שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  טוויטר הודיעה - לא תספק יותר עדכונים על מספר המשתמשים החודשי
  מניית טוויטר נופלת היום בניו יורק בעקבות ההחלטה - ולמרות סיכום רבעוני מוצלח: החברה חתמה את הרבעון הרביעי עם רווח מתואם של 31 סנט למניה והכנסות 909 מיליון דולר - הצפי עמד על 25 סנט ו-867 מיליון דולר

  טוויטר מאכזבת את המשקיעים עם תחזית מתונה לרבעון הנוכחי (ראשון 2010) והודעה על עלייה צפויה בהוצאות - למרות שהתעלתה על תחזיות האנליסטים ברבעון הרביעי. המכה הקשה שסופגת מניית טוויטר בשוק נובעת גם מהודעת החברה כי היא מתכוונת להפסיק לפרסם עדכונים על מספר המנויים החודשי שלה במסגרת פרסום הדוחות. 

   

  יום טוב לביזנס: פייסבוק זינקה ב-11% - צוקרברג הוסיף להונו 6.2 מיליארד דולר

  סמסונג: הרבעון הנוכחי קודר, אבל בראייה שנתית - המצב לא נורא

  צרות באינטל: פרסמה תחזית חלשה ל-2019

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  גם ההוצאה הצפויה בהמשך השנה מדאיגה את המשקיעים: טוויטר עדכנה כי היא ההוצאה בשנת 2019 על "הבראת" המערכת צפויה לגדול ב-20% ולעמוד על בין 550 ל-600 מיליון דולר. מדובר בהוצאה על פעולות הכוללות בין היתר מניעת פרסום מידע כוזב על הפלטפורמה ופסילת משתמשים בעייתיים.

    (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
   

   

  הרשת החברתית סוגרת את הרבעון הרביעי עם רווח נקי של 255 מיליון דולר או 33 סנט למניה, לעומת 91 מיליון דולר או 12 סנט למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 31 סנט למניה, לעומת 19 סנט למניה ברבעון המקביל – שורת הרווח המתואם התעלתה מהותית על ציפיות האנליסטים שעמדו על 25 סנט בלבד.

    

  הכנסות טוויטר ברבעון המדווח טיפסו ל-909 מיליון דולר, לעומת 732 מיליון דולר ברבעון המקביל, גם במקרה זה מעל הצפי בשוק שעמד על 866.7 מיליון דולר.

   

  מספר המשתמשים החודשי הממוצע ירד ב-5% ל-321 מיליון, בדומה לציפיות השוק. טוויטר ציינה שמספר המשתמשים הושפע בין היתר מהחלטה לתת העדפה לשיפור ההיבט הבריא של השירות על פני מספר המשתמשים.

   

  עוד הודיעה החברה שהחל מהרבעון הראשון של 2019 היא תפסיק לדווח מדי רבעון על מספר המשתמשים החודשי הממוצע ותספק מידע רק על מספר המשתמשים הפעיל היומי הממוצע התורם לרווחי החברה - ברבעון הרביעי חלה עלייה של 9% במספר זה, ל-126 מיליון. לרבעון הראשון של 2019 צופה טוויטר הכנסות בטווח שבין 715 ל-775 מיליון דולר, כאשר תחזית האנליסטים עומדת על 765 מיליון דולר. 

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים