, ואלה יזמו פגישה עם בכירים של וואווי במהלך תערוכת הטכנולוגיה CES, שהתקיימה בתחילת חודש ינואר בלאס וגאס. כתב של בלומברג חזה במהלך הפגישה, שהתנהלה במסעדת המבורגרים באחד המלונות בעיר. בהמשך לעוקץ ההאזנות ה-FBI פשט על מעבדת וואווי בסן דייגו בשבוע שעבר. זאת לאחר שב-Akhan סיפרו כי הם נדרשו לשלוח דוגמיות של הזכוכית שלהם, שמכונה Miraj, ישירות אל המעבדה.

 

החשיפה של בלומברג שופכת אור על המאמצים שנוקטת ארצות הברית כדי להביא ראיות כנגד הענקית הסינית, שהחשדות הנוגעים למהימנותה צפים ועולים בשני העשורים האחרונים. בחודשיים האחרונים מאמצים אלה החלו לשאת פרי, עם מעצרה של מנג וואנזו, סמנכ"לית הכספים של החברה לפני כחודשיים בקנדה. כדור השלג שהחל עם המעצר ההוא, הוביל לשורה של אישומים נגד הענקית, בכיריה וחברות הבת שלה - בין היתר סביב הפרת הסנקציות על איראן.

 

ברקע ההסתבכויות של וואווי נמצאת מלחמת הסחר המגיעה לשיאים חדשים בין ארצות הברית וסין: נשיאי המעצמות מקפידים להבהיר בכל הזדמנות כי הם מקווים לפתור את המשבר בדרכים דיפלומטיות, אבל בינתיים המכסים ממשיכים לעלות. בתוך כך, וואווי מסומנת כמועמדת מובילה לשליטה בפרישת רשתות מדור חמישי (5G), ובעוד כשבועיים היא צפויה להציג סמארטפון מתקפל ראשון, תומך 5G, במהלך כנס המובייל העולמי MWC שייערך בברצלונה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים