שתף קטע נבחר

מהמשפחה הגדולה בדרום - היישר אל הכנסת

אחד השמות החדשים ברשימת הליכוד לכנסת הוא שלמה קרעי, נציג מחוז הנגב, שמגיע ממשפחה ליכודניקית עם 17 אחים. באולפן ynet הוא דחה את הטענות על מחסור ביוצאי עדות המזרח ברשימה: "עברנו את זה - אנחנו בוחרים לפי ערכים"

 

 

אחד השמות החדשים ברשימת הליכוד לכנסת ה-21 הוא שלמה קרעי, שנבחר במשבצת מחוז נגב. מלבד התמיכה שקיבל מבכירים שונים במפלגה, הוא קיבל קולות רבים מהבית. קרעי הוא בכור במשפחה ליכודניקית של 17 אחים, כולם חברים בליכוד. הקרב על המשבצת עורר דאגה רבה אצל האמא, סיפר היום (ה') בריאיון לאולפן ynet.

 

"היא נורא דאגה לי, הייתה בלחץ", אמר קרעי. "אמרתי לה 'אמא, אני מגיש את עצמי לטובת הציבור. אם יבחרו בי אני מוכן לתת מעצמי - יש לי כישורים, אני רואה חשבון, ד"'ר, עשיתי כבר דברים. אם לא ירצו נמשיך לעבוד מבחוץ'".

שלמה קרעי  מתמודד הליכוד ליכוד ()
קרעי. בכור במשפחה ליכודניקית של 17 אחים

שלמה קרעי ומשפחתו (באדיבות שלמה קרעי)
שלמה קרעי ומשפחתו(באדיבות שלמה קרעי)

שלמה קרעי ומשפחתו (באדיבות שלמה קרעי)
שלמה קרעי ומשפחתו(באדיבות שלמה קרעי)

- כל האחים שלך הם במרכז הליכוד?

"לא. אני היחיד שחבר מרכז הליכוד, המשפחה שלי הם חברי ליכוד".

 

- כל האחים יצביעו?

"כמובן, למרות שיש כאלה שעוד קטנים".

 

- כמה אחים עברו את גיל 18?

"רובם, נשארו שתי אחיות".

 

- אז לליכוד יש 14 קולות?

"אל תשכח את הגיסים, הגיסות, הדודים וההורים. יש לנו משפחה עניפה, כולם מצביעים ליכוד".

 

כמייצג את אזור הדרום הפריפריאלי, קרעי דוחה את הטענות על רשימה אשכנזית-לבנה ועל הדרת מזרחיים מהרשימה. "אני חושב שהרשימה שהורכבה היא מצוינת", אמר. "אם הייתה ועדה מצומצת שמרכיבה את הרשימה הייתי יכול אולי לומר שיש אינטרס או גזענות, אבל מי שבחר את הרשימה הם 120 אלף חברי ליכוד, שהם בעיקר מהפריפריה, בעיקר מזרחיים. עברנו את זה - אנחנו בוחרים אנשים לפי ערכים ואידיאולוגיה".

 

מבחינת קרעי, המטרה שלו בכנסת הנוכחית היא להרים את הדגל החברתי-כלכלי במפלגת השלטון.

 

- חסר דגל כזה?

"אפשר להרים את זה עוד יותר גבוה. בכנסת האחרונה מצאתי שותף רציני לעניין הזה, ח"כ יואב קיש. כתבנו יחד הצעות חוק משותפות שיגרמו להוזלה בתשלומי הדיור, שהם העיקריים".

 

את הסיבה לניצחון במשבצת הוא משייך לאידיאולוגיה: "לשמחתי חברי מרכז הליכוד הם אנשים ערכיים ואידיאולגים ובחרו את הטוב ביותר כנראה לרשימה שגם תייצג בכבוד את הליכוד וגם תייצג את הנגב. האידיאולוגיה ניצחה כאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים