שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "משתמשי אייפון משדרגים רק כל ארבע שנים"
  אנליסט בכיר מאשר את מה שאפל חוותה על בשרה בחודשים האחרונים - המשתמשים אינם ממהרים להחליף מכשיר כמו בעבר. "המחזורים מתארכים מאוד", כתב למשקיעים, "זאת הבעיה הגדולה ביותר בנוגע לאפל"

  משתמשי האייפון נמנעים משדרוג המכשיר שרכשו יותר מאי פעם - כך עולה מהערכה של אנליסט בכיר בחברת המחקר AllianceBernstein. האנליסט טוני סקונגי אמר כי להערכתו תדירות השדרוג של האייפונים ירדה בשנה האחרונה לארבע שנים בממוצע, לעומת שלוש שנים  אשתקד.

   

  "מחזורי ההחלפה מתארכים... מאוד", כתב סקונגי במכתב למשקיעים, והדגיש כי בין הסיבות לשימוש באייפונים לאורך זמן רב יותר: תוכנית החלפת הסוללות של אפל, השינויים בסבסוד המחירים על ידי ספקיות הסלולר והעלייה במחירי האייפונים.

  טים קוק באירוע ההשקה בתיאטרון סטיב ג'ובס (צילום: רויטרס )
  לא ממהרים לשדרג. קוק בהשקת האייפונים החדשים(צילום: רויטרס )

  ההערכה לא מפתיעה לאור הדברים שאמר מנכ"ל אפל טים קוק בחודש שעבר בנוגע לתוצאות הפיננסיות של החברה. "לקוחותינו מחזיקים באייפונים הישנים שלהם קצת יותר מאשר בעבר", אמר קוק, "כשמחברים זאת עם גורמים מאקרו-כלכליים, בייחוד בשווקים מתפתחים, אנו רואים ירידה של 15% ברווחים מהאייפונים לעומת השנה שעברה".

   

  סקונגי כתב למשקיעים כי "לדעתנו, הבעיה הגדולה ביותר בנוגע לאפל היום היא מחזור החלפת האייפונים. למרות שנרשמה עלייה של תשעה אחוזים במספר המחזיקים באייפונים בשנה שעברה, אני צופים כי בשנת הכספים 2019 תהיה ירידה של 19 אחוזים במספר האייפונים החדשים, מה שמצביע על דחיקה רצינית בהיקף השדרוגים".

   

   

  אפל הפסיקה לפרסם כמה אייפונים נקנו בכל רבעון. במקום זאת, החל מהרבעון שעבר, היא החלה לדווח על "בסיס הלקוחות של האייפונים", הכולל את מספר האייפונים החדשים והישנים בשוק כאחד. נכון לרבעון הראשון לשנת הכספים 2019, המספר הזה עומד על 900 מיליון מכשירים. למרות התחזית הקשה לגבי הירידה בשדרוגים, סקונגי חזה כי 16 אחוזים מהאייפונים הנמצאים כעת בשוק יוחלפו בשנה הקרובה.

   

  ברבעון הפיסקלי הראשון של שנת 2019 ירדו ההכנסות של אפל ממכירת אייפונים ב-15.6% ל-51.98 מיליארד דולר. בתחילת השנה חתכה אפל את תחזית ההכנסות לרבעון לראשונה זה כמעט שני עשורים. ההכנסות עמדו על 84.3 מיליארד דולר, במקום 89 עד 93 מיליארד דולר. אחרי ההודעה, הודה המנכ"ל טים קוק כי לירידה במכירות האייפונים, בעיקר בסין, יש חלק גדול בתוצאות המאכזבות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים