שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילומים חושפים: ייתכן שאיראן שיגרה לוויין נוסף לחלל
  פחות מחודש מאז השיגור שנכשל, תמונות חדשות מראות כי ייתכן שטהרן ביצעה שיגור נוסף ממרכז החלל הלאומי. עד כה, אף גורם איראני רשמי לא אישר את השיגור

   

   

  צילומי לוויין חדשים שהתפרסמו הלילה (ה') חשפו כי ייתכן שאיראן שיגרה לוויין אזרחי נוסף, חרף הטענות של ארצות הברית כי פעולות אלה מפרות את ההגבלות על תוכנית הגרעין שלה. עד כה, לא אישרו בטהרן שאכן התבצע שיגור בימים האחרונים.

   

  צילום לוויין שיגור איראן חלל טיל (AP)
  כן השיגור ועליו טיל, צולם ביום שלישי(AP)
   

  צילום לוויין שיגור איראן חלל טיל (AP)
  כן השיגור עם סימני שריפה, צולם ביום רביעי(AP)

  בתמונה שצולמה ביום שלישי ופורסמה על ידי חברת DigitalGlobe האמריקנית, נראה טיל שמוצב על כן במרכז החלל על שם חומייני באיראן. בתמונות שצולמו יום לאחר מכן, נראה כן השיגור ללא הטיל, ובסביבתו סימני בערה שנוצרים כתוצאה משיגור. התקשורת האיראנית לא דיווחה על השיגור, ואף גורם אחר במדינה לא אישר כאמור שהתבצע שיגור לוויין לחלל.

   

  ארצות הברית הזהירה את איראן בעבר כי שיגורים אלה מנוגדים להחלטת מועצת הביטחון של האו"ם. על פי ההחלטה, אסור לטהרן לבצע כל פעולה שקשורה בשיגור טילים בליסטיים שמסוגלים לשאת ראשי קרב גרעיניים.

   

  לפני כחודש, שיגרה איראן את הלוויין "פיאם", אך הוא לא הצליח להיכנס למסלולו - והשיגור נכשל. לפי הדיווחים, הלווין "פיאם" ("מסר" בפרסית) צויד בארבע מצלמות שנועדו לשמש בתחומי החקלאות, הייעור ובתחומים אזרחיים נוספים.

   

  כמה ימים לפני השיגור שכשל, הצהיר נשיא איראן, חסן רוחאני, כי טהרן תשגר שני לוויינים לחלל, ותשתמש בטילים בייצור עצמי לצורך שיגורם. לאחר כישלון השיגור הראשון, אמר שר התקשורת האיראני כי הלוויין השני, בשם "דוסטי" (ידידות), "ממתין לשיגורו" - אך לא ציין כיצד הכשל ישפיע על מועד השיגור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים