שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כתובות הפרדה רוססו בירושלים: "יהיה פה בית שמש 2"
  מחשש שהעירייה תסיר את השלטים שהורו לנשים וגברים לצעוד ברחובות נפרדים בשכונת כרם אברהם בירושלים, ריססה קבוצת חרדים קיצונית כתובות הפרדה על הקירות. תושב השכונה: "לא נתייאש, ההפרדה פה חשובה". חברת מועצה: "לא ניתן להדיר נשים"

  ירושלים כרם אברהם הפרדה מגדרית הדרת נשים ()
  הכתובת שרוססה הלילה בירושלים

  ההפרדה המגדרית ברחובות ירושלים: קבוצה של חרדים קיצונים ריססה הלילה (יום ג') כתובות "מעבר לנשים בלבד" ו"מעבר לגברים" על קירות בצומת הרחובות צפניה ועזרא. הכתובות רוססו בשכונת כרם אברהם, שבו נמצאים שלטי הפרדה בין גברים לנשים. החרדים חוששים שפקחי העירייה יסירו את השלטים בעקבות הפרסומים האחרונים.

  ירושלים כרם אברהם הפרדה מגדרית הדרת נשים ()

   

   

  גורם חרדי קיצוני תושב השכונה אמר ל-ynet: "כדאי לעירייה לרדת מהעץ הגבוה שעליו היא עלתה, אחרת יהיה פה מאבק שלטי הצניעות 'בית שמש 2', ולא נשחרר עד שיתייאשו. ההפרדה ברחובות פה חשובה כי יש בית כנסת בין שני הרחובות האלו".

   

  מנגד, לורה ורטון, חברת מועצת העיר החברה בקואליציה מטעם סיעת מרצ, ביקשה לשלוח פקחים עירוניים במטרה להסיר את השלטים. היא אמרה: "הנושא בטיפול שיתוף עם היועצת לקידום מעמד האישה בעירייה. לא נסכים בשום אופן להפרה של החוק, נשים שוות זכויות במדינה הזאת, גם בכל שכונות ירושלים, ולא ניתן להדירן משום מקום". 

  לורה ורטון חברת מועצת העיר מטעם מרצ בשכונה ()
  שלטי ההפרדה בין גברים ונשים בירושלים

  השלט שהוסר (צילום: ענבר טויזר)
  (צילום: ענבר טויזר)

  לורה ורטון חברת מועצת העיר מטעם מרצ בשכונה ()

  הפרדה מגדרית בפינת רחובות צפניה ועזרא, סמוך לשכונת
  (צילום: ענבר טויזר)

  העירייה שלחה אתמול בשעות הצהריים פקח שהסיר שלט אחד מתוך השישה שנמצאים במקום. לאחר שקבוצת קיצונים איימה לתקוף אותו, הוא עזב את המקום. חרדים צעקו לעבר הפקח: "תסתלק מכאן, תתבייש. לפחות תוריד את הכיפה. אתה לא יהודי".

   

  ומה אומר החוק? בהחלטת הממשלה 1526 משנת 2014 נכתב: "תופעת הדרת הנשים במרחב הציבורי היא תופעה חמורה המתאפיינת בהפלייתן של נשים באשר הן נשים המחייבת פעולה ממשלתית אקטיבית לביעורה". סעיף 3א לאותה ההחלטה הטיל על משרדי הממשלה לבצע פעולות קונקרטיות וליישם דו״ח שגובש בנושא.

   

  עו"ד עינת פישר-לאלו, מנכ"לית המרכז להעצמת האזרח אמרה: "על משרד הפנים הוטל לפרסם שני חוזרי מנכ"ל, האחד שינחה את הרשויות המקומיות לאסור פרסום של שילוט הדורש לבוש צנוע או המנחה נשים לעבור לצידו השני של הכביש והשני שיאסור על הסדרי ישיבה נפרדים לנשים וגברים בטקסים ובאירועים ממלכתיים מטעם המדינה או הרשויות. אבל משרד הפנים לא ישם החלטה זו, וחוזרי המנכ"ל לא פורסמו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים