שתף קטע נבחר

אשכנזי על כניסה לפוליטיקה: "אחליט תוך כמה ימים"

המגעים לאיחוד במחנה המרכז-שמאל מתחממים. הרמטכ"ל לשעבר שוחח עם פעילים שהתכנסו מחוץ לביתו וקראו לו להיכנס לפוליטיקה, ואמר להם: "אין ויכוח על הצורך באיחוד, אני עובד בזה. אני מקווה שנהיה אנשי בשורה"

  

 

"אין ויכוח על הצורך באיחוד, אני עובד בזה". כך אמר היום (ג') הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, בהקשר של איחוד כוחות בגוש המרכז-שמאל. אשכנזי שוחח עם פעילים שקוראים לאיחוד והגיעו הבוקר לביתו ואמר להם: "אחליט תוך כמה ימים".

 

הפעילים שהגיעו לביתו של אשכנזי שייכים ליוזמה חדשה למען לאיחוד שורות פוליטי, שנקראת "בלי איחוד - הקול אבוד", וקוראת ליאיר לפיד, בני גנץ, אבי גבאי, ציפי לבני, אהוד ברק, משה (בוגי) יעלון, וגבי אשכנזי לאחד את השורות. לדברי הארגון, "יותר ממיליון ישראלים מעוניינים לראות איחוד כוחות שיחזיר את המדינה למסלולה".

קמפיין בחירות 2019
"נדע תוך ימים". אשכנזי הבוקר מחוץ לביתו

אשכנזי שיבח את הפעילים על היוזמה והבהיר כי הוא פועל בנושא: "אין לי שום ויכוח אתכם על הצורך של איחוד, אני ממש עובד בזה, זה מה שאני עושה. מנצל את כל הטיעונים וההיגיון בשביל להסביר שזה מה שצריך לעת הזאת. מה שאתם עושים זה דבר מאוד חשוב כי זה משפיע על אנשים ותמשיכו לעשות את זה. כל הכבוד לכם שאתם לוקחים אחריות ומגלים מעורבות, זה ממש מעודד".

 

אשכנזי הוסיף: "אני חושב שהתשובות יגיעו ממש בימים האלה, אתם מבינים עד מתי אפשר לעשות את זה. אני חושב שכל יום עד הרגע האחרון ממש חשוב. אני מקווה שנהיה אנשי בשורה".

 

הפעילים קראו לאשכנזי "להציל את המדינה" והסבירו: "מבחינתנו אתה כנראה האיש שיכול להביא את השינוי לשמאל-מרכז, כמעט היחיד שיכול להעביר קולות מהימין לשמאל. לכן האחריות שלך כמעט היסטורית. זה לא משנה לאן תגיע, העיקר שתגיע. אנחנו יודעים שאתה לא מת על הפוליטיקה אבל הגיע הזמן להציל את המדינה".

קמפיין בחירות 2019
הפעילים מחוץ לביתו של אשכנזי, הבוקר
קמפיין בחירות 2019

האנשים שעומדים מאחורי היוזמה בין היתר הם נועה אליאסף-שוהם - יזמית חברתית, ממקימי מכון ראות ומנכ"לית לשעבר של ארגון "ישראל יוזמת", תא"ל במיל' גיורא ענבר, אילן שילוח, יונתן בן ארצי, ואלוף במיל' משה קפלינסקי, לשעבר סגן הרמטכ"ל שהיה במטה הכללי לצד אשכנזי וגנץ.

 

בין התורמים ליוזמה נמצאים דוריס ומורי ארקין, שרה ומיכאל סלע, דפנה כהן בן שאול, נועה ויואב שוהם, אילן שילוח, שירה מרגלית ואנשים נוספים. משרד הפרסום ראובני-פרידן מוביל את הקמפיין של היוזמה, בראשותם של אודי פרידן וזיו קורן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים