שתף קטע נבחר

בעקבות הסקרים: גבאי צפוי שלא לפרסם "רשימת מומלצים" בפריימריז

יו"ר העבודה ככל הנראה ייענה לבקשת יו"ר הסיעה איציק שמולי, ולא יפרסם במי הוא תומך בבחירות הפנימיות במפלגה שיתקיימו ביום שני

פרסום ראשון: יושב ראש מפלגת העבודה אבי גבאי החליט שלא לפרסם את "רשימת המומלצים" שלו לקראת הפריימריז במפלגה, שיתקיימו ביום שני הקרוב. עם ההחלטה על מועד הפריימריז במפלגה אמר גבאי כי הוא מתכוון לפרסם רשימת מומלצים כדי להכניס את אנשיו ותומכיו לרשימה. ההחלטה עוררה ביקורת במפלגה, בטענה כי גבאי מתערב בהליך דמוקרטי פנימי ובכך מעדיף את נאמניו ומקורביו ברשימה.

כינוס מפגת העבודה גני התערוכה תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
כינוס מפגת העבודה גני התערוכה בת"א (צילום: מוטי קמחי)

אבי גבאי  (צילום: אביגיל עוזי)
אבי גבאי (צילום: אביגיל עוזי)

בכירים במפלגה טענו כי בשל מצבה העגום של מפלגת העבודה בסקרים כבר אין משמעות לרשימת מומלצים של גבאי ולכן הוא החליט לוותר עליה. הבוקר (רביעי) שלח יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איציק שמולי, מכתב לגבאי בו טען כי רשימת מומלצים כזו יוצרת מתח מיותר במפלגה. "אני רוצה להסב את תשומת לבך כי רשימת המומלצים אותה הודעת כי תפרסם לקראת הבחירות הפנימיות, יוצרת מתח רב בין חברי הכנסת", כתב ח"כ שמולי.

 

 

איציק שמולי  (צילום: רמי זרנגר)
"מתח מיותר במפלגה". איציק שמולי (צילום: רמי זרנגר)

 "אני מאמין כי בעת הזו עלינו לאחד את השורות ולהציג לציבור מפלגה מאוחדת שניצבת יחד מול האתגרים העומדים בפנינו. לכן, אני מבקש ממך לשקול פעם נוספת את פרסום הרשימה. אני מאמין כי מפלגת העבודה כמפלגה שורשית, בעלת ערכים, אידיאולוגיה ותפיסת עולם ברורה תגיע להישגים בבחירות", הוסיף שמולי.

 

גורם המקורב לגבאי מסר בתגובה כי יושב ראש המפלגה שוקל בחיוב את הצעתו של חבר הכנסת שמולי אולם עדיין לא קיבל החלטה סופית בנושא.

 

גורמים בעבודה טענו כי גם אם גבאי היה מפרסם רשימת מומלצים לא בטוח כי היא היתה עוזרת למועמדים שהוא תומך בהם, בגלל המצב העגום שאליו נקלעה מפלגת העבודה בסקרים. בחלק מהסקרים שפורסמו לאחרונה העבודה עוברת רק בקושי את אחוז החסימה, שעומד על ארבעה מנדטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים