שתף קטע נבחר

בעבודה מתכוננים לפריימריז: "נראה שגבאי לא יהיה ראש ממשלה"

רגע לפני קרב ההישרדות מחר אמרו חברי הכנסת של העבודה באולפן ynet כי אין סיכוי שגבאי יוחלף לפני הבחירות. עומר בר-לב כבר הודה כי למרות הצהרותיו - "נראה שיו"ר המפלגה לא יהיה ראש ממשלה"

  

 

ברקע הסקרים שמנבאים למפלגת העבודה לא יותר משבעה מנדטים, נערכים חברי הכנסת המכהנים של המפלגה לקרב הישרדות בפריימריז שייערך מחר (ב'). בפאנל חברי כנסת באולפן ynet אומרים איציק שמולי, רויטל סויד ועומר בר-לב כי הרכב הנבחרת של המפלגה שייקבע מחר יוכל לשנות את הסקרים. עם זאת, ח"כ בר-לב כבר מודה שיו"ר המפלגה אבי גבאי ככל הנראה כבר לא יהיה ראש ממשלה למרות הצהרותיו החוזרות ונשנות.

פורום ח
החכ"ים של העבודה באולפן ynet(צילום: אלי סגל)

ח"כ רויטל סויד טענה כי מצביעי מפלגת העבודה אכן מאוכזבים ולכן זולגים למפלגתו של בני גנץ, אך בסופו של דבר יחזרו הביתה: "בסוף יש לנו בייס שורשי וותיק, אנשים שבאמת רוצים את מפלגת העבודה על ערכיה, לא אנשים שעושים סקרים ולפי הסקרים נואמים נאומים פומפוזים".

 

ח"כ איציק שמולי הוסיף כי במפלגה עדיים בונים כי הרשימה שתבחר מחר תוביל לשינוי בסקרים."אם בקדמת הבמה תועמד נבחרת מעולה, מלוכדת, חזקה, של פייטרים שעולים על המגרש ללא מורא וללא פחד זה יכול לעשות את האפקט. זה תנאי ראשוני, כדי שנוכל בסוף להעמיד בסוף את המפלגה על הרגליים".

 

 

רשימת השריונים של מפלגת העבודה בראשות אבי גבאי ()
 

לגבי האפשרות לאיחודים עם מפלגות אחרות, נראה כי בעבודה התייאשו מהניסיונות וכעת עברו לדבר על "תיאומים" שהם מקווים כי ימנעו מהקמת ממשלה נוספת בראשות נתניהו "אם נגיע ל-11 באפריל במצב שבו יש עתיד תמליץ על עצמה, גנץ ימליץ על עצמו, ומפלגת העבודה על עצמה, אתם מבינים שאין גוש חוסם ואין נעליים" אומר שמולי. והוסיף "אפשר לדבר על אידיאולוגיה חשובה, עד מחר בבוקר אבל בלי להיות בשלטון זה לא יקרה. לכן אני חושב שצריכים לכל הפחות להגיע מתואמים".

 

אבל איך להחליף את השלטון? הרי אבי גבאי לא יהיה ראש ממשלה במספרים האלה

 

ח"כ בר-לב: סביר להניח שאת צודקת, אבל מי שרוצה להחליף את השלטון צריך מפלגת העבודה חזקה בממשלה האלטרנטיבית העתידית. מפלגה שהיא המצפון והמצפן של אותה הממשלה.

 

יכול להיות שגבאי יוחלף ברגע האחרון?

 

ח"כ בר-לב: "אין מצב כזה, זה לא מחובר לשום מציאות, זה גם לא נכון, יש דמוקרטיה, אבי גבאי נבחר והוא המועמד שלנו לראשות הממשלה".

 

ח"כ סויד: "לא, גם איתן כבל לא עומד מאז הוועידה ואומר להחליף את אבי גבאי. כל מי שעושה את זה, עושה את זה מבחוץ כדי לפגוע בנו. זה יו"ר המפלגה שלנו שנבחר בבחירות דמוקרטיות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי סגל
החכ"ים של העבודה באולפן ynet
צילום: אלי סגל
מומלצים