שתף קטע נבחר

אלונה ברקת לצד בנט ושקד: "הזדמנות לעשות שינוי כמו בהפועל ב"ש"

לאחר הודעתה של בעלי קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע על הצטרפותה ל"ימין החדש", היא וראשי המפלגה כינסו מסיבת עיתונאים. בנט כינה אותה "ווינרית", ושקד אמרה כי בשיחות עמה הבינה "שמה שמניע אותה הוא הרצון לעשות בישראל כולה את מה שהיא עשתה בבאר שבע"

 

 

לאחר ההודעה על הצטרפותה למפלגת "הימין החדש", אלונה ברקת, הבעלים של קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע, השתתפה הערב (יום חמישי) במסיבת עיתונאים משותפת עם ראשי המפלגה, נפתלי בנט ואיילת שקד. ברקת הבטיחה באירוע כי היא רואה את הצטרפותה למפלגה כ"הזדמנות לקחת את השינוי שעשינו בבאר שבע ולהביא אותו לכלל ישראל". ynet העביר את מסיבת העיתונאים בשידור חי.

מסיבת עיתונאים הימין החדש (צילום: מוטי קמחי)
מסיבת העיתונאים של ברקת עם בנט ושקד(צילום: מוטי קמחי)

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בפתח מסיבת העיתונאים אמר בנט לברקת: "ברוכה הבאה, ווינרית". הוא הוסיף כי "מפלגת הימין החדש היא מפלגה של הימין האמיתי, ימין שלא מוותר על ארצו, על אמונתו ושורשיו - אבל ימין שגם לא מוותר על אף ילד וילדה ואף אזרח במדינת ישראל, יהודי, ערבי, דרוזי, צ'רקסי , בדואי, חילוני ודתי, כל מדינת ישראל. אנחנו ימין חברתי אמיתי".

 

על ברקת אמר בנט: "היא לימדה אותנו שבעקשנות ובהתמדה אפשר להביא קבוצת כדורגל ממעמקי הליגה השנייה להיות אלופת ישראל. אלונה גדלה באשקלון לאנשי חינוך והוראה מהציונות הדתית שעלו מתימן לארץ ישראל, והיא גדלה עם אהבת ארץ ישראל ועם ישראל ותורת ישראל. אלונה מהווה בעיניי את תמצית ארץ ישראל היפה. כל כך ברור לי שאת מגיעה עם אותה רוח לעשות טוב עם כולנו".

מסיבת עיתונאים הימין החדש (צילום: מוטי קמחי)
בנט, ברקת ושקד מגיעים למסיבת העיתונאים(צילום: מוטי קמחי)

איילת שקד אמרה לאחר מכן: "בשבועות האחרונים נפתלי בנט ואני ישבנו עם אלונה ודיברנו במשך שעות רבות על תפיסות עולם, על הדברים שחשובים לנו במדינת ישראל ועל המשימות שעוד ניצבות בדרכנו. סיפרנו לאלונה על המפלגה ועבדנו ביחד על המצע - מפלגה שהיא ימין כלכלי, שמרנות משפטית בלי לעגל פינות. ואז הבנו שאלונה פשוט משלימה אותנו עם אומץ גדול לשנות ובלי לפחד משינויים גדולים. אלונה עשתה מהפכה בעיר באר שבע".

 

שקד הוסיפה: "מהשיחות עם אלונה הבנתי שמה שמניע אותה הוא לעשות בישראל כולה את מה שהיא עשתה בבאר שבע, לצמצם פערים, לתת זכויות שוות לכל ילד ולקדם את ישראל קדימה. אלונה היא פייטרית והיא מהפכנית ישראלית. ישראל חוזרת לנצח, זה הרבה מעבר לנושא הביטחוני, זו דרך חיים. מי שמעז מנצח ואלונה ברקת מצטרפת למפלגה של המעזים והחולמים".

 

ברקת נשאה דברים לאחר בנט ושקד, ואמרה כי היא "שמחה, נרגשת וכמובן מודה על ההזדמנות להצטרף לצוות מנצח של הימין החדש בראשות נפתלי ואיילת. זה צוות של חולמים ומאמינים, ומצד שני עושים ומגשימים. אני יודעת שביחד נוכל לעשות דברים גדולים לטובת עם ישראל ומדינת ישראל. אני חייבת לשתף אתכם, כשאיילת ונפתלי באו אליי הייתי מופתעת. לא תכננתי ולא ביקשתי זאת מהם".

