שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "האח הגדול VIP": הקולות בראש של שי חי ימשיכו לריב

  בבית "האח הגדול" קורה דבר בלתי נסבל: כולם רוצים להשכין שלום עוד לפני הקפה הראשון של בוקר. אבל בלי לדבר ברצינות על הבעיות - וכן, מותר גם להתעצבן - שום דבר לא ישתנה. בין החיבוקים המעושים והמהומות בכאילו, נראה שדיירי הבית מתחילים להתחרפן משעמום

  בוקר טוב, ממחטות רקומות וחמודות שכמוכם. אתמול נפרדנו בצער מאורי גרוס, דווקא כשהיה במרחק שיחה טיפולית אחת או שתיים מלהשכין שלום בין הקולות שמדברים בראש של שי חי, ולפתור את הסכסוך הזה סופית. זה חבל כי גרוס היה איש שידע לאבחן את הסיטואציות החברתיות בתוך בית האח, ועכשיו לנרי אין עם מי לדבר והיא תיאלץ לטפח את היחסים שלה עם אנשים כמו עדי ליאון או מוישה דדון או נשיא צ'אד כדי להעביר את הזמן. זה חבל גם כי בניגוד להשכנת השלום בראש של שי חי, הנטייה של כמה יושבי בית האח אחרים להשכין שלום עוד לפני הקפה הראשון של הבוקר הפכה לבלתי נסבלת.

   

  באדיבות רשת

  באדיבות רשת

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  תקראו לי מחרחרת ריב ותאבת מדון אבל אני פשוט לא קונה את תאוות הפיוס הזאת, כשהיא מגיעה מאנשים כמו אסף או נטלי. אלה אנשים שמנסים בכל הכח לכבות שריפות מבלי לפתור את הסיבה שהן נוצרו מלכתחילה, רק כי הם לא מסוגלים לסבול את תופעות הלוואי של העימותים, קרי צעקות ומתח. אז הם דוחפים את הבית לסחרור של פיוס מעושה, חיבוקים ודקלומים של המשפטים הנכונים ("באהבה!") על חשבון תהליך אמיתי של ביטוי כעס ואז רגיעה ופתירת בעיות.

   

  האח הגדול אורי גרוס ()
  אורי גרוס הוא המודח הרביעי מבית האח הגדול

  זאת אחת הסיבות שריבים בבית חוזרים על עצמם (וגם הפרקים חוזרים על עצמם, אלא אם כן אתם מוצאים הבדל מהותי בין ריב על פריכיות וריב על חלב סויה) מבלי שמשהו באמת נפתר. המרוויחים הגדולים הם כמובן משכיני הסמי-שלום שמקבלים את האופציה להעיד על עצמם שהם "עוזרים לכולם", ואנחנו בבית לעולם לא נזכה לקבל הצצה לדעתם על משהו שהוא מעבר ל"למה אי אפשר שכולנו נסתדר ביחד?" ואני לא אתפלא אם באחד הפרקים הקרובים הם יציעו לפתור את זה על שוט של כורכום וכשיצאו מהבית יקימו מפלגת מרכז ובמצע שלהם יהיה כתוב שהם אוהבים את מדינת ישראל.


  האח הגדול אורי גרוס ()
  נרי ליבנה נפרדת

  השכנת שלום לא מתאימה לכל אחד. היא גם לא מתאימה, ואני אומרת את זה בצער, לשי חי, שמשום מה נלכד במסע הסיזיפי של עצמו להוכיח שהוא השתנה, תהליך שלפי מה שקורה איתו בבית לא מגובה בשינוי מהותי אלא באימוץ של דפוסי התנהגות מלאכותיים. שי חי שונא את המדינה אבל מת על הפלוגה, והוא מוכן לעשות הכל כדי להגן על החברים שלו (נכון לפרקים האחרונים אלו הם ויקי והישאם), אבל הוא לא מצליח להתחמק מהדפוסים הישנים שלו. התוצאה היא מהלכים פטרוניים שמתחילים ב"מעניין מה ישו היה עושה" ונגמרים ב"איך אני יורד מהצלב הזה בלי לחתוך לעצמי איזה ווריד".

   

  עוד על "האח הגדול VIP":

   

  בניגוד לעדי ליאון, שבלי בושה מבקש מנטלי לעשות מיקור חוץ לריב שלה עם - מי זה היה? כבר שכחתי - בכל זאת מדובר בריב שולי, שפחות תפס ולא קיבל עונה שנייה. מתקבל רושם ששי חי באמת מנסה למלא את תפקידו החדש כקולם של הנדכאים והחלכאים. זה מזכיר לי אלבום ילדים מקסים שהוציאו פעם שלמה בראבא ומוני מושונוב בשם "מה שיהיה יהיה", שבאחד השירים שלו בראבא הקוסם מנסה ליצור איש שרואה, אבל יוצא לו איש שאינו נראה. שי חי מנסה להיות זה שרואה את המצב כמות שהוא מתחת להסחות הדעת, אבל יוצא לו איש שאינו נראה כי תמיד מסתירות אותו ההתלקחויות שהוא יוצר. הוא מנסה לעשות את הדבר הנכון אבל התפקיד שהוא לקח על עצמו - והאדם שהוא מעוניין לראות במראה - גדול עליו. שי חי עושה לעצמו נזק, וחבל, כי לא ברור לכמה עונות עוד יצליחו לדחוף אותו, ואז הוא יצטרך לתקן את עצמו כמו אדם רגיל, בלי שאף אחד יצפה בזה, כלומר המהפכה לא תשודר בטלוויזיה.

   

  ושלא יהיה ספק - המשפט של עדן "את אוהבת ערבים קצת יותר מדי" הוא משפט דוחה, והעילגות של עדן היא לא תירוץ. אבל המהומה שהתפתחה בעקבותיה רק כי שי חי המליץ לה לתקן את הרושם שנוצר בבית היתה חסרת פרופוציות ומעידה שהדיירים כנראה מתחרפנים משעמום. מהבחינה הזאת ההדחה הקרובה ברביעי נחוצה מתמיד. בפרק הבא - חנות פיג'מות שכלל אינה תוכן שיווקי אלא רק המלצה לנמנום חורף קצר. אילליקה!

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים