שתף קטע נבחר

חשיפה: העימות בין ביטן לחברו הטוב שהפך לעד נגדו

הם היו חברים טובים שנים, אך כשהתפוצצה פרשת השוחד שבה חשוד ח"כ דוד ביטן, הפך משה יוסף לעד מרכזי בתיק. את החיבה החליפה טינה, שהגיעה לשיא בעימות. "עשית עליי סיבובים. השתמשת בשמי לסחוט כסף מקבלנים", הטיח ביטן. "הכול מצולם", השיב יוסף, "תספר את האמת"

דוד ביטן ומשה יוסף (צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי) (צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי)
דוד ביטן ומשה יוסף(צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי)

במשך תקופה ארוכה שתק ח"כ דוד ביטן בחקירותיו. אחר כך שינה טקטיקה, ואף דרש להתעמת מול חברו הטוב לשעבר משה יוסף, בעל חנות הרהיטים שאצלו לפי החשד בוצעו עסקאות השוחד. העימות בחדר החקירות הפך לזירת התגוששות מילולית. חלקים מהמפגש הדרמטי הגיעו ל-ynet ול"ידיעות אחרונות" ומתפרסמים כאן היום (ו') לראשונה.

 

ח"כ ביטן (הליכוד), יו"ר הקואליציה לשעבר, חשוד שקידם עניינים של אנשי עסקים בראשון לציון, בתמורה לכספי שוחד בזמן שכיהן כסגן ראש העיר. לפי החשד, הוא קיבל את כספי השוחד בתיווך חברו זה עשרות שנים, משה יוסף, בחנות הרהיטים שלו כאמור.

  

מהחקירה עולה כי יוסף קיבל את הכסף מאנשי העסקים, ניפק להם תמורתו חשבוניות פיקטיביות של רכישת ריהוט לכאורה, ולאחר מכן העביר את כספי השוחד לביטן. לפי החשד, מדובר בסכומים של מאות אלפי שקלים. במשטרה אומרים שחלק מהעסקאות בחנות תועדו באמצעות מצלמות נסתרות.

 

הפרשה נחקרת על ידי יחידת להב 433. ביטן נחקר במסגרתה לפחות 10 פעמים, שבמרביתן סירב לשתף פעולה עם החוקרים בנימוק שהמשטרה מדליפה. בשלב מסוים שינה את גישתו, התחיל להשיב לשאלות ואף דרש לערוך עימות מול יוסף, שהפך לעד מרכזי בתיק. לפני כמה שבועות הפגישה המשטרה בחדר החקירות את שני החברים הטובים שהפכו לניצים - והמתח הרב ביניהם התפרץ לאוויר.

 

חנות הרהיטים שבבעלותו של יוסף (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
חנות הרהיטים שבבעלותו של יוסף(צילום: טל שחר)

"תספר להם את האמת, הכול מצולם. אל תשקר", הטיח יוסף בביטן, שהשיב: "המשטרה אמרה לך להמציא דברים. אתה מוכן לשקר כדי להציל את העור שלך. האמת עוד תתגלה וכולם ידעו שאתה שקרן. תגיד את האמת".

 

יוסף אמר עוד לביטן: "אני מעדיף להציל את הכספים שלי והנכסים שלי ולא לשקר בשבילך. נגמר הסיפור". ביטן, בתגובה, אמר: "אתה שקרן. אתה משקר עבור בצע כסף".

 

מדי פעם התערבו החוקרים והעלו שאלות שצפו מעדותו של יוסף. בשלב מסוים ריכך ביטן את הטונים ופנה ליוסף: "היינו חברים 40 שנה. בשביל להציל את העור שלך ובשביל כסף אתה מוכן לשקר ולאבד את החברות?". יוסף השיב לו באדישות: "הם יודעים הכול. זאת האמת".

 

עו"ד אפרים דמרי (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
עו"ד אפרים דמרי(צילום: בראל אפרים)

ביטן הגביר שוב את הטונים, והאשים את יוסף ברקימת מזימה כדי לזכות בכסף. "אתה עשית עליי סיבובים. השתמשת בשם שלי כדי לסחוט קבלנים ולקחת מהם את הכסף", הטיח בו. אחר כך אמר לו: "למי יש נכסים? בחשבון הבנק שלי אין כספים. אין לי רכוש, אין לי כלום. אתה שקרן. אתה ממציא דברים".

 

החוקרים ניסו להרגיע את הרוחות, אך ללא הועיל. השניים המשיכו להתנגח. בתום העימות אמר ביטן לחוקריו כי יוכיח להם שטענות יוסף, שעליהן הם מסתמכים, אינן נכונות.

 

סנגורו של ביטן, עו"ד אפרים דמרי, מסר כי "דוד ביטן מצוי בחקירת משטרתית. על מנת שלא לשבש את מהלכיה הוא מסרב להתייחס למה שמתרחש בחקירות. איננו מתייחסים לתוכן החקירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי
משה יוסף ודוד ביטן
צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי
מומלצים