מסיבת עיתונאים הימין החדש (צילום: מוטי קמחי)
מסיבת עיתונאים הימין החדש(צילום: מוטי קמחי)

מסיבת עיתונאים הימין החדש (צילום: חגי דקל)
ברקת במסיבת העיתונאים(צילום: חגי דקל)

ברקת הוסיפה: "הייתה לי התלבטות קשה, בעיקר בגלל מה שאני עושה היום, אבל ראיתי זאת כהזדמנות לעשות איתם שינוי חברתי, לקחת את השינוי שעשינו בבאר שבע ולהביא אותו לכלל ישראל. הפועל באר שבע הוא מפעל חיים עבורי שבו הייתה לי הזדמנות להגשים חלום. האוהדים הובילו אותנו בדרך של צניעות ודרך ארץ - דרך שאני לוקחת איתי למסע חדש. ישראל צריכה תיקון חברתי, כולנו מרגישים זאת. אנחנו חייבם לפעול שכל ילד בישראל יידע שכל חלום הוא אפשרי, שכל הישג הוא אפשרי רק אם יאמין ויעבוד קשה. אנחנו כמערכת צריכים לייצר את התנאים בהצלחה ולהסיר מכשולים בפניה.

 

"עקבתי בשנים האחרונות אחרי פועלם של נפתלי ואיילת, יחד ולחוד. ראיתי את המפעל הנדיר של נפתלי בפתיחת הדלתות לילדי הפריפריה ללימודי המתמטיקה, זה בדיוק מה שאני מאמינה בו. ראיתי את הנחישות שבה איילת עורכת מהפכה במערכת המשפט, גם זוהי דרכי. אני מאמינה בדרך הימין החדש שהיא דרכי ואמונתי, אני מאמינה בדרך החיבור והשיתוף של כל חלקי העם, דתיים וחילונים, בעלי רקע שונה ומגוון, כי כולנו רקמה אנושית אחת. אני מאמינה שיחד ובאמונה ננצח במסע המשותף הזה".

 

 

מוקדם יותר הסבירה ברקת בסרטון חדש מדוע בחרה ללכת לפוליטיקה: "אני רוצה לראות את החברה שלנו במקום טוב יותר, שוויוני יותר", אמרה.

 

על החיבור הפוליטי עם בנט ושקד, סיפרה: "בימין החדש מצאתי קודם כל בית. מצאתי חיבור לשני אנשים מופלאים, איילת ונפתלי. כשהייתי ילדה לא חשבתי שאני אכנס לפוליטיקה, אבל גם לא חשבתי שאהיה בעלים של קבוצת כדורגל. אני רוצה לראות את החברה שלנו במקום טוב יותר, שוויונית יותר, אוהבת יותר, מחבקת יותר. ואהבת לרעך כמוך זה דבר שהוא מהותי בעיניי ואני מקווה שכולם יישמו את הדברים האלה שגדלנו עליהם".

 

קודם לכן אמרה במסיבת עיתונאים באצטדיון טוטו-טרנר בבאר שבע: "אחרי 12 שנה הבנתי שזו חובתי לקחת את האמונה צעד אחד קדימה, לנסות בצניעות אך בנחישות להביא את השינוי שעשינו בבאר שבע לישראל כולה. החלטתי להיענות לקריאה להיכנס לשדה הפוליטי ולנסות להשפיע על כלל החברה בישראל".

 

ניר ברקת, שמתמודד בבחירות לכנסת ברשימת הליכוד, בירך על ההחלטה: "אוהב אותך גיסתי היקרה ומאחל לך הצלחה גדולה עם כניסתך לשירות הציבורי. אחרי שפעלת והצלחת בבאר שבע ובמקומות אחרים, אני בטוח שתפעלי ותצליחי למען עם ישראל כולו. אני משוכנע שנדע לפעול יחד כתמיד - אחרי הבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מסיבת העיתונאים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים