שתף קטע נבחר

גופת בן 14 שנהרג בעזה הוצבה בכיתה, התלמידים נאלצו לנשקה

ביקורת פלסטינית על חמאס: נכד אחותו של הנייה נהרג על הגדר אתמול. גופתו הוצבה בבית ספר, תלמידים נאלצו לגשת ולנשקה. חלקם פרצו בבכי. גורמים המזוהים עם פתח מתחו ביקורת: "שפל תרבותי, מוסרי ודתי". חמאס מגיב: "הגופה הוכנסה בכפייה, ולא על דעת המנהל"

 

 

ניצול ציני של חמאס: טרם הלוויתו של חסן שלבי, הנער הפלסטיני בן ה-14 שנהרג אתמול (יום שישי) במהלך העימותים בגבול רצועת עזה, נלקחה גופתו לבית ספר והוצבה מול התלמידים, שנאלצו לגשת ולנשקה. חלק מהתלמידים פרצו בבכי.

 

שלבי וצעיר בן 18 נהרגו אתמול במהלך העימותים במסגרת "צעדות השיבה". שלבי בן ה-14 נהרג מאש צה"ל בדרום הרצועה, לאחר שכדור פגע בו בחזה. סבתו של שלבי היא אחותו של מנהיג חמאס איסמעיל הנייה.

  

הבאת הגופה לכיתה עוררה ביקורת נגד חמאס בידי גורמים המזוהים עם פתח. "כאשר חמאס לוקח את גופת הילד לבית הספר שלו זה אומר שהארגון הזה הגיע לשפל תרבותי, מוסרי ודתי. חמאס סוחר בכל מה שאסור", נכתב בדף פייסבוק שמופעל על ידי פתח.

פלסטיני נהרג במהלך צעדת השיבה ()
גופת הנער מוצבת מול התלמידים

פלסטיני נהרג במהלך צעדת השיבה (צילום: AFP)
מסע הלוויה(צילום: AFP)

פלסטיני נהרג במהלך צעדת השיבה (צילום: AP)
(צילום: AP)

עיתונאי פלסטיני המתגורר בבריטניה כתב כי "הכנסת הגופה לתוך בית הספר היא התנהגות אסורה בעלת השלכות שליליות על נפשם של התלמידים. זה גורם להם זעזוע ואימה, ומהווה הפרה של כבוד האדם ופרטיותו". גם גורמים פלסטינים מרצועת עזה הביעו את הסתייגותם מהמעשה, אך נמנעו מלתת פומבי לביקורת, בשל החשש מפגיעה בהם ובבני משפחותיהם.

 

בתגובה לפרסום, טען משרד החינוך של חמאס כי גופת הנער הוכנסה "בכפייה" לבית הספר על ידי משתתפי הלוויה, ללא תיאום או בקשה מראש ממנהל בית הספר. המשרד טען כי בית הספר שאליו הוכנסה הגופה אינו בית הספר שבו למד ההרוג. לדברי המשרד, מנהל בית הספר ניסה לשכנע שלא להכניס את הגופה למקום, "על מנת שלא להשפיע נפשית על התלמידים".

 

הג'יהאד האיסלאמי איים אמש כי יגיב על הריגת שני הפלסטינים במהלך העימותים. בהודעה שפרסם ארגון הטרור נאמר כי "הפגיעה במפגינים היא תוקפנות נוספת לפשע המצור, והאויב הפושע נושא בהשלכות. הדם של השהידים יקר ורגע החשבון יגיע, לא משנה כמה קורבנות יהיו".

מהומות בעזה (צילום: AFP)
המהומות אתמול בגבול עזה(צילום: AFP)
מהומות בעזה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
  

עוד נמסר: "האויב יידע בקרוב כי הדיכוי והטרור יהיו רק ​​תבוסה לצבאו. העם הפלסטיני לא ייכנע, ודרך המאבק שלנו רציפה עד השחרור והשיבה. ההתעקשות של עמנו להשתתף בצעדות מדגישה את מאבקו הלגיטימי כדי לשמר את זכותו לשבור את המצור". היום איימו גם בחמאס ואמרו כי "הרג שני הצעירים אתמול הוא פשע חדש שעל ישראל לשאת באחריות המלאה להשלכותיו".

 

מצה"ל נמסר אתמול כי כ-8,200 פלסטינים הפגינו בכמה מוקדים ליד גדר המערכת, הבעירו צמיגים ויידו אבנים. עוד נמסר כי רימון וכמה מטעני חבלה הושלכו מהצד הפלסטיני לעבר הגדר. לא היו נפגעים ישראלים. החיילים השיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי חי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים