שתף קטע נבחר

הכירו את verbit

סטארטאפ השבוע שלנו הוא VERBIT, חברת תמלול טכנולוגית המבוססת בינה מלאכותית ואלגוריתמים אדאפטיביים. הישראלים שמאחורי הרעיון עונים על השאלון שלנו

תעודת זהות

מייסדי החברה : תום ליבנה, אריק שלף וקובי בן צבי

שנת הקמה:2016

שנות עבודה בניו יורק: בינואר 2019 השקנו את משרדי החברה בניו יורק

מספר עובדים בניו יורק: 3

גיוס: 34 מיליון דולר

 

הרעיון מאחורי VERBIT:

הטכנולוגיה של Verbit משלבת בינה מלאכותית (AI) ,אלגוריתמים לתמלול אוטומטי ומתמללים מקצועיים אנושיים (human intelligence). שילוב הטכנולוגיה של הבינה המלאכותית עם הבינה האנושית, מאפשר ל- Verbit לספק שירותי תמלול במהירות ובאיכות הגבוהה ביותר.

הסטארטאפ Verbit, מתמחה בטכנולוגית זיהוי דיבור (Speech to text) ומשלב בינה אנושית המאפשרת לספק שירותי תמלול וכתוביות באיכות התאמה של מעל 99% ובמהירות פי 10 משאר המתחרים שלה בשוק זה.

Verbit פועלת בשוק התמלול האוטומטי המקצועי עבור לקוחות מתחום המשפט, החינוך ועוד. בין לקוחות החברה כיום מוסדות אקדמיה וחינוך מובילים בעולם כדוגמת הרווארד, סטנפורד, לונדון ביזנס סקול, Cursera , FIT ועוד. כיום מגייסת החברה עובדים חדשים, וצפויה במהלך 2019 לגייס עשרות עובדים למטה החברה בישראל – תל אביב, ארה"ב – ניו יורק ואוקראינה – קייב.

 

איך נולד הרעיון?

לדברי תום לבנה, מנכ"ל VERBIT ומייסד משותף ועורך דין בהשכלתו ובהתמחותו, הגעתי לעולם הסטארט-אפ מעולם המשפט. הרבה לפני שהקמתי את Verbit עסקתי בעריכת דין, והבנתי שתמלול מבוסס אלגוריתם חכם הוא דבר הכרחי שיעשה מהפכה של ממש בתחום המשפט. עורכי דין פוגשים את סוגיית התמלול על בסיס יום יומי בבתי המשפט, או במשרדיהם. תמלול דורש משאבים רבים כאשר הוא נעשה באופן ידני על ידי עובדים, דבר שגורר לעתים לטעויות אנוש. הכרתי את הנושא לעומק וגם את הבעייתיות שבו, וגם את הפוטנציאל האין סופי בכל ורטיקל מקצועי אפשרי אחרי מלבד עולם המשפטים. מצאתי נישה שבה אוכל לתרום ולהוביל לשינוי. החלטתי להרים את הכפפה וליצור פתרון מהיר, יעיל, שעשוי לחסוך עלויות ענק לגופים שונים. כך למעשה נולד הרעיון של Verbit.

 

מה היו הצעדים הראשונים שהפכו רעיון טוב להקמת סטארט-אפ?

מה שהופך את Verbit מרעיון לסטארט-אפ חי ובועט הוא ההון האנושי של החברה. ההשקעה היא לא רק השקעה כספית, היא גם השקעה בבחירת צוות נכון. אני גאה מאוד לעבוד עם אנשים כה מגוונים, מגיעים מתרבויות שונות מביאים כל אחד את הייחודיות שלו. התמהיל שמרכיב את החברה הוא סוד ההצלחה של Verbit. אנחנו דואגים לספק סביבת עבודה נעימה לכל העובדים, לתמוך בהם מקצועית והעשרתית לתת להם מקום להפתח ולגעת בהמון נושאים. חשוב לנו לתת תחושה של חמימות ובית הרי הם מבלים פה את מרבית יומם.

 

לו הייתם מתחילים מהתחלה, מה הייתם עושים אחרת?

אני בן אדם שמשתדל להסתכל קדימה. אני חושב שסטרטאפ הוא מסע ארוך, ומי שנכנס לתוכו לוקח בחשבון מהמורות בדרך. החוכמה בעולם ההייטק והטכנולוגיה הוא להבין את הטעויות ללמוד מהן ולהתקדם לעבר ההצלחה.

 

מה הייתה נקודת המפנה, המהלך שאחריו החלה הנסיקה האמתית?

האלגוריתם החכם שלנו מבוסס על בינה מלאכותית ובינה אנושית. בנינו טכנולוגיה מורכבת מאוד, שעושה מהפכה בכל הקשור לתחום SPEECH TO TEXT. האתגר העיקרי היה לפתח את האלגוריתם בצורה האופטימלית, כך שיעבוד טוב יותר מכל שאר המתחרים בשוק. כשהאלגוריתם שלנו היה מוכן, הרגשנו שאנחנו מחממים מנועים כשהתחלנו להציג אותו בפני האוניברסיטאות הגדולות בעולם שם היה הרגע שבו הרגשנו שאנחנו ממריאים. אין ספק שכשהמוצר שלך מיושם בלונדון ביזנס סקול או באחת מהאייוי ליג כמו הרווארד אתה מרגיש את הנסיקה האמתית.

 

מדוע בחרתם להעתיק את הלוקיישן דווקא לניו יורק?

ניו יורק היא אחת מבירות הטכנולוגיה העולמיים, יש בה האב רותח ופעיל ביותר בתחום הטכנולוגיה והייטק. לכן היה טבעי שנקים את מטה החברה בניו יורק. כמו כן, שירותי התמלול שלנו פועלים כיום באנגלית, ואנו עובדים על תמיכת האלגוריתם בשפות נוספות. אנו רואים את ניו יורק כעיר שתאפשר לנו לגייס עובדים טובים, לקוחות חדשים ולהטמיע את הטכנולוגיה שלנו בליבת האוניברסיטאות הגדולות. מהקמת החברה, לקוחות החברה נמצאים בארה"ב וכיום, יש לנו לקוחות בכל רחבי ארה"ב בניהם, הרווארד וסטנפורד, ופתיחת מטה בניו יורק, תאפשר לנו לקוחות נגישים יותר ללקוחותינו ולשוק בו אנו פועלים. עבורנו ניו יורק היא השלב הראשון, בשנת 2019 אנו מתכוונים להגדיל את מאגר הלקוחות והעובדים שלנו ונפעל להיכנס לסקטורים חדשים.

 

מהו להערכתכם הוא הטיימינג הנכון להגיע לעיר?

אני מאמין שזה מאוד תלוי בצרכים העסקיים והטכנולוגיים של החברה. Verbit פועלת כיום באנגלית, לכן ניו-יורק מלאה בהזדמנויות עסקיות. העיר מהווה נקודת פתיחה טובה שתייצר לנו הרבה קשרים והזדמנויות עסקיות. ההתרחבות לניו יורק היא עניין של רצון להתפתח ברמה העסקית והבינלאומית, חיכינו לרגע המתאים ועשינו זאת. בישראל יש לנו צוותי פיתוח ומכירות מצוינים וניו יורק היא פסגה נוספת עבורנו.

 

האם מחפשים עובדים? כן, חפשו ב- https://verbit.ai/

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים