שתף קטע נבחר

מהפך בהולנד: פוליטיקאי שתקף מוסלמים התאסלם

יוראם ואן קלוורן היה יד ימינו של חירט וילדרס, מנהיג הימין הקיצוני ואויב המהגרים בהולנד. "לא רוצים את האיסלאם, זו מחלה", אמר בפרלמנט. כשכתב ספר אנטי-איסלאמי עבר מהפך, וכעת הדהים כשחשף: "אני מוסלמי"

חבר פרלמנט לשעבר שהיה יד ימינו של חירט וילדרס, מנהיג הימין הקיצוני ואויב המהגרים, הדהים היום (ג') את הולנד כשחשף שהוא התאסלם.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

במשך שבע שנים תקף יוראם ואן קלוורן את האיסלאם בפרלמנט, כחבר "מפלגת החירות" של וילדרס. באותה תקופה הוא קרא לסגור מסגדים ולאסור ללבוש בורקה. "אנחנו לא רוצים את האיסלאם בהולנד", אמר אז. "האיסלאם זו המחלה הגדולה ביותר שהייתה במדינה שלנו במאה השנים האחרונות".

יוראם ואן קלוורן חבר פרלמנט קיצוני לשעבר ב הולנד מתאסלם איסלאם מוסלמי (צילום: AFP)
יוראם ואן קלוורן (צילום: AFP)

ב-2014 עזב ואן קלוורן את מפלגתו של וילדרס, אחרי הערות פוגעניות של מנהיג המפלגה נגד מהגרים מרוקאים (שנתיים לאחר מכן וילדרס הורשע שהעליב אותם). אז ואן קלוורן הקים מפלגת ימין קיצוני חדשה, "למען הולנד". הוא עזב את הפוליטיקה ב-2017, כשלא הצליח להיבחר לפרלמנט.

 

המהפך שעבר על ואן קלוורן היה בזמן שכתב ספר אנטי-איסלאמי. לעיתון NRC אמר שהספר "הפריך כל התנגדות שיש לאנשים שאינם מוסלמים" לאיסלאם. "אם כל מה שכתבתי עד עכשיו נכון, ואני מאמין שכן, אז בפועל אני למעשה מוסלמי", אמר ל-NRC.

 

ואן קלוורן התאסלם ב-26 באוקטובר. "ההתאסלמות שלו הפתיעה את חבריו ואת אויביו", הוסיף העיתון AD. בקרוב ייצא לחנויות הספר "כופר: מנצרות לאיסלאם בעידן של טרור חילוני".

יוראם ואן קלוורן חבר פרלמנט קיצוני לשעבר ב הולנד מתאסלם איסלאם מוסלמי (צילום: AFP)
ואן קלוורן וחירט וילדרס(צילום: AFP)
  

"אם זה באמת לא תעלול יחסי ציבור כדי לקדם את הספר, זו באמת בחירה יוצאת דופן בשביל מישהו שהיה לו הרבה מה לומר על האיסלאם", אמר יאן רוס, שהקים יחד איתו את מפלגת "למען הולנד". "בהולנד יש לנו חופש דתי. הוא יכול להתפלל למי שהוא רוצה".

 

סעיד בוחארו, חבר בוועד המסגדים המרוקאים בהולנד, שיבח את ואן קלוורן על המהפך. "נהדר שמישהו שהיה ביקורתי כל כך לגבי האיסלאם מבין שזה לא נורא או סוטה כל כך. אמיץ מצדו לעשות זאת בפומבי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים