שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הקרב של ראש עיריית טבריה על השבת: "אני זוכר דת בלי קללות"
  ראש עיריית טבריה חולל סערה לפני מספר ימים כאשר הודיע כי יפעיל אוטובוס במהלך השבת. יממה אחרי השבת ההיסטורית הוא מתעמת בנושא עם חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי. היה קולני כצפוי

  רון קובי, ראש עיריית טבריה הנכנס, החליט כי למרות האיומים נגדו, אוטובוס השבת בטבריה יפעל כמתוכנן. בתחילה הבטיח אמנם כי כך יהיה מעתה ואילך, כעת הוא מסביר כי יפעיל את האוטובוס רק אם יהיה לו ביקוש ואינו מתחייב להפעילו גם בשבת הבאה. כך או אחרת קובי, אשר עורר לא מעט סערות תקשורתיות אפילו לפני שנכנס לתפקיד, התגלה כנאמן להבטחותיו. אוטובוס השבת בטבריה פעל אתמול. עובדה שלא נעלמה מעיני האופוזיציה בעיר. צפו בראיון ובעימות הקולני עם מתנגדים לדרך. 

   

   

   

  שלום רון קובי, האם האוטובוס נסע פעם אחת או שמעכשיו זה יקרה כל הזמן?

  "ככל שיהיה ביקוש, זה יהיה. אנחנו רוצים לעשות טוב לתושבים. אני גם יכול להגיד לך שעוד סנונית חדשה הגיעה. במשך שנים רבות, כמעט חמש שנים, לא היו מוניות שרות בטבריה ופתאום בשבת הזאת נהגי המוניות שתו מיץ של אומץ, ראו את האוטובוס, ראו כי טוב, ואני ראיתי כמה מוניות שמסתובבות בכבישים ואני מברך על זה".

   

  אמרת 'אם יהיה ביקוש'. מה זה אומר? אם יסעו שלושה ארבעה אנשים אז תוותר על הקונספט הזה?

  "לא, אני יודע שהתהליך הזה הוא תהליך ארוך, צריך לתת לאנשים גם להרגיש קצת טוב עם עצמם. אנחנו צריכים לשפר את עצמנו, בשעות, בזמנים, לאט לאט נלמד, נבין, אבל חשוב מאוד, זה ימשיך, זה יהיה, זאת פעולה מבורכת, עמותת נוע תנוע עושים פה פעילות נהדרת, אנחנו מברכים על כך ואנחנו רוצים שהציבור בישראל יידע, מטבריה תצא הבשורה, שהסתיימה לה תקופת הכפיה החרדית במדינת ישראל. ואני קורא לכל ראשי הערים..."

   

  אבל מאיימים במלחמה

  "מי מאיים? ממי אנחנו מתרגשים בכלל? אנחנו לא מתרגשים משום מלחמה, אני לא רואה את זה כמלחמה, אני לא רואה את זה כהרתסה נגד השבת, אני אוהב את השבת לא פחות מהם, אני בא ממשפחה דתית, מרבנים. אני זוכר דת אחרת, אני זוכר רבנים שמתנהגים אחרת, לא עושים פולסא דנורא, לא מקללים, לא מוציאים פשקווילים. חיה ותן לחיות, זאת הסיסמא".

   

  יש מי שטוען שאתה עושה את זה רק כדי להתריס ושלא עשית פעולות ביצועיות אמיתיות, שלא ניהלת ישיבות מועצה, ואתה עושה את זה סתם כפרובוקציה וגימיק

  "ממש לא נכון, אנחנו מנהלים ישיבות מועצה, העיריה עובדת בצורה מיטבית. עשינו פה מבצעים מדהימים, העיר מתפקדת, יש את כל השירותים לאזרח, כל הוועדות עובדות ומי שנמצא בבעיה, שהוועדה לא קיימת, אז יש פתרונות אחרים. אתם יודעים אבל מה הבעיה של הציבור החרדי בטבריה? יש ועדה אחת שלא קיימת, מה לעשות, מטבע העניין, ועדת ההנחות של הארנונה. על זה מתעמרים".

   

  אנחנו רוצים לשמוע עוד עמדה בעניין הזה. איתנו רפאל טרבלסי, חבר מועצת העיר טבריה. אתה שומע את ראש העיר, שלזכותו ייאמר שהבטיח ומקיים

  "ברוך השם, אני מצפה שהוא גם יקיים את העשיה שלו בשכונות, שיתחיל לנקות את השכונות, יתחיל להתעסק עם דברים שלשם כך תושבי העיר טבריה בחרו בו. אני חושב שהגיע הזמן להתחיל באמת לנהל את העיר. עד היום התקיימה ישיבת מועצה אחת בלבד וגם זה היה ביד שטרית תוך כדי שהוא משסה בנו את כל התומכים שלו".

   

  לראיון המלא - צפו בווידאו

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אביהו שפירא
  אוטובוס השבת - רכב המריבה
  צילום: אביהו שפירא
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים