שתף קטע נבחר

שוטר לפניך: NYPD נגד ההתרעות של ווייז

משטרת ניו יורק דורשת כי אפליקציית הניווט של גוגל תפסיק להתריע בפני נהגים על מיקומן של ניידות - ומאיימת כי תפנה לערכאות משפטיות: "חסר אחריות ומעודד נהגים בלתי כשירים לחמוק"

אחד הכלים הכי פופולריים באפליקציית הניווט ווייז עומד בפני מתקפה: לפי דיווח של CNBC, משטרת ניו יורק (NYPD) שיגרה באחרונה מכתב אזהרה לענקית הטכנולוגיה גוגל - הבעלים של ווייז מאז שנת 2013, בדרישה חד-משמעית: הפסיקו להתריע לנהגים על מיקומן של ניידות משטרה. זאת בטענה כי ווייז מאפשרת לנהגים שיכורים לחמוק מרשויות האכיפה ומפריעה לפעילות המשטרתית.

 

ווייז (עיבוד תמונה)
זהירות, שוטר לפנייך. אפליקציית ווייז(עיבוד תמונה)

 

ווייז היא אפליקציית ניווט שיתופית, הנשענת על דיווחים של נהגים בזמן אמת. אבל ווייז לא נסמכת רק על דיווחי תנועה שכוללים עומסים, פקקים ותאונות בצד הדרך - היא מאפשרת לנהגים לדווח גם על מיקומן של ניידות משטרה, כך שנהגים אחרים יכולים לבחור בדרכים חלופיות מרגע שקיבלו את ההתראה, או, למשל, להאט בנסיעה על הכביש לפני מעבר על פני ניידת תנועה.

 

>> כל הדרכים מובילות ל-Waze: כך תקבלו יותר מאפליקציית הניווט

 

על פי כתב הדרישה, "שיתוף מידע מ-GPS של ניידות משטרה הוא מעשה חסר אחריות, המעודד נהגים בלתי כשירים לחמוק מנקודות בדיקה ובהתאם גם מרשויות החוק". המכתב נוסח ושוגר מטעמה של אן פרונטי, המכהנת כנציבה לעניינים משפטיים של משטרת ניו יורק. במכתב היא דורשת מגוגל "לחדול באופן מיידי משיתוף המידע ולהסיר את האפשרות לעשות זאת מהאפליקציה". היא הכריזה כי המשטרה בניו יורק תעשה כל שביכולתה כדי למנוע את השימוש בכלי הזה, כולל פנייה לערכאות משפטיות כדי לפתור את הסוגייה.

 

עוד לא ברור כיצד גוגל תבחר להגיב לפרשה הזו. בינתיים, ב-CNBC מדווחים כי גוגל הגיבה באופן כללי מאוד לטענה, ומסרה כי שיתוף מידע הוא חיוני לפעילות האפליקציה, וכי בחברה מאמינים שככל שיותר מידע יהיה מצוי בידי הנהגים והמשתמשים - כך הם יוכלו להשכיל לעשות את הבחירות וההחלטות הנכונות ביותר עבורם כשהם על הכביש.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אפליקציית ווייז
צילום: shutterstock
מומלצים