שתף קטע נבחר

שביתה כללית בעיריית חיפה: אין סייעות בגני הילדים

ועד עובדי העירייה הודיע על השבתת אזהרה ליממה על רקע פיטורי 24 עובדי תברואה זמניים. הלימודים במוסדות החינוך האחרים יתקיימו כסדרם

 

 

אשפה ברחובות חיפה (צילום: אלעד גרשגורן)
אשפה ברחובות חיפה במסגרת עיצומי העובדים(צילום: אלעד גרשגורן)

 

שביתת אזהרה כללית ליממה החלה ב-6:00 בבוקר (יום ד') בעיריית חיפה.  

 

ועד ארגון עובדי עיריית חיפה הודיע אמש על השבתה כללית של בעקבות סכסוך ממושך בינו לבין ראש העיר עינת קליש רותם בגין שורה של נושאים ובהם פיטוריהם של 24 עובדי תברואה זמניים וללא הודעה מוקדמת. בעירייה טרם הגיבו על השביתה.

 

עקב ההשבתה, לא יינתנו שירותי עירייה ולא תהיה אפשרות להפעיל את גני הילדים בשל העסקתן של הסייעות ע"י הרשות המקומית - אך הודעה רשמית על השבתת הגנים טרם פורסמה. בתי הספר היסודיים, החינוך המיוחד, חטיבות הביניים והתיכונים יפעלו כסדרם. כך גם ובית החולים בני ציון.

 

עינת קליש רותם (דוברות ״חיים בחיפה״)
עינת קליש רותם(דוברות ״חיים בחיפה״)

אשפה ברחובות חיפה (צילום: אלעד גרשגורן)
אשפה ברחובות חיפה(צילום: אלעד גרשגורן)

אשפה ברחובות חיפה (צילום: אלעד גרשגורן)
תוצאות העיצומים ניכרו בימים האחרונים ברחובות העיר(צילום: אלעד גרשגורן)
 

בתחילת השבוע טען יו"ר ועד העובדים, דוד וקנין, כי העובדים שפוטרו היו אלה שהופקדו על פינוי האשפה מבניין מגוריה של ראש העיר. "שתרגיש מה זה כשלא מפנים זבל", אמר וקנין. "אין לנו כוונה להעניש את כל תושבי העיר, אבל אנחנו רוצים לעדכן את ראש העירייה כי עובדי הזבל שפוטרו בלי התראה הם אלה שהיו מופקדים על פינוי האשפה ליד ביתה. הם חסרים במערכת".

בהודעה שפרסם וקנין נכתב: "מהשעה שש בבוקר עובדי עיריית חיפה שובתים, חוץ מעובדי החינוך המיוחד ועובדי בית החולים בני ציון שיפעלו כרגיל. השביתה היא שביתת אזהרה ל-24 שעות, בתקווה שנשוב לשולחן הדיונים לשיתוף ולהבנות במהרה וזאת לאחר שחווינו התקפה חסרת רסן מצד ראש העיר נגד עובדי העירייה, דבר שלא הותיר לנו כל ברירה אלא לפעול בכל הכוח כדי לשמור על כבודנו ועל ביתנו".

 

עוד אמר ראש הוועד: "חשוב לנו להבהיר שכל מה שאנחנו מבקשים זה לשמור על הקיים ללא פגיעה בציבור העובדים ותנאי העסקתם". בוועד ציינו כי הם דורשים מראש העיר לטפל בנושאי הקביעות של עובדים זמניים בתום חמש שנות עבודה, מילוי מחסור בסייעות, מלוות, עובדי תברואה ובתפקידים נוספים שלא מאוישים.

 

המתח בעיריית חיפה הסלים בתקופה האחרונה ועובדים רבים חוששים למעמדם. בישיבת מועצת העיר שהתקיימה אמש פנתה חברת המועצה חדווה אלמוג, ששימשה שנים ארוכות כסגניתו של ראש העיר הקודם יונה יהב, אל ראש העיר הנוכחית והגישה לה תרסיס של מטהר אוויר. אלמוג אמרה לקליש רותם: "אני שומעת אותך מתבטאת בכל מיני הזדמנויות ומתארת ריקבון מערכתי כדברייך שבו נתקלת לכן החלטתי לתת לך את המטהר הזה כדי להקל עלייך". היא הוסיפה: "ראוי שכל אדם ישים לב למה שהוא אומר ולפגיעה שלו באנשים אחרים".


פורסם לראשונה 06/02/2019 00:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
העיצומים של עובדי עיריית חיפה
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים