שתף קטע נבחר

סימנים של פיוס: סולחה בין גבאי לכבל

כבל הגיע לאירוע השקת ספרו של יו"ר העבודה שאותו קרא להדיח, לחץ את ידו ונראה כי תמה התקופה הרעה בין השניים. "גבאי הזמין אותי, אז החלטתי להגיע", אמר כבל. גבאי התייחס בדבריו לנתניהו: "רוצה ללמוד ממנו לנצח, לא להיות צודק"

סימנים של פיוס בין יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי לחבר הכנסת איתן כבל. כבל הגיע אמש (ב') לאירוע השקת ספרו של גבאי במרכז עינב בת"א, זאת לאחר עימותים חריפים ביניהם שבשיאם אף עבר כבל בדיקת פוליגרף במטרה להוכיח כי גבאי "שקרן".

 

במקביל, מתח גבאי ביקורת על חברי מפלגתו, תוך השוואה לליכוד ולנתניהו. "אצלנו במחנה נחושים להיות צודקים, ונתניהו נחוש לנצח. אני מנסה ללמוד ממנו איך להיות מנצח ולא צודק", אמר.

אבי גבאי ואיתן כבל מתפייסים (צילום: מוטי קמחי)
סימנים של פיוס. גבאי וכבל(צילום: מוטי קמחי)

אבי גבאי ואיתן כבל מתפייסים (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

 

 

השניים לחצו ידיים, התחבקו ונראו מחויכים. "גבאי הזמין אותי, אז החלטתי להגיע", אמר כבל. אל ההשקה הגיעו בני משפחה, חברים ואנשי המפלגה המקורבים יותר לגבאי וניכר כי מדובר באירוע בעל נופך אישי ולא בכנס לטובת הפריימריז, מה שתרם להנחה כי העימות בין השניים הסתיים. 

 

כבל קרא בשבועות האחרונים להחלפתו של גבאי ברקע מצבה של מפלגת העבודה בסקרי הבחירות. בראיון לאולפן ynet התייחס לגבאי כאל הבטחת בחירות שהכזיבה: "הוא היה תקווה ענקית, אך לצערי התקווה הזו הכזיבה הרבה יותר מהר ממה שנדמה היה. אינני מוכן שנגיע למצב שבו האיש הזה שיושב על כסאותיהם של בן גוריון, אשכול ורבין, יהיה זה שיוריד את השאלטר על המפלגה שהקימה מדינה".

 

כבל הוסיף: "כשיו"ר אומר לי: 'אני אפיל את הבית עליי ועליכם', המשמעות מבחינתי היא שזה אדם בלי טיפת סנטימנט". לדבריו, "טלטלה היא הדבר היחיד שיכול לנער את הבית, אבי גבאי צריך לפנות את מקומו ולערוך פריימריז".

 

דב אייכנוולד, מנכ"ל "ידיעות ספרים", התייחס לספר שאותו השיק גבאי: "פניתי לאבי לפני כשנה, זיהיתי את הנחישות וביקשתי ממנו שיספר לראשונה את סיפור חייו. הסיפור שלו נוגע ברבדים שונים של החברה הישראלית שכולנו חיים בה. אבי מדבר על ההתמודדויות בחברות ציבוריות, חברות פרטיות, בחייו הפוליטיים והציבוריים. הוא דיבר באופן פתוח וגלוי על פרקים שונים בחייו".

 

 


פורסם לראשונה 04/02/2019 22:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
כבל וגבאי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים