שתף קטע נבחר

לבני: "מרכז זה אידיאולוגיה, לא ואקום שמקוששים ממנו קולות"

יו"ר "התנועה", שלפי הסקרים לא תיכנס לכנסת הבאה, אמרה לאולפן ynet שהיא עדיין במאבק, ומצפה ממנהיגי המפלגות האחרות להביע עמדות ברורות. "המרכז היא תפיסה פוליטית שלפיה ישראל היא מדינה יהודית - עם שוויון"

  

 

לפני עשר שנים ציפי לבני עמדה בראש מפלגת "קדימה" שזכתה ל-28 מנדטים בבחירות. למרות הסקרים האחרונים לפיהם "התנועה" לא צפויה לעבור את אחוז החסימה בבחירות הקרובות, לבני התעקשה היום (ראשון) בריאיון לאולפן ynet כי המאבק נמשך מבחינתה, ותקפה מנהיגי מרכז אחרים ש"חוששים להביע את עמדותיהם".

 

כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

ציפי לבני יו
לבני באולפן ynet. תמצא עצמה מחוץ לכנסת?(צילום: ירון ברנר)
.

 

- את יכולה לשים את האצבע על הנקודה שבה קרה משהו ששינה מבחינתך את המפה בצורה כל כך דרמטית?

"החלק שמצער אותי הוא שהעמדות שלי הן בדיוק אותן עמדות כמו שהיו ב-2009. אני כתבתי את המצע של קדימה, מפלגת המרכז הגדולה בישראל, איתה בעצם עזבנו עם אריק שרון את הליכוד. אלו עמדותיי. מצער אותי זה שהיום חלק מהמנהיגים מסרבים או חוששים או לא אומרים את העמדות כפי שהן בקול רם. אני לא מאמינה בלקרוץ ואני לא מאמינה בלאמץ נראטיב של מישהו אחר כדי לקבל קולות".

 

 

לבני לא מציינת את שמותיהם של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ או של יו"ר מפלגת "יש עתיד" יאיר לפיד, אך טוענת כי מבחינתה ההשתייכות למרכז הפוליטי טומנת בה משמעות אמיתית: "מרכז זאת אידיאולוגיה שמורכבת מתפיסה שישראל היא גם מדינת העם היהודי וגם יש בה שוויון. זאת תפיסת עולם שאומרת: אנחנו נכה בטרור ללא מזוודות כסף, אבל כן נעשה חיבורים ותהליך בניסיון להיפרד מהפלסטינים. ההיפרדות היא לא כי אנחנו רוצים לתת משהו לפלסטינים, אלא כדי לשמור על רוב יהודי. זה המשמעות של להיות במרכז המפה הפוליטית. יש כאן עמדות. מרכז זה לא ואקום שבאים לקושש בו קולות שהלכו לאיבוד בין ימין ושמאל". כנשאלה על חיבורים אפשריים שעדיין נותרו על השולחן לא פסלה לבני אף אפשרות.

 

-אהוד ברק יכול להיות חלק מהתנועה?

"אני לא עונה על שאלות תיאורטיות".

 

-זה לא כזה תיאורטי, נשארו 12 יום לסגירת הרשימות. מרידור, ברק, יכולים להיות אצלך?

"אני רצה בראשות התנועה, לכן אני כאן. אמרתי כבר הרבה זמן שיש חיבורים שיכולים להיות מכפילי כוח, אנחנו כרגע לא נמצאים במקום הזה. אם יהיה יהיה, אם לא יהיה לא יהיה".

 

- את לוקחת בחשבון מצב שאם התמונה תישאר כפי שהיא, יכול מאוד להיות שלא תהיי בכנסת הבאה?

"קודם כל אני במאבק ויש דבר אחד שאני יודעת שאני עושה, אני ממשיכה ללכת עם הדברים שאני מאמינה שהם חיוניים לעתידה של מדינת ישראל ואני עוברת ערב ערב, פוגשת עוד אנשים ומשכנעת אותם במה שאני מאמינה. עדיין מוקדם לדעת מה יהיה". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ציפי לבני
צילום: ירון ברנר
מומלצים