שתף קטע נבחר

נסיעה ראשונה באוטובוס השבת של טבריה: "מדינה חופשית"

תושבי העיר זכו לראשונה להתנייד בעיר ולהגיע לטיילת המקומית בתחבורה ציבורית. נעמי שמחה על כך שלא ביקשה מילדיה להסיע אותה כדי להיפגש עמם, ועמליה חיכתה להיפגש עם החברות: "הדתיים לא יגידו לי מה לעשות"

 

אחרי הודעתו של ראש העיר טבריה רון קובי על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, האוטובוס שיצא היום (שבת) משיכון ד' לכיוון הטיילת היה מלא כמעט לחלוטין.

 

תחבורה ציבורית בשבת בטבריה (צילום: אביהו שפירא)
שלוש פעמים ביום לכל כיוון. אוטובוס השבת(צילום: אביהו שפירא)

לא רק תושבי העיר ניצלו את הנסיעה הראשונה בשבת. פוליטיקאים, אנשי עמותת "נוע תנוע" שארגנו את האוטובוס וראש העיר עצמו הצטרפו לנוסעים. "רוצים שוויון זכויות. נמאס מהכפייה החרדית והדתית", הכריז קובי ותקף את שר הפנים: "אריה דרעי צריך ללכת הביתה. רוב קהל הבוחרים שלו יצביע הפעם לליכוד".

 

"חשוב להגיד זו לא התרסה נגד הדת", הוסיף קובי, "זה עניין ברור של שוויון הזדמנויות ושוויון בהנגשה. לאפשר לאנשים להגיע אל הכינרת ואל האטרקציות בעיר. יש פה הרבה אנשים ובני נוער שידם אינה משגת, ואנחנו מנגישים את הפעילות".

 

קונסטנטין מיכאלוב, תושב שיכון ד' שנמצא בחלקה העליון של טבריה, עלה על האוטובוס בנסיעה הראשונה כדי לבקר את קרובי משפחתו. "אני נוסע אליהם בכל שבת, ועד עכשיו הייתי משתמש במוניות. לפעמים הן עוברות באזור ולפעמים לא, וזה קשה".

 

מיכאלוב אמר כי "עכשיו כשיש אוטובוס עם לוחות זמנים מסודרים זה מצוין. אני מקווה שראש העיר ימשיך עם הפרויקט בכל שבת".

 

אוטובוס השבת יצא היום שלוש פעמים משיכון ד' לכיוון גן העיר ורחוב הגליל בין השעות 10:40 ו-13:00. אחר הצהריים הוא ייצא שלוש פעמים בכיוון ההפוך, ויעבור בשש תחנות בכל כיוון.

 

רון קובי, ראש עיריית טבריה, בנסיעה ראשונה באוטובוסים בעיר בשבת (צילום: אביהו שפירא)
ראש העיר רון קובי(צילום: אביהו שפירא)

גם עמליה חמאוי הצטרפה לנוסעים הראשונים."זה טוב שיש נסיעה לכיוון החוף. כיף להיות שם, אני יכולה להיפגש עם החברות שלי וליהנות". חמאוי, הנשואה לגבר מסורתי, אינה מוטרדת מהפעלת האוטובוס.

"שהדתיים לא יגידו לי מה לעשות ואני לא אגיד להם מה לעשות. זאת מדינה חופשית".

 

נוסעת נוספת בשם נעמי עלתה גם כן לאוטובוס ונסעה לבקר את ילדיה שמתגוררים בשכונה אחרת בטבריה. "בכל פעם הייתי צריכה לבקש מהם שיקחו ויחזירו אותי. זה לא נעים. עכשיו זה פתרון טוב ונוח לכולם".

 

נועם תל ורד, מעמותת נוע תנוע, אמרה כי "אנחנו פה כחלק שיתוף פעולה שאנחנו עושים עם עיריות להפעלת תחבורה ציבורית בשבת. הפרויקט בטבריה הוא פיילוט שאנחנו מאוד מתרגשים לקראתו ומקווים שיהיה לו המשך. יש לנו מגוון קווים ברחבי הארץ". תל ורד הוסיפה: "הגענו מחיפה, עיר שבה יש תחבורה ציבורית בשבת כבר כמה שנים וזה לא מפריע לאף אחד. את הרוח הזאת אנחנו רוצות להביא לטבריה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
אוטובוס השבת בטבריה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים