שתף קטע נבחר

גנץ מגיב לשמועות על אשתו: "לא מוכן לשקרים. בלתי נתפס מה שר בישראל מרשה לעצמו"

צפו בקטע מהריאיון הבלעדי עם שלמה ארצי וחנוך דאום: כשנשאל על השמועות לגבי פעילותה ב"מחסום ווטש" וענה בכעס "אם מישהו ימשיך את המשחקים האלה, בסוף זה גם אותי יוציא משלוותי. וכשזה קורה, לא מומלץ". הריאיון המלא - הבוקר ב"ידיעות אחרונות" במוסף "7 ימים"

 

 

 

בריאיון בלעדי לשלמה ארצי וחנוך דאום שמתפרסם הבוקר (יום ו') ב"ידיעות אחרונות", מגיב בני גנץ בפעם הראשונה לשמועות לגבי אשתו רויטל. צפו בקטע בנגן הווידאו שבראש הכתבה.

 

מאז שנכנס רשמית לפוליטיקה, שבו ועלו ברשתות החברתיות טענות ולפיהן רויטל גנץ פעילה בארגון השמאל "מחסום ווטש", המבקר את פעילות צה"ל במחסומים בשטחים.

 

"הצל" היה אחד הגורמים המרכזיים שפרסמו את הטענות הללו ברשתות, אולם מי שתרם לתדלוק השיח סביבן הוא שר המדע אופיר אקוניס. בראיון לרשת ב' חזר אקוניס על הטענה ואמר: "תכף גם נשמע מגנץ, אם הוא יתראיין בכלל, האם הדברים שמפיצים כלפי רעייתו המשתתפת באירועים של מחסום ווטש הם דברי אמת או שמפיצים דיבה נגד רעייתו. זה מאוד רלוונטי משום שהמקום שממנו מגיע, מהמקום הכי משפיע, מהבית, ולא יעזור - הבית הוא המקום המעצב ביותר כל אדם - הוא יוצא בבוקר לעבודה מן הבית, והחלטות בהחלט מושפעות".

 

כשארצי ודאום שואלים את גנץ על הטענות נגד רעייתו, הוא משיב בכעס רב. "זה חארטה, אמא של החארטות, אם־אמא של החארטות. אני לא מבין בכלל איך אנשים אינטליגנטים עם גרם של איי־קיו מסוגלים להתחבר ולשאול איזושהי רבע שאלה רצינית על הסיפור הזה. אתה בא ואומר, תגידו, אתם פשוט דפוקים לחלוטין? אין לי מילים יותר עדינות".

בני גנץ בראיון עם שלמה ארצי וחנוך דאום (צילום: תומריקו)
גנץ עם ארצי ודאום. "רויטל הולכת לבית של משפחות שכולות, ומה הן צריכות לשמוע?"(צילום: תומריקו)
 

רויטל גנץ בביקור בבית החולים סורוקה במהלך "צוק איתן" ( צילום: הרצל יוסף) ( צילום: הרצל יוסף)
רויטל גנץ בביקור בבית החולים סורוקה במהלך "צוק איתן"( צילום: הרצל יוסף)

דאום: "זו הפעם ראשונה שאתה כועס בראיון".

 

גנץ: "לקחת אפס, אפס, אפס מידע, אפס מציאות ולבנות על זה תילי תילים, לשמוע אלף הכחשות ולהמשיך עם השאלה, זה בלתי נסבל. זה פשוט בלתי נסבל. עכשיו מה קורה? דקה אחר כך רויטל הולכת לבית של משפחות שכולות. ומה הן צריכות לשמוע עכשיו? את השקרים שמישהו מוכר באיזשהו מקום? והיא מבקרת איתי בבתים של משפחות שכולות. היא ראתה חיילים פצועים והיא דואגת לדברים האלה. זה בלתי נתפס לחלוטין. זה הופך את זה לעולם ציני. ועוד מגיע שר שמרשה לעצמו לקחת שקר שהוא יודע שהוא שקר...".

 

דאום: "בוא, כולה אקוניס".

 

גנץ: "סליחה?! בחור שלקח ג'וב שקוראים לו שר במדינת ישראל, שייקח את האחריות עד הסוף. שלא יהיה עכשיו רק הסקודה והמאבטח".

 

דאום: "שקלת לתבוע אותו"?

 

גנץ: "זה יכול לקרות. זה יכול לקרות. אני לא מוכן לקבל את השקרים האלה. אם מישהו ימשיך את המשחקים האלה, בסוף זה גם אותי יוציא משלוותי. וכשזה קורה, לא מומלץ. האויבים שלי מכירים את זה. גם היריבים שלי יכירו את זה. רויטל בעשר השנים האחרונות היא מנכ"לית של ניצן הורים ומסייעת להורי ילדים בעלי לקויות למידה להיות הורים טובים יותר. היא עושה את זה בכל הארץ, כמו שצריך. על מה אנחנו מדברים עכשיו? אני לא יודע מה יש לי בתוך הבית? אני מאחל לכולם בית כזה".

 

 

מטעמו של אקוניס נמסר: "מצער שכבר בתחילת דרכו הפוליטית גנץ מפיץ שקרים ומשתתף בהפצה של שיבוש דברים שלא נאמרו. שר המדע אופיר אקוניס העלה בראיון שהתקיים איתו לפני כחודש שורה של שאלות שעליהן יצטרך גנץ לענות כשיואיל לדבר: שאלות בעניינים המדיניים, הביטחוניים, הכלכליים, וגם ההאשמה שמופצת על פעילותה של רעייתו. בשום אופן, ובעברית מאוד ברורה, לא נאמר שם שהיא פועלת במחסומי ווטש, אלא שזאת אמירה ברשתות החברתיות שעל מר גנץ יהיה להשיב עליה, כפי שאכן עשה בריאיון ל'ידיעות אחרונות'".

 

הריאיון הבלעדי והמלא של בני גנץ עם שלמה ארצי וחנוך דאום - היום ב"ידיעות אחרונות" במוסף "7 ימים"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
גנץ, דאום וארצי
צילום: תומריקו
מומלצים