שתף קטע נבחר

שתי הרוגות ו-51 פצועים בהתהפכות אוטובוס ליד מודיעין

האוטובוס התהפך בכביש 443 ליד בית חורון, ומותן של שתיים מהנוסעות נקבע במקום. לפי עד ראייה, הוא סטה בשל רכב שעצר לסייע בתאונה אחרת. האוטובוס, בקו 304 של "קווים", נסע ממודיעין עילית לירושלים. הפצועים, בהם שלושה קשה, פונו בסיוע מסוקים לבתי חולים שונים. הכביש נחסם

 

 

שתי נשים נהרגו ו-51 נוספים נפצעו הבוקר (ראשון) בהתהפכות אוטובוס בקו 304 של חברת "קווים", בכביש 443 סמוך לבית חורון, מכיוון מודיעין עילית לירושלים. שלושה מהנפגעים נפצעו באורח קשה, שמונה נפצעו בינוני והשאר קל. המשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות האירוע ומסרה כי האוטובוס התהפך בעקבות תאונה בינו לבין רכב פרטי.

 

כוחות כיבוי ומשטרה סייעו בחילוץ חלק מהפצועים בתאונה, שנלכדו. כדי לחלצם השתמשו הכוחות במנוף, שהרים את האוטובוס שהתהפך. ממד"א נמסר כי צוותים גדולים של הארגון הוזעקו למקום וקבעו את מותן של שתיים מנוסעות האוטובוס. הפצועים פונו על-ידי הצוותים של הארגון, בסיוע שני מסוקים, לכמה בתי חולים.

 

אבי, עד ראייה לתאונה הקשה, סיפר כי "הייתי בכביש והגעתי מהראשונים לזירה. הייתה תאונה לכיוון מודיעין עילית בנתיב הנגדי. רכב של רפואת חירום בנתיב הנגדי עצר כנראה כדי לסייע בתאונה הראשונה. הוא עצר בפתאומיות, האוטובוס שנסע מאחוריו נסע במהירות של כ-80 קמ"ש. נהג האוטובוס באינסטינקט עשה סטייה ימינה והתנגש במעקה הבטיחות, וזה מה שגרם לו להתהפך. חלק מהאנשים יצאו בכוחות עצמם מהאוטובוס ובהמשך הגיעו כוחות ההצלה וצבא".

מסוק בזירה אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין (צילום: אוהד צויגנברג)
האוטובוס שהתהפך(צילום: אוהד צויגנברג)

 

אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין ()
זירת התאונה
 

מסוק בזירה אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין ()
מנוף פועל בזירה

מסוק בזירה אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין ()

מסוק בזירה אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין ()
אחד המסוקים שסייעו בפינוי הפצועים

לבי"ח הדסה עין כרם בירושלים פונו שישה פצועים, בהם צעיר בשנות ה-20 לחייו במצב קשה ובהכרה מעורפלת וגבר בן 58 במצב בינוני. לבית החולים הדסה הר הצופים פונו שבעה פצועים במצב קל. לבית החולים שערי צדק פונו 19 פצועים, אחד מהם באורח קשה, שניים במצב בינוני והשאר קל. בין היתר פונו לשערי צדק הורים וארבע בנותיהם, בגילאי 7-4, שנפצעו כולם קל. שבעה פצועים, שניים בינוני וחמישה קל, פונו לבית החולים שיבא בתל השומר. לבית החולים אסף הרופא פונו 12 פצועים, 3 במצב בינוני ו-9 במצב קל.

 

בעקבות התאונה, כביש 443 נחסם באזור לתנועה, לשני הכיוונים. שוטרים נמצאים במקום ומכוונים את התנועה. המשטרה המליצה לציבור הנהגים לפנות לדרכים חלופיות.

 

מחברת "קווים" נמסר כי התאונה אירעה בשעה 09:15. לפי החברה, האוטובוס, בקו 304 כאמור שנוסע ממודיעין עילית לירושלים דרך כביש 443, היה מעורב בתאונת דרכים קשה סמוך למבוא חורון. עוד נמסר כי "נציגי החברה פועלים בשיתוף פעולה מלא עם כוחות ההצלה, המשטרה ומד"א. החברה מבצעת תחקור ראשוני של האירוע וממצאיו יועברו לגורמים המוסמכים. חברת קווים משתתפת בצער משפחות ההרוגים ומאחלת החלמה מהירה לפצועים".

 

 
אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין (צילום: משה מזרחי)
פעולות החילוץ וההצלה במקום(צילום: משה מזרחי)

מסוק בזירה אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין ()

אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין (צילום: דוברות המשטרה )
(צילום: דוברות המשטרה )

פרמדיק מד"א, פאדי דקידק, שהגיע בניידת טיפול נמרץ הראשונה למקום, סיפר: "כשהגענו המראה היה מזעזע, ראינו אוטובוס הפוך על צידו על מעקה הבטיחות בצד הכביש. הייתה המולה גדולה, חלק מנוסעי האוטובוס יצאו עצמאית וחלקם בעזרת פרמדיקים שלנו וחיילים שנקלעו למקום. כוחות הכיבוי שהגיעו מהר למקום סייעו לנו לחלץ את שאר הנפגעים כששתי נשים, אחת בשנות ה-50 לחייה והשנייה כבת 30 נלכדו בחלקו האמצעי של האוטובוס. תוך החילוץ המורכב והממושך נכנסו לאוטובוס וביצענו בהן בדיקות רפואיות, הן היו ללא סימני חיים".

