שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עבירות מין בנערות: "להסגיר לצרפת מנהל חוות סוסים"
  הפרקליטות ביקשה להסגיר את אילן לוי נוימנד מתקוע, שעזב את צרפת ב-2002, לאחר מעצרו. הוא הורשע בעבירות מין בנערות שלמדו בחוות הסוסים שניהל בצרפת ונגזרו עליו בהיעדרו 15 שנות מאסר. מאז הוא מנהל חוות סוסים בתקוע

  אילן לוי נוימנד תושב תקוע מבוקש צרפת עבירות מין ()
  אילן לוי נוימנד. "צבר ניסיון רב בצרפת", נכתב עליו באתר הרשמי

  מנהל חוות סוסים בישראל הורשע בעבירות מין בנערות בעת שניהל חוות סוסים בצרפת - וכעת המדינה מבקשת להסגירו לשם. אילן לוי נוימנד, תושב תקוע, מבוקש בצרפת בגין הרשעתו בעבירות מין, ונעצר לפני כמה ימים בעקבות בקשת הסגרה שהגישה ממשלת צרפת. 

   

  המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה הגישה היום (ג') לבית המשפט המחוזי בירושלים עתירה להכרזתו של נוימנד כבר הסגרה לצרפת. בעתירה מיוחסות לו שורה ארוכה של עבירות מין שביצע בצרפת בשנים 2001-1987.

   

  על פי בקשת ההסגרה, באותן שנים ניהל נוימנד במרכז צרפת חוות סוסים, שבה אירח בני נוער בעיקר בגילאי 17-6 לשיעורי רכיבה, טיולי סוסים ומחנות קיץ. על פי עדויות המתלוננות נגדו, החל משנת 1987 ועד אשר עזב את החווה ב-2001, ניצל את מעמדו ותפקידו בחוות הרכיבה כדי לבצע עבירות מין במספר רב של נערות, לרוב בגילאי 18-14 ואף צעירות יותר, אשר הגיעו לחווה כדי ללמוד רכיבה.

   

  אחדות מן המתלוננות הועסקו על-ידי נוימנד כשמרטפיות לילדיו. ב-2002 הוא נעצר בצרפת, נחקר ושוחרר בערבות, ואז עזב את צרפת. בינואר 2010 הורשע בהיעדרו בביצוע עבירות מין בשמונה מתלוננות ונגזר עליו עונש של 15 שנות מאסר בפועל. לאחר שנודע לרשויות צרפת כי הוא נמצא בישראל, הן הגישו את הבקשה להסגרתו. עם הסגרתו יהיה זכאי למשפט חוזר בנוכחותו.

   

  ב-15 השנים האחרונות מנהל לוי נוימנד חוות סוסים בתקוע. באתר האינטרנט הרשמי נכתב כי "בשנת 2002 הוא ואחותו עשו עלייה ובשנת 2004 הקימו את חוות הסוסים תקוע. במהלך חמש עשרה שנות עבודתו בחווה בצרפת צבר אילן ניסיון רב ופיתח שיטת רכיבה ייחודית, המשלבת טכניקות רכיבה מגוונות". בתיק מטפלים עו"ד איתן גור לביא מן המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה בשיתוף משטרת ישראל, מדור אינטרפול והפעלה חו"ל.

   

  הסנגורים של אילן לוי נוימנד, עורכי הדין דבורה אביטבול ואוריאל ניזרי, מסרו בתגובה לבקשת ההסגרה כי "מדובר בהליך מופרך ומיותר הנושא טענות כוזבות וכושלות המבוססות על עובדות לכאוריות משנות ה-90, עליהן חל שיהוי משמעותי, וחלקן אף נסגרו מפעת חוסר ראיות ומעש על ידי רשויות צרפת.

   

  "ישנו פסק דין חלוט מטעם בית המשפט הצרפתי לעניין הנדון הקובע מפורשות כי לא ניתן ליחס כל משקל משפטי לטענות ישנות שכאלה. תיק התביעה טומן בחובו פגמים מהותיים ופורמליים אשר גובלים בחוסר תום לב ואף קלות דעת ובכוונת זדון להרע כאשר לא ברור כיצד המערכת המשפטית מותירה מקום לפגמים אלו להתקיים בשם עצמם.

   

  "מרשינו טוען כי התגורר בארץ מזה שנים רבות ומעולם לא עזב, ברח או החליף כתובת במהלך כל אותם שנים. הרשויות המוסמכות ידעו היטב היכן ניתן למצוא אותו ונדמה כי משום מה, העדיפו להתעלם מעובדה זו ולהותיר את מרשי בין הכיסאות. מרשינו עומד על כך כי לא היה ולא יהיה כל חשש להימלטותו. יתרה מכך, מרשי סבור כי עצם העובדה שמדינת ישראל פעלה מתיק בשיהוי חמור, מוכיח פעם נוספת כי לא היה כל בסיס להגשת הבקשה אשר הוגשה ככל הנראה בשל לחצים פוליטיים מצד גורמים שונים מחוץ לישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים