שתף קטע נבחר

יש עתיד פונים לקהילה הגאה: "עידן רול ישובץ במקום ריאלי"

פונדקאות לזוגות הומואים, אישור ברית הזוגיות, החמרת ענישה כלפי עברייני מין אלימים והגדלת תקצוב לארגוני להט"ב. אלה הם עיקרי המצע של מפלגת יש עתיד לקהילה הגאה. עו"ד עידן רול, בן זוגו של הזמר הראל סקעת, ישובץ ברשימת המפלגה

 

 

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד הציג הערב (ה׳) את עו"ד עידן רול כמי שישובץ ברשימת המפלגה לכנסת ה-21. לפיד ורול חשפו את מצע מפלגת יש עתיד לקהילה הגאה.

 

התוכנית כוללת מתן אפשרות לביצוע פונדקאות לזוגות הומואים, אישור ברית הזוגיות, החמרת הענישה כלפי מבצעי עבירות אלימות על רקע נטייה מינית, והגדלת התקצוב לארגוני קהילת הלהט"ב.

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet.

 

יאיר לפיד ועידן רול (צילום: מוטי קמחי)
יאיר לפיד ועידן רול הערב(צילום: מוטי קמחי)
 

"מטרתו האמיתית של המטה הגאה הוא שיום אחד נחייה בעולם שבו לא צריך מטה גאה, עולם שבו יש נישואים חד מיניים ויש זכויות שוות בקהילה לכל דבר ועניין" אמר לפיד והוסיף: "אנחנו נלחם עד שהשיוויון יגיע. האנשים שיושבים ונלחמים בקהילה, הם לא שונאים אתכם, הם שונאים את עצמם, הם מפחדים מהעובדה שהם הופכים פחות ופחות רלוונטים, לכודים בדעות הקדומות שלהם, בתוך החשכה שמקיפה את חייהם".

 

בסיום דבריו ציין לפיד כי אם אחד מילדיו היה מספר לו שהוא גאה הוא היה אומר לו להגיד לחבר שלו ש"אוכלים בשעה שש וחצי ארוחת ערב".

 

רול ציין בדבריו לקהל כי "המחאה של הקהילה הגאה היא הוכחה שאפשר לשנות אבל הדרך עוד ארוכה. שואלים אותי כל הזמן מה קרה עם המחאה בקיץ האחרון, ובכן המחאה הבשילה וכעת היא עוברת לשלב הבא - לכנסת, ובכוונתי להמשיך לקדם את המאבק שלנו משם. הצורך לקום ולעשות קרה באופן טבעי. מתוך המסע להקמת המשפחה שלנו וכתגובה למדיניות המפלה של הממשלה כלפי הקהילה הגאה".

 

רול הוסיף: "הבחירות הקרובות הן הבחירות על הדברים הכי בסיסים לקיומנו: ביטחון אישי, האפשרות להקים משפחה, לאהוב בחופשיות ופשוט לחיות את חיינו כפי שאנו בוחרים, כאזרחים שווים במדינת ישראל".

 

במפלגת יש עתיד סירבו הערב לציין באיזה מקום יוצב רול, אך טענו כי מדובר במקום ריאלי. רול (34), דוגמן לשעבר ועורך דין בהשכלתו, עובד כיום כמנהל פיתוח עסקי בחברת בת של רפאל. בנוסף הוא בן הזוג של הזמר הראל סקעת, בקיץ האחרון השניים להורים לבן בסיום הליך פונדקאות בארה"ב.

 

לפני כמה חודשים, כהכנה לבחירות המוניציפליות, הצטרף רול למפלגת יש עתיד והפך ליו"ר המטה הגאה של המפלגה. במסגרת תפקידו הופיע רול באחרונה כמה פעמים בדיונים בכנסת שעסקו בזכויות הקהילה הגאה.

 

בסמוך להצטרפותו ליש עתיד, נימק רול במסמך של המפלגה את סיבת כניסתו לפוליטיקה: "בעקבות מאבק האימוץ של הקהילה הגאה ב-2017, אשר הוציא עשרות אלפים למחות ברחובות, הבנתי שהמפתח להשגת שוויון זכויות מלא לקהילה שלנו טמון במידת ההשפעה שלנו על נבחרי ציבור. לכן הקמתי את 'החזית הגאה' - התנועה לקידום הקהילה הגאה בזירה הפוליטית".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יאיר לפיד ועידן רול
צילום: מוטי קמחי
מומלצים