 

הוא הוסיף כי "המשכנו לבצע סריקה באוטובוס ומלבד אותן שתי נשים כולם חולצו ויצאו החוצה, בין הפצועים הייתה תינוקת כבת שנה, היא הייתה בהכרה מלאה וסבלה מחבלה בראשה, תוך טיפול רפואי פינינו אותה לבית החולים כשמצבה קל. שלושה גברים היו בהכרה מלאה וסבלו מפציעות קשות בפלג גופם העליון. שאר הנפגעים ישבו בצד הכביש והכוחות שלנו ביצעו מיון ראשוני, העניקו להם טיפול רפואי ולאחר מכן פינינו אותם לבתי החולים".

 

חובש בכיר במד"א, אוריאל גולדברג, סיפר כי טיפל בזמן התאונה באירוע אחר במקום. "טיפלתי בתאונה קלה בכביש 443 לכיוון מחסום מכבים כשלפתע שמעתי רעש חזק מאוד מהנתיב הנגדי וראיתי את האוטובוס מתהפך על צידו. מיד דיווחתי למוקד 101 של מד"א על התאונה ובסיוע אזרחים וחיילים שהיו במקום התחלנו לחלץ את עשרות הנוסעים שהיו באוטובוס".

אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין (צילום: דוברות המשטרה )
(צילום: דוברות המשטרה )

זירה אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

דובר מד"א, זכי הלר, אמר באולפן ynet כי "סמוך לשעה עשרה לעשר קיבלנו במד"א קריאות על אוטובוס שהתהפך, סמוך לבית חורון. צוות שלנו של מד"א טיפל באותה עת בתאונה בנתיב הנגדי, בנתיב לכיוון תל אביב, והפרמדיקים סיפרו שהם שמעו לפתע רעש חזק וראו את האוטובוס מתהפך, הם מיד הזעיקו כוחות גדולים גדולים מאוד לשנו למקום, ולמקום הגיעו עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי מד"א, ביחד עם חיילים שהיו שם באיזור ובהמשך עם כוחות הכיבוי, הם חילצו מהאוטובוס את הנוסעים, כששניים מהנוסעים נלכדו בתוך האוטובוס".

 

דוד קריספיל, מנהל אגף מבצעים של איחוד והצלה, אמר כי מדובר בזירה קשה מאוד. על הנסיבות שהובילו לתאונה לא ידע לספר: "אנחנו לא יודעים להגיד, כרגע בזירה רואים אוטובוס שמעורב עם רכב נוסף, רכב של כעשרה נוסעים בגודל. היה שם נהג בלבד, האוטובוס ככל הנראה היה מלא באנשים. מצאנו אנשים באוטובוס ובכל הזירה הסמוכה, אנחנו לא יודעים להגיד מה הסיבה לתאונה".

 

 

ינוי הפצועים מהתהפכות אוטובוס בכביש 443 ליד בית חורון לביה
פינוי הפצועים לבית החולים שערי צדק בירושלים (צילום: אסתי דזיובוב, TPS)

ינוי הפצועים מהתהפכות אוטובוס בכביש 443 ליד בית חורון לביה
(צילום: אסתי דזיובוב, TPS)

מסוק בזירה אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין ()

מסוק בזירה אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין ()
כוחות בזירה

 

 

 

יעקב ליצמן בזירה אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין ()
ליצמן בזירת התאונה

מסוק בזירה אוטובוס התהפך על כביש 443 בבית חורון, סמוך למודיעין ()

בעקבות התאונה עלה לשלושה מספר ההרוגים בתאונות שבהן היו מעורבים אוטובוסים מתחילת השנה. לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בשנת 2018 נהרגו 33 בני אדם בתאונות במעורבות אוטובוסים.

 

לזירת התאונה הגיע סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אליה בישיבת הממשלה השבועית: "עודכנתי לפני זמן קצר על התאונה הקשה בכביש 443. אני מחזק את כוחות הביטחון, החילוץ וההצלה שעוסקים כעת בחילוץ ובטיפול בנפגעים. כולנו מתפללים לשלום הנפגעים".

 

שלשום, רוכב אופנוע בן 19 נהרג בתאונת דרכים בין שני אופנועים ורכב בנצרת. התאונה התרחשה בכביש 75 (עוקף נצרת), סמוך לצומת הר הקפיצה. רוכב האופנוע, תושב העיר, פונה במצב אנוש לבית החולים האנגלי בנצרת, שם נקבע מותו. רוכב אופנוע נוסף נפצע באורח קשה ופונה לבית החולים העמק בעפולה.

 

איתמר אייכנר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים