שתף קטע נבחר

הפיתוח הישראלי שיסייע למשבר המים בברזיל

לדברי השר הברזילאי, המכשירים של ווטרג'ן יותקנו בבתי ספר ובתי חולים ברחבי המדינה וישמשו את האזורים שבהם קיימת מצוקת מי שתייה

חברת ווטרג'ן (WaterGen) הישראלית תתרום לברזיל 10 מכשירים לייצור מים מהאוויר, כך סוכם במהלך ביקורו של שר המדע הברזילאי מרקוס סזר פונטס בארץ. פונטס ביקר במשרדי החברה - שם נפגש עם נשיא ווטרג'ן ד״ר מיכאל מירילשוילי ואף שתה בעצמו את המים המיוצרים באמצעות מכשירי החברה.

 

ד״ר מיכאל מירילשוילי  (צילום: ווטרג'ין )
ד״ר מיכאל מירילשוילי עם האורח מברזיל(צילום: ווטרג'ין )

 

מכשיר מדגם GEN-350 שיסופק לברזילאים, כך לפי החברה הישראלית, מסוגל לייצר כ-900 ליטר מים ביום. המכשיר פועל באמצעות קירור וסינון של אוויר כלוא תוך שימוש בלחות האוויר, ולאחר מכן יוצר מים מלחות זו. המים שנוצרים הם מים מסוננים, עשירים במינרלים וראויים לשתייה באופן מיידי.

 

לדברי השר הברזילאי, מכשירים יותקנו בבתי ספר ובבתי חולים ברחבי המדינה וישמשו את האזורים שבהם קיימת מצוקת מי שתייה.

 

ברזיל ידועה כמדינה שמתמודדת בשנים האחרונות עם בעיות חמורות בתחום המים. כך ב-2018 הגבילו הרשויות מיליונים מהתושבים למכסות מים יומיות בגלל בצורות מתמשכות. ברזיליה הבירה הכריזה ב-2017 על מצב חרום בגלל משק המים. מומחים אומרים שמצוקת המים בברזיל, שמשפיעה על יותר מ-800 רשויות מקומיות ברחבי המדינה, נובעת משינויי האקלים, התרחבות מהירה של החקלאות, תשתיות רעועות ותכנון לקוי.

 

שר המדע של ברזיל, מרקוס סזר פונטס (צילום: נאס
שר המדע של ברזיל, מרקוס סזר פונטס(צילום: נאס"א)

 

ביקורו של השר הברזילאי התקיים כשבועיים לאחר אסון הסכר שבו נהרגו יותר מ-100 בני אדם. האסון הנוכחי הגיע פחות מארבע שנים לאחר התמוטטות סכר אחר במדינה, שהובילה לאסון הסביבתי הגדול ביותר בברזיל - שהותיר 250 אלף בני אדם ללא מים לשתייה.

 

השר פונטס, טייס בחיל האוויר של ברזיל שעברו, מהנדס, סופר וגם אסטרונאוט מטעם סוכנות החלל הברזילאית, הפך לדרום אמריקני הראשון בחלל.

 

פונטס הוא הברזילאי היחיד שהשלים את תוכנית האימון לאסטרונאוט של נאס"א. במשך שנתיים התאמן פונטס יחד עם האסטרונאוט הישראלי אילן רמון ז"ל. כיום הוא מתגורר ביוסטון עם אשתו ושני ילדיו. לאחר ניצחונו של ז'איר בולסונארו בבחירות לנשיאות ברזיל, הוזמן פונטס להיות שר המדע, הטכנולוגיה והחדשנות, תפקיד שאותו קיבל בהסכמה כעבור מספר ימים.

 

הנשיא בולסונארו התייחס לתרומה הישראלית בחשבון הטוויטר שלו והעלה תמונות מהפגישות של השר פונטס ותרומת המכשירים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ווטרג'ין
ד"ר מיכאל מירילשוילי עם האורח מברזיל
צילום: ווטרג'ין
מומלצים