שתף קטע נבחר

בבית היהודי בחרו נבחרת - ועקצו את בנט ושקד: "מי שנכנס אלינו, נהנה והלך - פספס בגדול"

המפלגה בחרה את נציגיה לכנסת. ח"כ מוטי יוגב זכה במרב קולות חברי מרכז המפלגה. היו"ר הטרי מתח ביקורת מרומזת אך חריפה על בנט ושקד: "יש כאלה שהבית שלנו ישן בעיניהם. באים, משתמשים - והולכים להם"

 

 

חברי מרכז "הבית היהודי" בחרו אתמול (ב') את רשימת המפלגה לכנסת. יו"ר המפלגה הטרי תקף את ראשי הימין החדש: "מי שנכנס לבית שלנו, נהנה בו והלך - פספס בגדול".

רפי פרץ (צילום: יובל חן)
פרץ. "יש כאלה שבאים לבית שלנו לתקופה קצרה, משתמשים והולכים להם"(צילום: יובל חן)

הפריימריז לרשימת הבית היהודי (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

במהלך כינוס ישיבת מרכז "הבית היהודי", שנערך עם תום ההצבעה על זהות חברי הרשימה, עקץ היו"ר הטרי, תא"ל במיל' הרב רפי פרץ, את נפתלי בנט ואיילת שקד, שהיו מראשי המפלגה ועזבו לקראת הבחירות: "ישנם כאלה שהבית שלנו ישן בעיניהם, לא מספיק נוצץ, הם באים בו לתקופה קצרה, משתמשים והולכים להם. לא השכילו לעמוד על אופיו החזק, העדין והאצילי, על יכולת ההתחדשות שלו".

 

הרב פרץ הוסיף: "אני רוצה לומר למי שנכנס לבית שלנו, נהנה בו והלך - פספסת בגדול. הערב כולנו אומרים - בית לא עוזבים, בית לא נוטשים".

נפתלי בנט ואיילת שקד הצהרה משותפת (צילום: AFP)
בנט ושקד. "מי שנכנס לבית שלנו, נהנה בו והלך - פספס בגדול"(צילום: AFP)

מוטי יוגב לאחר ישיבת סיעה של הבית היהודי בכנסת (צילום: אלי מנדלבאום)
יוגב. זכה במירב קולות חברי המרכז(צילום: אלי מנדלבאום)

רשימת המפלגה לא חוותה שינוים משמעותיים: ח"כ מוטי יוגב זכה במירב הקולות וימוקם במקום השני, אחרי יו"ר המפלגה. במקום השלישי תוצב מועמדת אישה, שזהותה תיקבע על ידי הוועדה המסדרת.

 

אחרי ספירה חוזרת, במקום הרביעי הוצב סגן שר הביטחון אלי בן-דהן ודוידי בן ציון, לשעבר סגן ראש המועצה האזורית שומרון, נבחר למקום החמישי.

 

הפריימריז לרשימת הבית היהודי (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

הפריימריז לרשימת הבית היהודי (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

חבר הכנסת ניסן סלומינסקי, שכיהן בכנסת הנוכחית מטעם המפלגה, לא התמודד בבחירות הפנימיות לאחר שהודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים.

 

אתמול הודיעה הוועדה המסדרת של הבית היהודי על מינויו של הרב הצבאי הראשי לשעבר, תא"ל רפי פרץ, לתפקיד ראש המפלגה. בימים האחרונים ראיינה הוועדה מועמדים רבים שעליהם המליצו גורמים שונים בציונות הדתית. מלבד פרץ, לקו הסיום הגיעו רב הישוב עפרה אבי גיסר וראש עיריית גבעת שמואל יוסי ברודני.


פורסם לראשונה 04/02/2019 23:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
היו"ר הטרי של הבית היהודי, רפי פרץ
צילום: עידו ארז
מומלצים