שתף קטע נבחר

בליץ שיחות ולחץ על הפעילים: "אל תצביעו לגדעון סער"

במקביל להצבעה בפריימריז בליכוד, ניכר לחץ גובר של פעילים המזוהים עם ראש הממשלה להימנע מהצבעה לגדעון סער. נתניהו: "לא חוזר בי אפילו מהברה אחת ממה שאמרתי על גדעון סער". בקבוצות וואטסאפ בליכוד נטען כי יש דיל בין חיים כץ לסער, שמעדיף להתעלם בינתיים מהמתקפות

  

 

שעות בודדות לפני סגירת הקלפיות בפריימריז בליכוד, ניכר לחץ של פעילים המזוהים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על אנשי השטח: "אל תצביעו לגדעון סער". נתניהו עצמו התייחס לכך אחר הצהריים (יום ג') בפגישה עם נשיא אוסטריה אלכסנדר ואן דר בלן: "אני לא חוזר בי אפילו מהברה אחת ממה שאמרתי על גדעון סער אבל יש לי בקשה אחת ממתפקדי הליכוד - לכו להצביע, והצביעו גם על ההצעה שלי להוסיף שריונים, למקרה שנצטרך".

 

סער הצטלם אחר הצהריים עם פעילים מחוץ לקלפי ברחוב יד לבנים בשכונת יד אליהו בתל אביב. לאחר דברי נתניהו, העדיף להתעלם מהמתקפות: "אתעדכן בדברים ואראה אם אני רוצה להגיב".

חצי חצי גדעון סער בנימין נתניהו (צילום: מוטי קמחי, אלי מנדלבאום)
בנימין נתניהו וגדעון סער (צילום: מוטי קמחי, אלי מנדלבאום)
   

המסר שעבר לאורך היום למצביעים בפריימריז ברור. בכל סניף המזוהה עם נתניהו, עברה בקשה דומה להוציא את סער מהרשימות המאורגנות והדילים ולא לאפשר לו להתמקם גבוה ברשימה. בקבוצות הוואטסאפ של הליכוד טענו חלק מהפעילים לדיל גדול בין סער לבין חיים כץ בכל הארץ שבמסגרתו השניים תומכים זה בזה גם ברשימה הארצית וגם במחוזות. "אמרו 'לא' לדיל בין כץ ובין סער. הגידו 'כן' לראש הממשלה", נכתב בחלק מקבוצות הפעילים.

 

האווירה בשטח, מספרים פעילים, עדיין לא ברורה וקשה להבין בשלב זה מה מצבו של סער ועד כמה הקמפיין שמנהל נגדו נתניהו בתקופה האחרונה ובאופן רחב יותר ביומיים האחרונים, גם פוגע בו. חלק משרי הליכוד אמרו בתחילת היום כי התחושה היא שסער מתחזק מהקמפיין של נתניהו וכי הפוקוס הציבורי שהוא מקבל בעקבות המאבק הוא עצום ופועל לטובתו.

 

 

מסיבת עיתונאים של ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא אוסטריה אלכסנדר ואן דר בלן (צילום: אלי מנדלבאום)
נתניהו ועם הנשיא האוסטרי אלכסנדר ואן דר בלן(צילום: אלי מנדלבאום)

יולי אדלשטיין בהצבעה לפריימריז של מפלגת הליכוד ()
יולי אדלשטיין, מאבק על הצמרת

מתפקדים רבים הודו שהם אינם מסכימים לרעיון שלפיו נתניהו מבקש לפסול אדם המזוהה כל כך עם התנועה ונראה כי רוב הדברים נולדו משיקולים לא ענייניים. סער עצמו הסתובב היום בקלפיות וסירב להתייחס שוב לנושא. אתמול אמר שמדובר בעלילת כזב ושמתנהל נגדו מסע רדיפה מכוער.

 

השר זאב אלקין אמר מוקדם יותר היום (ג') בריאיון לאולפן ynet בהתייחסו לקרב נתניהו-סער כי הוא "כואב מאוד את הריב הזה במשפחה. זה ריב בתוך הבית. אני מאוד מעריך את נתניהו, אני מעריץ אותו ונמצא לידו הרבה שנים; אנחנו מאוד קרובים. אין לי ספק שגם גדעון סער יקדיש את החודשיים שנותרו עד הבחירות כדי שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא".

 

בכירים בליכוד העריכו ביממה האחרונה כי לנוכח הקרב הקשה יירשמו הפתעות בהרכב הרשימה לכנסת והשאלות שעלו הן: מי נחלש, מי מתחזק ומי לא ישרוד את המערכה המורכבת ויוותר בעל כורחו על מקומו בכנסת הבאה.

 

מאחורי הקלעים מתנהלים כל העת קרבות ומאבקים על צמרת הרשימה, אך גם על הכניסה אליה. יולי אדלשטיין, גלעד ארדן, ישראל כץ, מירי רגב, יריב לוין, גילה גמליאל וגדעון סער יעשו הכול כדי להיכנס לחמישייה היוקרתית. סער, ברקת וגלנט שואפים למצוא את מקומם במפלגה על חשבון חברי הכנסת המכהנים.

 

ברקע המאבק נתניהו-סער, נכון לשעה 15:00 נרשמו 21.5% הצבעה. בקרב חלק מחברי הכנסת מפלס הלחץ גבוה במיוחד, בין היתר משום שדיווחים שהתקבלו מקלפיות בתל אביב ובחיפה הצביעו על עבודת שטח טובה של "הליכודניקים החדשים" שמחרימים חלק מחברי הכנסת.

 

בהכנת הכתבה השתתפה ענבר טויזר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, אלי מנדלבאום
נתניהו וגדעון סער
צילום: מוטי קמחי, אלי מנדלבאום
מומלצים